Strona główna Dzieje się Kultura Eksplozja na harcerskim festiwalu…

Eksplozja na harcerskim festiwalu…

2

…zajęła pierwsze miejsce. Uspokajamy, chodzi oczywiście o 70 Pabianicką Drużynę Harcerską „Eksplozja”. 

W minioną sobotę i niedzielę do Miejskiego Ośrodka Kultury zawitały musicale z całego świata. To wszystko za sprawą Harcerskiego Festiwalu Artystycznego „WIATRAK 2017”. Przez dwa dni 230 pabianickich harcerzy prezentowało swoje talenty wokalne, aktorskie oraz komediowe. Rywalizacja o trofeum festiwalu – drewniany wiatrak – przebiegała w pięciu kategoriach.

Sobotni dzień festiwalowy rozpoczęły piosenki o tematyce harcerskiej oraz turystycznej. Ze sceny można było usłyszeć zarówno największe klasyki jak i całkiem nieznane utwory. Serca widzów i jury podbiła jednak 70. PDH „Eksplozja”, która swoją autorską piosenką opisała losy hufca na przestrzeni ostatniego roku. To Dorota Lauer ma ten power zabrzmiało w refrenie, nawiązując do ostatnich wyborów w hufcu, w których właśnie druhna Dorota została wybrana na stanowisko komendanta (WIĘCEJ). W tej kategorii zostały wyróżnione jeszcze PPDH „Brokilon” oraz 9. PDW „Diamir”.

Po krótkiej przerwie wystartowały zmagania w kategorii poezji śpiewanej. Tutaj również nie zabrakło ciekawych aranżacji. Bezkonkurencyjna okazała się 90. PDH „Wórewask”. Na podium stanęli również żeglarze z 16. PHDW „Abordaż” oraz harcerze z 3. PDH „Czarna Trójka”. Na zakończenie pierwszego dnia organizatorzy przewidzieli niespodziankę w postaci koncertu zespołu Jolly Roger. Po skończonych zmaganiach część uczestników wróciła do domu, a część udała się na nocleg w Zespole Szkół nr 2, gdzie gry i zabawy trwały do późnych godzin nocnych.

Główni bohaterowie „La la land”, „Grease” i „High School Musical” w Pabianicach? To możliwe! W niedzielny poranek harcerze przebrani za gwiazdy musicalowe występowali odtwarzając sceny z prawdziwych spektakli i filmów. Po raz kolejny najlepsza była 70. PDH „Eksplozja”. Walka w tej kategorii była tak wyrównana, że drugie miejsce przyznano ex aequo dwóm drużynom – 21. PDH „Husaria” oraz 16. PHDW „Abordaż”.

Jako zadanie przedfestiwalowe drużyny miały nagrać video wprowadzający w tematykę wybranego festiwalu. Produkcje były oceniane jako osobna kategoria. Największymi umiejętnościami filmowymi może się pochwalić 77. PDH „Bomba”. Docenione zostały również 16. PHDW „Abordaż” oraz PPDH „Brokilon”. Zwycięskie video można obejrzeć poniżej:

 

Ostatnią kategorią był kabaret. Drużyny miały 6 minut, aby rozśmieszyć publiczność do łez. Pojawiły się żarty związane zarówno z harcerstwem, tematyką festiwalu – musicalami, jak i samymi przygotowaniami do festiwalu. Najlepiej z tym trudnym zadaniem poradziła sobie 9. PDW „Diamir”. Dobrego dowcipu nie zabrakło także 16 PHDW „Abordaż” oraz PPDH „Brokilon”.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy – 44. PDH „Ignis” – przygotowali kolejną niespodziankę. Na scenie wystąpił zespół Final Vinyl. Po ponad półgodzinnym koncercie przyszedł czas na wyniki. W klasyfikacji generalnej festiwalu najniższe miejsce na podium zajęła 9. PDW „Diamir”. Na drugim stopniu stanęła 16. PHDW „Abordaż”. Zwycięstwo przypadło 70. PDH „Eksplozja”.

W ten weekend oprócz festiwalu „WIATRAK” odbył się również „WIATRACZEK”, który jest jego odpowiednikiem dla zuchów. Zmagania najmłodszych pabianiczan trwały kilka godzin. Rywalizacja przebiegła w czterech kategoriach:

  • musical, w której zwyciężyli Dzielni Wojownicy;
  • piosenka zuchowa, gdzie najlepsi byli Młodzi Piraci;
  • filmik, który najlepszy nakręciły Kosmiczne Pingwiny;
  • oraz indywidualny quiz, w którym największą wiedzą wykazały się Łowcy Przygód.

Ocenie podlegały również stroje, które najlepiej przygotowane miały Wilczęta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale ładny film :3

@Aleksandra Kozioł czarno-czerwony rycerz na czarno-czerwonym koniu :DDD