Strona główna Aktualności Z miasta Te skrzyżowania znów będą przejezdne

Te skrzyżowania znów będą przejezdne

0
W weekend nastąpi otwarcie skrzyżowań, które zostały zamknięte z powodu prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego.

Chodzi o trzy – ul. Łaskiej z ulicami Szarych Szeregów, Tkacką i Mielczarskiego. Jak zapowiedział wykonawca robót, ruch na nich zostanie przywrócony w nocy z piątku na sobotę (z 18 na 19 grudnia). Oznacza to również powrót na stałą trasę, od poniedziałku, 21 grudnia, autobusów linii Z41.

Wcześniej przez pewien czas nieprzejezdne były skrzyżowania ul. Łaskiej z Kochanowskiego i Ostatnią.

Czy to już koniec takich utrudnień w tym rejonie miasta? Tak, ale na kilka tygodni.

– Na przełomie lutego i marca planujemy zamknięcie skrzyżowania ul. Łaskiej i ul. Wiejskiej. Tam będziemy mieć najwięcej pracy – wyjaśnia Rafał Sąciński, prezes Progreg InfraCity, konsorcjum, które realizuje przedsięwzięcie.

Wcześniej, bo tuż po Nowym Roku wystąpi ono o pozwolenie na budowę między skrzyżowaniem ul. Warszawskiej z ul. Nawrockiego a Dużym Skrętem. Jak usłyszeliśmy od prezesa, rozpoczęcie prac budowlanych na tym fragmencie jest przewidziane pod koniec stycznia.

– Będziemy prowadzili je z obydwu stron, czyli od ul. Nawrockiego i od Dużego Skrętu, chociaż z wyłączeniem samej pętli – dodaje Rafał Sąciński.

Kolejny odcinek, na który wejdą drogowcy to ten od ul. Nawrockiego do ul. Poprzecznej. Tutaj roboty mają ruszyć wiosną.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments