Strona główna Dzieje się Rozrywka Telewizja online na tablecie, komputerze oraz w smartfonie

Telewizja online na tablecie, komputerze oraz w smartfonie

0
Rozwój usług internetowych i telewizyjnych sprawił, że komputery, tablety i smartfony stały się naturalnym uzupełnieniem dla klasycznego telewizora można dziś. To możliwe dzięki nowoczesnej telewizji online, którą można oglądać na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci.

Pojęcie telewizji internetowej można rozumieć na kilka różnych sposobów. Mówi się o nim w kontekście stacji telewizyjnych działających wyłącznie w internecie, serwisów oferujących VOD (video on demand, czyli wideo na życzenie), a także stacji udostępniających swoje programy zarówno drogą online, jak i tradycyjnymi metodami. W poniższym tekście skupimy się na ostatnim z wymienionych rozwiązań, czyli telewizji online oferowanej przez operatorów telewizyjnych. Wyjaśniamy, jak działa tego rodzaju usługa, jakie oferuje korzyści i kto może z niej skorzystać.

Telewizja w komputerze, tablecie i telefonie – jakie wymagania?

Telewizja online jest udostępniana przez część dostawców usług telewizyjnych i internetowych. By móc z niej korzystać, nie trzeba dysponować urządzeniem z tunerem telewizyjnym, czy też z innymi specjalnymi funkcjami. Każdemu, kto ma podpisaną umowę z operatorem, zapewnia ona dostęp do treści programowych na dowolnym sprzęcie, umożliwiającym korzystanie z internetu. Co więcej, tacy operatorzy jak TOYA (szczegóły oferty TOYA GO i lista kanałów dostępnych online na: https://go.toya.net.pl/) nie pobierają dodatkowych opłat za oglądanie programów w sieci. W przypadku takiej oferty, wszyscy abonenci, niezależnie od wykupionego pakietu telewizyjnego, mogą korzystać z dobrodziejstw telewizji internetowej.

Jak działa telewizja online od operatora telewizyjnego?

To, w jaki sposób można korzystać z telewizji w telefonie, na komputerze czy laptopie, zależy od szczegółów oferty danego operatora. Przykładowo, wspomniana firma TOYA udostępnia usługę poprzez stronę internetową, jak również aplikację mobilną, którą można ściągnąć z App Store i Google Play. By móc obejrzeć dowolny program online, wystarczy zalogować się do usługi – przy pomocy danych zapisanych na karcie aktywacyjnej. Od razu po zalogowaniu dostępna jest już pełna, przewidziana dla danego abonenta, funkcjonalność serwisu – lista kanałów, które może oglądać zależy od posiadanego przez niego pakietu telewizyjnego.

Telewizja online – dlaczego warto?

Dostęp do telewizji na tablecie, komputerze czy telefonie niesie ze sobą kilka oczywistych korzyści. Najważniejsza z nich to możliwość oglądania kanałów telewizyjnych w dowolnym miejscu, na przykład na plaży, w komunikacji miejskiej, czy podczas przerwy między szkolnymi zajęciami. Dzięki telewizji online zbędne staje się również posiadanie kilku telewizorów – przebywając w kuchni, sypialni czy innym pomieszczeniu, można uruchomić program na urządzeniu mobilnym. Tego typu rozwiązanie może przydać się też na działce, czy innym miejscu bez dostępu do tradycyjnej telewizji.

Co ważne, dostawcy telewizji online zapewniają abonentom również dostęp do usług VOD, dzięki której można w dowolnym momencie obejrzeć wybrany film, serial czy dokument; podobnie jak kanały telewizyjne, można je uruchomić na każdym sprzęcie podłączonym do sieci. Część operatorów, w tym między innymi TOYA, poza wideo na żądanie, oferuje dodatkowo dostęp do utworów karaoke, licznych stacji radiowych, czy też kamer internetowych.

REKLAMA
Poprzedni artykułSą światłowody, nie ma kamer. Strażników do obserwacji obrazu też brakuje…
Następny artykuł„Fifek” nie dał rady. Koniec już w pierwszej rundzie