Strona główna Aktualności Z miasta Święto ul. Zamkowej już w sobotę (HARMONOGRAM)

Święto ul. Zamkowej już w sobotę (HARMONOGRAM)

21
2 września odbędzie się Święto ulicy Zamkowej w ramach 45. Dni Pabianic.

O godz. 12.00 nastąpi otwarcie i parada tramwajów. Sprzed zamku do pętli przy ul. Wiejskiej przejadą historyczne wagony Lilpop II z 1929 r. i Lilpop III z 1939 r., skład 805Na+805Na (z przełomu lat 80. i 90.), 5N+5ND (z lat 60.), 803N „kanciak” (z przełomu wieków) oraz współczesne PESA 122N i Moderus. Zabytkowe tramwaje (Lilpop, kanciak i 5N+5ND) będą kursowały między krańcówkami Pabianice Wiejska – Chocianowice Ikea jako bezpłatna linia 41 bis, zatrzymując się na przystankach na trasie.

Odjazdy z krańcówki przy Wiejskiej: godz. 12.36, 13.04, 13.34, 14.04, 14.34, 15.04, 15.34. Z krańcówki Chocianowice Ikea: 13.23, 13.53, 14.23, 14.53.

Pasażerowie posłuchają muzyki na żywo: piosenki turystyczne wykona Elżbieta Ciępka z seniorami, poezję śpiewaną – Andrzej Krajewski, popularne przeboje – akordeonista Zenon Sobala, swingowe przeboje – Marek Smuga. Otrzymają też pamiątkowy bilet „Tramwaj do Pabianic 41 – wróciłem”. Pod takim samym tytułem wydana została broszura o historii linii, jej modernizacji i zaletach komunikacji tramwajowej oraz okolicznościowe pocztówki. Współorganizatorem wydarzenia jest Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Na Zamkowej odbędzie się festyn z atrakcjami dla młodszych i starszych. Naprzeciwko zamku stanie scena, a na niej od godz. 15.00 występy pabianickich wykonawców (szczegóły na plakacie). O godz. 16.00 zumba na Zamkowej. Najwięcej atrakcji dla dzieci będzie w parku Słowackiego – o godz. 17.00 zabawa w pianie, poza tym dmuchańce, animacje i konkursy, malowanie twarzy. Wzdłuż głównej ulicy, od zamku do CH Echo, staną stoiska lokalnych firm, m.in. gastronomiczne, z wyrobami i usługami. Na wysokości „prząśniczek” zaplanowano wystawę zabytkowych pojazdów. Plenerowe kino Tomi wyświetli film o Zamkowej (bezpłatne pokazy przy ul. Gdańskiej od godz. 20.00, co pół godziny). Od godz. 13.00 do 17.00 odbędzie się pokaz mody przed CH Echo (o pełnych godzinach). O godz. 22.30 rozpocznie się nocny bieg i marsz nordic walking ul. Zamkową. Dystans wynosi 4,1 km, w nawiązaniu do numeru linii tramwajowej.

Święto ulicy Zamkowej organizuje miasto Pabianice, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Zarządem Dróg Miejskich. Partnerami wydarzenia są Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, ABC Centrum Logopedii Rozwoju i Terapii, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, Wszystko Gra Pabianice, Kino Teatr Tomi, Kawiks, Chlebak, PTC Jantoń, CH Echo, Strefa Ruchu, Eskadra, Hydroteka, Pabianicki Sztetl, Incanto, Jump Planet, Teen Challenge Pabianice, Dekorex, Columna Medica, Edu Medica Policealna Szkoła Medyczna.

• Zmiany w komunikacji 2 września.

Ul. Zamkowa będzie zamknięta od ul. Batorego do Kilińskiego; wdrażanie ruchu rozpocznie się w godzinach dopołudniowych. Od godz. 11.00 do końca dnia autobusy linii 4, 6, D i T będą kursowały objazdem ulicami: Konstantynowską, Partyzancką i św. Jana.

Kurs linii 41 o 11:19 z pl. Niepodległości zostanie skrócony do krańcówki Chocianowice-IKEA. W zamian pojadą autobusy linii zastępczej T41 na trasie: Chocianowice-IKEA – Ksawerów – Warszawska – Konstantynowska – Partyzancka – św. Jana – Zamkowa – Łaska – Dworzec PKP. Dworzec PKP – Łaska – Zamkowa – św. Jana – Partyzancka – Konstantynowska – Warszawska – Ksawerów – Chocianowice-IKEA (odjazd o 12.15 z Dworca PKP zamiast tramwaju z Wiejskiej o 12.14).

Z uwagi na planowany nocny bieg ul. Zamkową, trzy ostatnie kursy linii 41 również będą kursować na skróconej trasie pl. Niepodległości – Chocianowice-IKEA. W czasie biegu ulica Zamkowa będzie zamknięta od Starego Rynku do ul. Lutomierskiej. Za tramwaj pojadą autobusy linii T41 na trasie: Chocianowice-IKEA – Ksawerów – Warszawska – Konstantynowska – Partyzancka – Staszewskiego – Zamkowa – Łaska – Dworzec PKP. Dworzec PKP – Łaska – Zamkowa – Staszewskiego – Partyzancka – Konstantynowska – Warszawska – Ksawerów – Chocianowice-IKEA

REKLAMA
Poprzedni artykułProfilaktyczne badania skóry w Pabian-Med
Następny artykułPluskwy w bloku przy ul. Łaskiej. Spółdzielnia odpowiada
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy pan redaktor może się spytać naszych szanownych władz ile ta hucpa yyy znaczy święto, będzie nas szaraczków kosztować?

Mów za siebie, szaraczku.

zjeżdżaj trambabajem w podskokach kolego 🙂
Nie ciebie pytałem, więc nie wtrącaj się.

Doprecyzuj szaraczku, że pytasz w imieniu swoim i swojej szaraczkowej rodziny.

Nie przesadzacie trochę z reklamą? Jedna zasłania drugą…

Screenshot 2023-09-01 at 11-31-37 Pabianice - portal informacyjny.jpg

Pomyłka, dzięki za zwrócenie uwagi.

Skoro jesteśmy przy reklamach.. ta, która pojawia się po otwarciu strony, która niby ma x do zamknięcia, a w rzeczywistości nabija kliki to, z tego co się orientuję, jest niezgodna z przepisami.

Można ją normalnie zamknąć.

widzę, że nie ma odpowiedzi. Ok

Musisz się lepiej zorientować, bo jesteś w błędzie.

Idiotyzm, który przełożył Dni Pabianic na niedzielę, przez co przyjdzie o połowę mniej ludzi niż zwykle, bo wiadomo, z rana do roboty. Mam nadzieję, że to jednorazowa impreza.

No ale chociaż lud się nie nawali za bardzo z tego właśnie powodu! 😉

Dobry dzień na blokadę komunikacji miejskiej/protestu wobec dyskryminacji kierowców przez władze Pabianic..

zmień lekarza !

Wszystkim uczestnikom życzę bezpiecznej i miłej zabawy 🙂

To jest moim zdaniem jedna wielka próba przykrycia porażki jaką był ten Remont

dlaczego stowarzyszenie od biegow pobiera oplate 30zl? po co jest pomiar czasu na dystansie 'z czapy’? po co numery startowe? itd itp. nie rozumiem tej hucpy!

Chyba się pomyliłeś, jakie opłaty za bieg? , przecież od tego są sponsorzy i organizatorzy.
30 złotych wpisowego, nawet na święcie trzeba zarabiać, w Pabianicach już nikt nie słyszał o wolontariacie.
Przecież za reklamę trzeba płacić a tutaj mogą się wystawić i zaprezentować całemu miastu i osobą przyjezdnym za darmo
Takie stowarzyszenie powinno się rozliczyć z tych 30 zł.

Nie rozumiesz, po co biegaczom nadaje się numery startowe i mierzy się czas? Odpowiadam: żeby było wiadomo kto wygrał.

Najlepszy prezydent od 1919 roku!
Najlepszy remont ulicy i torowiska od 1927 roku!
Łubu dubu łubu dubu…🤣

Święto znaczy sie wszystkich świętych starej dobrej Zamkowej a nie tego nowego czegoś?