Strona główna Aktualności Komunikacja Tak ma wyglądać nowa krańcówka „dwójki”

Tak ma wyglądać nowa krańcówka „dwójki”

4
Wizualizacja nowej krańcówki.
Prawdopodobnie w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z budową nowej krańcówki autobusowej przy ulicy Podmiejskiej. To przedsięwzięcie, dzięki któremu okoliczni mieszkańcy będą mieli bliżej do autobusu linii 2.

Dzisiaj urzędnicy z pabianickiego magistratu po raz kolejny oglądali teren, gdzie powstanie, czyli miejską działkę pod numerem 65E. W ubiegłym tygodniu wycięto tam kilkanaście drzew i jest już przygotowana na rozpoczęcie inwestycji. W zakres pierwszego etapu wejdą roboty ziemne.

– Wykonawca (firma Włodan – przyp. red.) zasypie znajdujący się na działce rów melioracyjny i pobuduje 230 metrów kanału deszczowego. Zakończenie tych prac  przewidujemy jeszcze w tym roku – wyjaśnia Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w pabianickim magistracie.

Drugi etap obejmie budowę płyty postojowej, postawienie przystanków dla pasażerów, dwóch wiat (przystankowej i rowerowej) oraz kontenera socjalnego, który będzie do dyspozycji kierowców.

Nowa krańcówka umożliwi wydłużenie trasy autobusów linii 2. Między obecną i przyszłą pojawią się dwa dodatkowe przystanki – przy ul. Makowej i ul. Niskiej. Kiedy?

– Zakończenie inwestycji powinno nastąpić nie później niż 31 maja – wyjaśnia Marcin Chmielewski.

Jej koszt to niemal 3,4 mln zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

I pojawią się tez opóźnienia autobusu, kiedy to np pomiędzy 7:30 a 8:00 będzie 14 minut stać w korku aut próbujących wyjechać na przejeździe kolejowym za strzelnicą. A kiedy tam zlikwiduję ręczną obsługę i uruchomią te beznadziejne automatyczne szlabany to i pół godziny z głowy będzie….
mówię jak będzie!

Takie są niestety uroki mieszkania na peryferiach miasta w dodatku za torami z jedyną drogą dojazdową. Z drugiej strony to właśnie dla Was mieszkańcy miasto wykonuje taką inwestycje po to aby można było dojechać autobusem do centrum. Zamiencie wtedy samochody na autobus i problem ze staniem w korku przed przejazdem będzie rozwiązany.

zapewniam cię że problem nie będzie rozwiązany. rdzenni mieszkańcy tegoż miejsca z przyzwyczajenia chyba dwójką jadą na miasto? widzę średnio pusto , 2-3 osoby na pętli i pusto…. większość to nowobogadcy co kupili tanio rolne zalewane wodą ziemie, co to poruszają się dwoma trzema autami. Więc z tej okolicy ruchu nie zmniejszysz autobusem. Marketingowiec z mzk do wymiany 🙂

Ona tam już powinna być w XX wieku…