Strona główna Aktualności Z miasta Tak zmienił się blok przy ul. Ostatniej 19

Tak zmienił się blok przy ul. Ostatniej 19

8
Zmienił się jego wygląd i otoczenie, toteż mieszkańcy mają powody do zadowolenia. W bloku przy ul. Ostatniej 19 zakończyły się prowadzone od lipca ubiegłego roku prace termomodernizacyjne. Z efektem robiącym wrażenie…

Nie byłoby go, gdyby nie wydana na przeprowadzenie robót zgoda właścicieli lokali, determinacja zarządu wspólnoty, a następnie uchwała wspólnoty mieszkaniowej w tej sprawie. Projekt powstał trzy lata temu, później rozpoczęły się starania o pieniądze na inwestycję. Pochłonęła ponad 1 mln zł.

– 30% tej kwoty to wkład własny. Zaciągnęliśmy też kredyt, na piętnaście lat, który będzie spłacany ze składek na fundusz remontowy. W realizacji przedsięwzięcia pomógł nam ponadto Bank Gospodarki Krajowej, przyznając dotację w wysokości 10% wartości zadania – wyjaśnia Przemysław Stawiarz, mieszkaniec bloku i administrator wspólnoty.

Co się zmieniło? W lokalach należących do miasta Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wstawił nowe okna. Zostały docieplone ściany zewnętrzne i stropodach. Szara i brudna elewacja pokryła się jasnym kolorem. Wymieniono instalację domofonową oraz naziemnej telewizji cyfrowej i satelitarnej. Fachowcy zamontowali nowe oświetlenie na budynku i odnowili wejścia do klatek schodowych, a przed blokiem pojawił się nowy chodnik.

– Zdecydowaliśmy się również na remont balkonów – chodziło o termo- i hydroizolację płyt balkonowych oraz nowe balustrady – dodaje Przemysław Stawiarz.

Innego wyglądu nabrało otoczenie. Za pieniądze z budżetu obywatelskiego o kilka miejsc została powiększona zatoka parkingowa przed nieruchomością. Jeszcze wcześniej od jej drugiej strony, w ramach programu „Zielone podwórka”, zadbano o zieleń – rosną tam tuje.

Jeszcze kilka miesięcy temu ściany wyglądały zupełnie inaczej.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja sie tylko obawiam, by za kilka dni nie był już umazany jakimiś bazgrołami.

Przemku jest MOC !!!!!
Wysoko zawiesiła poprzeczkę 😊
Dobrze ze mieszkasz na naszym osiedlu
👍👍👍👍

Nadzwyczajne osiągniecie. Betonowy bunkier pomalowano tak, by uwydatnić to, że jest betonowym bunkrem.

Kto projektuje tę kolorystykę? Dlaczego ludziska uparcie robią z betonowych bloków kolorowe pudełka? Powinno się unikać eksponowania bloków z płyty. Jasny szary na elewację i blok wtopiłby się w otoczenie. Wtedy zieleń drzew miałaby szansę na polepszenie widoku.

Sukces, rozsypująca się ruina już nie wygląda na ruinę …………………

Czy ja dobrze rozumiem, że mieszkańcy SAMI dogadali się, że warto zrobić remont i wzięli na tę okazję kredyt i SAMI tego remontu dokonali? W Polsce, w Pabianicach…? Szanuję i podziwiam.

Mieszkańcy nie mieli wiele do powiedzenia w sprawie zaciągania tak wielkiego kredytu,decyzję podjął zarząd składający się ze starych ramoli!A co do efektów,rozlatujący się blok obłożono styropianem,wystarczy obejrzeć klatki schodowe od środka,a te barierki na balkonach to kompletny niewypał!Mieszkańcy mają małe dzieci,pieski i strach je teraz wypuścić,żeby nie wypadły przez te dziwne,niebezpieczne wypusty!A co do pozostawienia azbestu pomiędzy oknami…Skandal!!!!

Fajnie ze nie zaplanowano przed budynkiem ani jednego kosza na śmieci – dzięki temu codziennie gospodarz budynku ma co zbierać z trawnika.

Poza tym biały napis na żółtym tle konkuruje czytelnością z kameleonem wylegującym się na plaży.