Co jest najnowszym krzykiem mody, a co odeszło już do lamusa? O tym przekonali się harcerze.

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja festiwalu „Wiatrak”, podczas którego prezentowane były umiejętności artystyczne młodzieży z pabianickiego hufca.

Całe sobotnie popołudnie upłynęło w rytmie dźwięków strun i śpiewów. Głównymi kategoriami standardowo były piosenka harcerska i piosenka dowolna. Zwycięzcami zostali kolejno reprezentanci 90. PDH Wórewask oraz 16. PHDW Abordaż.

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod nazwą Wiatrak Weekend Poland i zamieniła Miejski Ośrodek Kultury w centrum światowej mody mundurowej. Od niedzielnego poranka projektanci robili ostatnie poprawki w swoich dziełach. Następnie odbył się pokaz mody, który bezapelacyjnie wygrała 90. PDH Wórewask prezentując strój świecącej srebrnej kuli.

Uczestnicy mieli do wykonania również dwa zadania przedfestiwalowe. W kategorii Video należało odpowiedzieć na pytanie „Jak dobrze wyglądać w mundurze?”. Pełen zwrotów akcji oraz efektów specjalnych film 16. PHDW Abordaż pozwolił im wygrać. Oprócz tego była również kategoria Foto, w której należało przedstawić jak obecnie wygląda nowoczesne harcerstwo. Dobry pomysł i świetne wykonanie przyniósł zwycięstwo 3. PDH Bordowo-Czarnej Trójce.

Zwycięskie zdjęcie 3. PDH Bordowo-Czarnej Trójki

Ostatnią kategorią był kabaret. Na scenie mogliśmy zobaczyć teleturniej, wróżbitę, parodię obecnej komendy hufca, jednak najlepsi okazali się harcerze z 9. PDW Diamir, którzy zaprezentowali podejście do noszenia munduru w krzywym zwierciadle.

Po podliczeniu wszystkich punktów przyszła kolej na punktację generalną całego festiwalu. Najniższy stopień podium zajęła 90. PDH Wórewask. O stopień wyżej uplasowała się 16. PHDW Abordaż. Wielkim zaskoczeniem było dla 44. PDH Ignis, że to oni zajęli pierwsze miejsce.

Organizatorem festiwalu było Starostwo Powiatowe oraz 70. PDH Eksplozja, która wygrała Wiatrak rok temu (PRZECZYTAJ).

W sobotni poranek odbył się również Wiatraczek, czyli wersja festiwalu dla zuchów. Motywem przewodnim był zaczarowany świat i bajki. Najmłodsi członkowie ZHP występowali w kategoriach piosenka zuchowa/turystyczna oraz piosenka o magicznej postaci. Do nakręcenia był również film. Podczas samej imprezy odbył się również quiz.

Najlepsza okazała się 144. PGZ Cztery Żywioły. Zaraz za nią znalazły się: 183. PGZ Dzielni Wojownicy oraz 118 PWGZ Króliczki Morskie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Organizatorem byli harcerze, starostwo sypnęło tylko hajsem 😉

Taaaaaa…. tacy harcerze wychowani ale szkody wyrządzone w ZS2 podczas nocowania nie potrafili naprawić, uszkodzili poidło z wodą i nawet sie nie przyznali, niech sobie śpią pod namiotami na dworze i rozpalaja swoje prowizoryczne ogniska a nie śpią w szkołach i dewastują sprzęt ….ŻAŁOSNEEEE