Strona główna Aktualności Z miasta Termy gazowe w blokach idą do lamusa

Termy gazowe w blokach idą do lamusa

5

Z łazienek w blokach Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej systematycznie znikają termy gazowe. W tym roku zlikwidowano je pod jedenastoma adresami, a do starostwa powiatowego wpłynęły wczoraj wnioski PSM o pozwolenie na kolejne takie prace.

Wiadomo, że z ciepłej wody dostarczanej przez Zakład Energetyki Cieplnej zaczną korzystać w przyszłym roku mieszkańcy bloków przy ul. Wiejskiej 7 i 9 oraz ul. Ostatniej 3/7 (pozostałe adresy mają być znane na początku stycznia).

– Jeśli chodzi o 2019 rok, termy gazowe znikną z 12 budynków. Obecnie znajdują się w 33, co oznacza, że po wykonaniu zaplanowanych robót, tych, w których termy nadal będą, pozostanie 21 – wyjaśnia Sławomir Urbańczyk, pełnomocnik zarządu ds. kontaktów z mediami w PSM.

Likwidację term spółdzielnia zaczęła kilkanaście lat temu. Te działające nadal poddaje się regularnym przeglądom.

– Chcemy jednak całkowicie wyeliminować ryzyko wypadku – dodaje Sławomir Urbańczyk.

W tym roku termy gazowe usunięto (lub prace dobiegają końca) pod następującymi adresami: Toruńska 13, 14 i 16, św. Rocha 5 i 5A, Konopnickiej 45, Cicha 35 i 37, Bugaj 74, Grota Roweckiego 19 i 21.

REKLAMA

5
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
5 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KASIA

Grota Roweckiego 21 – nie wiadomo kiedy będzie zakładana ciepła woda i likwidowane piecyki a wiec informacje macie nieaktualne.

Waldymir

i dzięki temu wpadniecie w sidła płacenia jak za zborze… nie ma nic gorszego jak spółdzielnia i cały szwadron tych mord co jeszcze łaskę robią że za nasze pieniądze pracują. Na szczęście mam za sobą mieszkanie w tych dziadowskich blokach. Finito teraz mam piec gazowy i za dużo większa powierzchnie mieszkalną płacę podobne pieniądze. Zlikwidować twór komunizmu jakim jest spółdzielnia!

Anna Z Pabianic

Większość budynków ma od początku ciepłą wodę z sieci miejskiej. Co to za katastrofa dla budynków, które obecnie są do niej przyłączane?. Koszty ciepłej wody podobne, a zagrożenie podtruciem tlenkiem węgla zerowe.

lol

a taka że spółdzielnia to zło

To nie prawda,że termy są demontowane,w bloku przy ul.Toruńskiej 14/16 większość lokatorów ma je nadal.;!!?