Strona główna Aktualności Komunikacja Szlaban na parkingu. Kierowcy zagubieni

Szlaban na parkingu. Kierowcy zagubieni

8

Na parking sklepu Kaufland można wjechać tylko po pobraniu specjalnej karty z automatu.

Na karcie zostaje zapisana godzina, o której wjechaliśmy na parking. Po 90 minutach postoju, naliczana zostaje opłata za korzystanie z parkingu. Za każdą rozpoczętą godzinę trzeba zapłacić 4 złote. System ten został wprowadzony, żeby ograniczyć parkowanie samochodów przez pracowników okolicznych biur i firm.

Niestety, przez pierwsze dwa dni automaty z kartami wprowadziły wiele zamieszania. Szczególnie starsi kierowcy nie wiedzą jak z nich korzystać. Na urządzeniach nie ma wyraźniej instrukcji obsługi, a na małych ekranach LCD wyświetlają się niewidoczne (szczególnie pod światło) komunikaty. Dziś po godzinie 16.00, kobieta kierująca Daewoo, przez długą chwilę zastanawiała się co ma zrobić, aby szlaban się podniósł. Dopiero kierowca z auta stojącego w kolejce przyszedł z pomocą i podał pani bilet.

System ma też kilka niedociągnięć. Na przykład w poniedziałek rano zabrakło kart, a dziś na kilka minut „zawiesił się” szlaban.


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli kolejki, korki i trening cierpliwości? Rezygnuje z Kauflandu, ceny w marketach aż tak się nie różnią bardzo bym się użerał.

Kierowcy się przyzwyczają i nie będzie już zaskoczenia.
Dla mnie Kaufland to najlepszy supermarket w mieście.
Tylko niech bardziej walczą z okolicznymi żulami co na parking przychodzą.

Też dziękuję za ten sklep. Nie ma tam miejsca na bramki. W ogóle kto to słyszał żeby w samym centrum stal obrzydliwy blaszak. Do wiezienia za to powinni posylac.

Z „żulami” trudno wygrać ale przynajmniej urzędników, którzy załatwili nam parkomaty wygonią – niech też płaca, a nie ktoś jedzie na zakupy, parking pełny, a w sklepie 15 osób.
Darmozjady

Nie znoszę tego sklepu. Przed wyjściem zawsze pełno żuli.

Popieram te bramki. Bardzo często przyjeżdżając na zakupy nie miałam gdzie zaparkować, przez auta pracowników okolicznych firm. Im oczywiście współczuję, bo przez płatne parkingi miejskie, często przed ich miejscami pracy, oni nie mają możliwości darmowego parkowania w czasie pracy. Ale może to zachęci do komunikacji miejskiej.

może i pomysł nie najgorszy ale korki na grobelnej dziś było niezłe bo szlaban działa jak działa

Podziękujmy urzędasom i pracownikom z centrum, którzy nie potrafią wstać 15 minut wcześniej i iść na autobus. Zamiast tego wolą pchać się furami i zapychać parkingi.

Do Pana od blaszaka – chciałbym aby Pan sobie przypomniał co w tamtym miejscu było zamiast Kauflandu.