Strona główna Sport Piłka nożna Sześć goli po przerwie, Włókniarz rozbity (ZDJĘCIA)

Sześć goli po przerwie, Włókniarz rozbity (ZDJĘCIA)

0

Fioletowi w pierwszej koleje podejmowali u siebie gości z Konstantynowa. Mimo bezbramkowej pierwszej połowy w końcu rozwiązał się worek z bramkami.

PTC Pabianice – Włókniarz Konstantynów Łódzki 6:0 (0:0)

Oba składy wyszły na murawę w akompaniamencie rzęsistego deszczu. Pogoda nie zachęcała do gry w piłkę i usypiała zarówno fanów, jak i zawodników. Przez pierwszy kwadrans niewiele się działo. PTC miało przewagę, ale nie potrafiło jej wykorzystać. W 20. minucie doszło jednak do sytuacji, która zmieniła przebieg meczu. To za sprawą kontaktu między Dariuszem Dolewką, a zawodnikiem z Konstantynowa. Arbiter uznał, że piłkarz gości faulował i ukarał go drugą żółtą kartką. Oznaczało to, że musi on opuścić boisko, a jego zespół będzie grał dalej w dziesięciu. Mecz zaostrzył się, ale przewaga jednego zawodnika nie pomogła PTC strzelić gola. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy ani jednej bramki.

Po przerwie fioletowi szybko zabrali się do pracy. Rywale starali się opóźniać grę i trzymać się kurczowo korzystnego remisu. W 50. minucie PTC wyprowadziło jednak genialną kontrę, po której Mateusz Żabolicki zdobył gola na 1:0. Po zaledwie trzech minutach Żaba wykorzystał wrzutkę od Dolewki i głową podwyższył na 2:0. Przewaga gospodarzy była ogromna i kwestią czasu były kolejne bramki. W 65. minucie Jakub Szczyszek otrzymał podanie od Boratyńskiego, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej i strzelił trzeciego gola dla PTC. W 70. minucie na boisku zameldował się Kaczmarkiewicz i już po chwili cieszył się z bramki. Po dwóch minutach wykorzystał błąd bramkarza i ponownie trafił. W 90. minucie wynik spotkania strzałem z dystansu ustalił Dawid Boratyński. Michał Buchowicz nie krył po meczu zadowolenia. Cieszyła go szczególnie dobra postawa zmienników. Następny mecz to derby Pabianic na stadionie Włókniarza. Trener fioletowych powiedział, że nawet jednobramkowe zwycięstwo na tak trudnym terenie będzie ogromnym sukcesem.

Skład: Wawrzyński, Drewniak, Sikorski, Wawrzeniak, Stuchała, Bielak (75. Stolarek), Hiler (57. Kaźmierczak), Dolewka (64. Boratyński), Szczyszek (70. Kaczmarkiewicz), Cukierski, Żabolicki.

Bramki: 50. Mateusz Żabolicki (1:0), 53. Mateusz Żabolicki (2:0), 65. Jakub Szczyszek (3:0), 70. Marcin Kaczmarkiewicz (4:0), 72. Marcin Kaczmarkiewicz (5:0), 90. Dawid Boratyński (6:0).