Strona główna Aktualności Szkoła pobuduje nowoczesny kompleks sportowy

Szkoła pobuduje nowoczesny kompleks sportowy

1
Realizacja tej inwestycji potrwa prawdopodobnie 2-3 lata, ale po jej zakończeniu uczniowie będą korzystać z nowoczesnego obiektu sportowego. Powstanie on przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. 

Dokumentacja projektowa jest już na finiszu, a placówka wystąpiła do starostwa powiatowego o pozwolenie na budowę. Wkrótce rozpoczną się prace nad specyfikacją przetargową, aby jak najszybciej ogłosić postępowanie i wyłonić wykonawcę robót. Ich rozpoczęcie przewidziano wiosną przyszłego roku. W zakres wejdzie m.in. budowa boiska wielofunkcyjnego – do piłki nożnej (wyłożonego sztuczną trawą) oraz do innych dyscyplin sportowych, czyli siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i tenisa (z nawierzchnią poliuretanową).

– Nie będzie to boisko pełnowymiarowe, ale z pewnością o nieporównywalnie lepszym standardzie niż obecne, pokryte starym, popękanym asfaltem – mówi Arkadiusz Bielecki, dyrektor szkoły. – Wokół boiska pobudujemy mającą cztery tory bieżnię o długości 333 metrów. Będzie też jeszcze jedna, na 100 metrów.

Przedsięwzięcie zostanie podzielone na etapy. W przyszłym roku powinny być gotowe obie płyty. Dalsze prace obejmą budowę zaplecza, czyli toalet i szatni.

– Ze względu na zły stan techniczny budynek, który pełnił tę funkcję już rozebraliśmy -dodaje dyrektor.

Nowy kompleks będzie ogrodzony i oświetlony, przewidziano też monitoring. Ile to wszystko pochłonie? Kosztorys nie jest jeszcze gotowy, ale wiadomo, że chodzi o takie  pieniądze, których szkoła nie byłaby w stanie sama wygospodarować. Otrzyma je z budżetu państwa.

– Na przyszły rok mamy zagwarantowane środki z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na budowę samego boiska. W tym dostaliśmy już na sporządzenie dokumentacji i bardzo możliwe, że wystarczą też na budowę ogrodzenia. Postęp prac będzie uzależniony od kolejnych transz – dodaje Arkadiusz Bielecki.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skończyłem szkołę, do 30 lat pracuję na swoje. I wreszcie w mojej szkole będę miał możliwość poćwiczenia na wuefie!