Strona główna Aktualności Z miasta Szpital ma nową izbę przyjęć. Dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia

Szpital ma nową izbę przyjęć. Dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia

0
fot. PCM
Pabianickie Centrum Medyczne uruchomiło izbę przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Jednak nie w budynku, a w… namiocie pneumatycznym.

Ten stanął na szpitalnym placu manewrowym. Jest własnością komendy powiatowej PSP, która na prośbę wojewody łódzkiego pożyczyła go spółce na bliżej nieokreślony czas. Strażacy rozstawili go dzisiaj rano.

– Będą tutaj kierowani pacjenci, wobec których istnieje podejrzenie koronawirusa, przywożeni przez karetki z ratownikiem lub lekarzem. Tutaj też będziemy przeprowadzali wstępne wywiady epidemiologiczne – wyjaśnia Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych w PCM.

Taka procedura ma pomóc w ograniczeniu ryzyka zakażenia personelu i przebywających w szpitalu pacjentów. Jeśli chory wykaże objawy COVID-19, właśnie w tym namiocie poczeka na transport do oddziału zakaźnego.

– Namiot ma około 40 metrów kwadratowych powierzchni, jest oświetlony i można podłączyć do niego nagrzewnicę – dodaje Szymon Giza, rzecznik prasowy straży pożarnej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o