Strona główna Dzieje się Świat z wysokości czterech kilometrów

Świat z wysokości czterech kilometrów

1

Aby go zobaczyć, trzeba podjąć naprawdę wielki wysiłek. O tym jak wygląda wspinaczka na „dachy” świata opowie Robert Lewera.

Będzie to historia morderczego wysiłku, zmagań człowieka z surowym pięknem przyrody oraz decyzji, które trzeba podjąć w przeciągu chwili. Od ich zapadnięcia zależy przecież bezpieczny powrót całej ekipy. Błąd może kosztować nawet życie. Wszystko to jest jednak warte tego, aby spojrzeć na krajobraz włoskich Alp.

Wyprawa na Ortler (3908 m) nie jest pierwszym alpejskim wyzwaniem pabianiczanina. Razem z Sylwestrem Zielińskim zdobyli także austriacki Grossglockner (3798 m). Uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać również o wspinaczce na Gran Zebru oraz najwyższy szczyt Niemiec – Zugspitze. Więcej o zdobytych przez Roberta szczytach przeczytać można w naszym artykule.

Prelekcja Roberta Lewery odbędzie się w piątek, 7 października w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. św. Jana 10. Początek zaplanowano na godzinę 18.30.

Wstęp jest wolny.


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ludzie idą dla przyjemności,….jak chcecie to wrzućcie jak nie to nie, _ http://wszystkoosporcieiturystyce.blogspot.com/2013/06/jamming-na-4500-czyli-yanoosh-z-ekipa.html _ ale niech ten link będzie przestrogą dla tych co byli i dla tych co się wybierają…