Strona główna Aktualności Z miasta Tak będzie w parku im. Słowackiego (WIZUALIZACJE)

Tak będzie w parku im. Słowackiego (WIZUALIZACJE)

11

Trwają zaawansowane prace w Parku im. Juliusza Słowackiego. Rewaloryzacja kosztuje 3 miliony złotych. Jaki będzie  efekt końcowy? Zobaczcie wizualizacje.
Nasz park załapał się do programu „Przyrodnicze perły województwa łódzkiego”, dlatego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał dotację na ten cel w kwocie: 1 975 640 złotych. Reszta pochodzi z kasy miejskiej (612 100 zł.) i ze Stowarzyszenia na Rzecz Opieki nad Zabytkami Pabianic (391 127 zł.) Co zmieni się a parku?
Będą nowe alejki, ławki, ponad sto energooszczędnych latarń, nowa fontanna, plac do gier, piaskownica. Wyremontowany zostanie mostek na Dobrzynce i zniknie blisko 50 drzew. Od strony ulicy Zamkowej wybudowany będzie podjazd dla wózków. Remont ma zakończyć się w listopadzie.

Realizacja projektu ma przywrócić jego pierwotną funkcję ekologiczną, reprezentacyjną i historyczną.
REKLAMA
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No ładne cacko tylko by nie zdewastowali.
Kiedyś dawno to do parku przychodzili ludzie nie połazić czy na skróty czy piwko tylko spędzić kilka godzin z rodziną znajomymi posiedzieli i miło zleciał wolny dzień.
Osobiście nie korzystam mam pod miastem daczę 🙂 ale wielu niema nic tylko ściany i ciemne podwórko jedyna zieleń to chwasty.

Dopóki „inteligencka” młodzież ze starówy nie przyjdzie, będzie cudownie.
Jak już przyjdzie, pozostawi po sobie bohomazy, porozbijane butelki po Harnasiu i mnóstwo smrodu 🙂

true

Krytykując zmuś się do oceny siebie „pabianiczaninie rdzenny”- tzw donosiciel, z tego sądzę jak podaje swojego nicka. A może to ty, z twoimi kumplami i ze swoimi przyjaciółmi, nie pozwolicie by to nastąpiło?

świetna wizualizacja! takie grafiki można by rozwieść na płocie okalającym park. Wygląda nowocześnie, plac wokół fontanny to perła w koronie. martwią mnie tylko wysypane kamykami ścieżki, tak jak na Bulwarach służby porządkowe rozjeżdżą samochodem i będzie to przypominać wiejską drogę pełną kałuż 🙁

Jednak komin wroci? 🙂

Czy ktoś może potwierdzić że ścieżki mają być wysypane kamykami? Skąd to info? Może da się zrobić jeszcze jakąś interwencję i to zmienić? Przecież takie rozwiązanie na pewno nie jest dla ludzi. Nie pojedziesz rowerem, nie pojedziesz rolkami, panie w obcasach się pozabijają, dzieci na rowerkach się zakopią…. Dlaczego tylko u nas robi się parki, które zamiast przyciągać wszelką pozytywną aktywność, odstraszają ją?
EPAinfo – może da się jeszcze zrobić jakąś wspólną inicjatywę, odzew w celu wprowadzenia zmian do projektu?

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ta cała inwestycja ma kosztować jak wyliczyłem: 2 978 867 zł, czyli prawie 3 miliony złotych? Plan tego nowego Parku wcale nie jest jakiś super, więc za projekt chyba nikt nie płacił, czyli posadzenie kilku drzewek i zrobienie jakiejś nawierzchni – to wszystko kosztuje aż 3 mln złotych? To w takim układzie ogród ludzi, którzy mają domek jednorodzinny i w nim drzewa też może kosztować ileś milionów złotych?

A i jeszcze jedno: plan tego Parku, to nic interesującego. Moim zdaniem lepiej gdyby odtworzyli to jak wyglądał ten Park w międzywojniu. Wystarczyłoby odpowiednio pozasadzać choinki uzgadniając to z Muzeum Miasta Pabianic, bo takie plany tego starego Parku istnieją.

Gdyby zrobić taki Park jak był w latach 20, to możnaby to też fajnie zareklamować – że odtworzony Park z lat 20, a tak to będzie taki skwerek z fontanną, a wokoło niewycięte drzewa i to wszystko za 3mln złotych.