Strona główna Aktualności Z miasta Szykuje się przebudowa parkingu

Szykuje się przebudowa parkingu

12
Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie przebudowywać parkingi przy ul. Drewnowskiej. Pierwsze prace mogą ruszyć na wiosnę tego roku. 

Chodzi o miejsca postojowe pomiędzy ul. Drewnowską a Waltera Jankego. Pierwszy etap prac przewiduje rozbudowę parkingu na wysokości bloku nr 218, od strony ul. Nawrockiego. Tam docelowo ma się zmieścić 21 pojazdów. Następnie prace ruszą w stronę ulicy Mokrej, gdzie zaparkuje kolejne 20 samochodów.

Spółdzielnia ma już pozwolenie na budowę. Trwają prace przy dokumentacji przetargowej. Inwestycja przewiduje również rozbudowę kanalizacji deszczowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Żeby tylko nie zrobili tak jak przy Lidlu na Waltera , że auta z parkingu stoją zaraz przy przejściu dla pieszych i dochodzi do potrąceń

Pamiętajcie o stacjach ładowania dla EV! Chociaż ze 3 😄

to od razu po jednej benzynowej i stację naprawy zawieszenia!

Dla kogo?

Oraz o KFC i Orlen. Ze 4.

Ciekawe jak przebudują ten parking, skoro teraz na wysokości bloku 218 , mieści się ok. 30 samochodów a oni proponują 21 , no chyba że to będzie więcej o 21.

Dobry pomysł. Cieszę się że powstaną tak potrzebne miejsca. Mam nadzieję że to dopiero początek i będzie więcej miejsc w całym mieście.

A kiedy będzie przebudowa parkingu przy Nawrockiego 13a, nie do że klienci kawiarni zajmują miejsca, przyjezdni co zostawiają auta i wsiadają w busy pracownicze i jadą na nocną zmianę a to coraz więcej busów i dostawczaków parkuje, na przeciwko 3 wieżowce, po godzinie 19 nie ma szans spokojnie zaparkować?

Możesz wykupić miejsce na prywatnym parkingu obok ryneczku i będziesz miał zawsze gdzie stanąć po 19. Nie masz na parking, to rower, komunikacja lub „z buta”.

Mieszkam w bloku obok, gdzie parkingi już powstały jakiś czas temu kosztem zieleni. Zapełniły się w ciągu tygodnia samochodami z okolicznych bloków i gratami, które stoją, a nie jeżdżą. Wracając z pracy o 20tej, jak nie było gdzie zaparkować przed powstaniem parkingów, tak nie ma nadal. I tu będzie podobnie. Poza smrodzeniem ludziom w balkony z rur wydechowych naprawdę plusów nie widzę. Nie rozumiem dlaczego nie można przypisać miejsca parkingowego do lokalu mieszkalnego. Jeśli kogoś stać na posiadanie trzech aut to chwała jego dochodom, ale to jest niewykonalne, aby wszystkie trzy parkować pod blokiem. Do przemyślenia jeszcze pozbycie się placów… Czytaj więcej »

Jak sobie wyobrażasz takie przypisywanie miejsc? Przetarg na sprzedaż? Czy przetarg na dzierżawę np. co trzy lata? A potem nawet goście nie będą mogli do Ciebie przyjechać inaczej niż taxi. Lub pieszo.

Jak tak sobie czytam te wpisy to krew mnie zalewa. Chyba tyko komentarz napisany przez Parkingowego najbardziej rozsądny. Ja już dawno tak zrobiłem. Wykupiłem dwa miejsca na parkingu monitorowanym i mam na brak miejsca wy…ane. Pozwolę sobie sparafrazować ks. Jana Twardowskiego. Spieszmy się wykupywać miejsca na parkingach monitorowanych/strzeżonych tak szybko ubywają.