Strona główna Aktualności Biznes Szczepionka na koronawirusa ma być produkowana w Konstantynowie Łódzkim

Szczepionka na koronawirusa ma być produkowana w Konstantynowie Łódzkim

2
Biotechnologiczna firma Mabion, której siedziba mieści się w Konstantynowie Łódzkim, chce produkować szczepionkę przeciw COVID-19. 
Mabion i Polski Funduszu Rozwoju podpisały porozumienie dotyczące wsparcia na produkcję szczepionki na COVID-19. Intencją stron jest inwestycja PFR w formie oprocentowanej trzyletniej pożyczki (lub emisji obligacji) udzielonej spółce do 30 mln zł oraz objęcia akcji spółki do 10 mln zł w ramach planowanej emisji akcji.

Jednocześnie Mabion poinformował o zawarciu umowy z firmą Novavax z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, na podstawie której Mabion – przy udziale Novavax – „podejmie działania związane z transferem technologii procesu produkcyjnego antygenu kandydata na szczepionkę na COVID-19 o roboczej nazwie NVX-CoV2373 oraz przeprowadzi w zakładzie Spółki próby techniczne procesu w skali komercyjnej”.

Novavax jest firmą biotechnologiczną zaangażowaną w dostarczanie nowych produktów, które wykorzystują jej własną, innowacyjną, opatentowaną technologię rekombinowanych szczepionek nanocząsteczkowych w celu zapobiegania szerokiej gamie chorób zakaźnych – podano w informacji prasowej.

Firma Mabion, której siedziba znajduje się przy ul. Langiewicza 60 zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem najnowszej generacji leków biotechnologicznych opartych na technologii przeciwciał monoklonalnych, która stanowi dzisiaj fundament walki z najpoważniejszymi schorzeniami. W 2018 roku miesięcznik Forbes przygotował ranking 100 Największych Firm Prywatnych w Polsce. Na liście znalazła się spółka z Konstantynowa Łódzkiego. Wartość firmy kierowanej przez Macieja Wieczorka szacowana była wtedy na 1 mld 311 mln złotych.
REKLAMA
Poprzedni artykułLokalne kluby sportowe otrzymały wsparcie od starostwa. Na liście 40 pozycji
Następny artykułByły wiceprezydent Pabianic nadzoruje budowę rakiety kosmicznej
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobre sobie. Tam kupić tu sprzedać. Ale kasa musi się zgadzać.
Ten Covid to chyba niektórym sprzyja 😂😂😂😂

Nie no, wszyscy pracują za darmo tylko po to żeby Szanowny Pan Kaiko otrzymał darmową szczepionkę