Strona główna Aktualności Z miasta Symboliczna podwyżka czynszu w zasobach miejskich

Symboliczna podwyżka czynszu w zasobach miejskich

8

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta od 1 stycznia 2021 roku stawka czynszu za metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Pabianice wyniesie 3,07 zł. 

Podwyżka będzie symboliczna bowiem dotychczas lokatorzy korzystający z lokali zarządzanymi przez miasto płacili 3 zł. Oznacza to, że miesięczny czynsz dla mieszkania o powierzchni 50 m² wzrośnie o 3,50 zł.

W 2013 roku stawka bazowa wynosiła 2,80 zł za². Na przestrzeni 8 lat (2013-21) podwyżka wyniesie 9,64%.

REKLAMA
Poprzedni artykułTrening Azymutu na szczęście poszedł w las
Następny artykułWinda stanęła na 8. piętrze. Na pomoc pojechali strażacy
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Podwyżki już dostaliśmy z 2 miesiące temu i znowu będą

lepiej 3,5pln niz 350 a cene za m2 macie naprawde smieszna

mieszkańcy „biednieją” (a raczej przyżydzają) podczas zakupów. od 20 lat mam te same ceny na usługi. a ceny utrzymania w górę… A jako stały klient (wynaj,ujacy) powinienem mieć zniżkę, jak tego domagają się moi klienci. Wystarczy że podatku dochodowego odprowadzam niemało.

skoro podatku dochodowego odprowadzasz niemało to znaczy, że kosztów takich wysokich nie masz 🙂

@x – pi razy oko 60% podatków oddaje się państwu to mało i trzeba jeszcze dokładać grosze? weź sobie załóż firmę usługową która kosztów nie ma (ile można wydawać bezsensu 🙂 ) robisz i robisz i cię ciągle kroją i kroją.

skoro tych kosztów nie ma to trzeba zmienić księgową 😛 a jeżeli kończy sie wydawanie bez sensu to znaczy, że ta sytuacja finansowa spokojnie zniesie podwyżkę czynszu 😉
nie chcę tutaj dyskutować o wysokości danin publicznych, ale jeśli widzę przedsiębiorców którzy płacą 3,50zł za m2 i jeszcze marudzą no to troche mi sie śmiać chce.

śmiech to mnie ogrania jak moje podatki idą do jednostek miasta które z milionów robią śmieszny procent dochodu. Uważam „moje” datki za zmarnowane – o to mi chodzi. Biurwy bez ambicji i stresu niewłasną kasę przejadają. każde 50gr podwyżki dla nich to biedniejsi przedsiębiorcy, mieszkańcy…po prostu szkoda damozjadom daać centa. Księgowość moja nie ma nic do rzeczy, po prostu już nie przejadam moich zakupów 🙂 i szkoda mi na głupoty.

czy ja moge te wszystkie lokale wykupić od miasta? dam nawet 10zł za m2