Strona główna Aktualności Z miasta Strażnicy latali dronem po zmroku. Użyli kamery na podczerwień

Strażnicy latali dronem po zmroku. Użyli kamery na podczerwień

25
Dron zakupiony z pieniędzy z budżetu obywatelskiego ma służyć nie tylko do kontroli antysmogowych. Na jego wyposażeniu jest też kamera termowizyjna na podczerwień. Strażnicy ostatniego wieczora szukali osób bezdomnych.

– W związku z sygnałami od mieszkańców kontrolowane są ogródki działkowe. Strażnicy przeprowadzili kontrolę z użyciem drona z kamerą na podczerwień, która wykrywa osoby po zmroku. Skontrolowano miejsca, które wskazał dron. Na szczęście okazały się to osoby będące właścicielami działek. Tego typu kontrole będą sukcesywnie powtarzane zarówno ze względu na przebywanie i wykrywanie osób bezdomnych, ale również monitorując i zapobiegając kradzieżom i włamaniom na działkach rekreacyjnych – wyjaśniają strażnicy miejscy.

Jak działa kamera termowizyjna?
Kamery termowizyjne posiadają matryce detektorów promieniowania podczerwonego, która współpracuje z układem analizującym każdy szczegół skanowanego obrazu. Odróżnia to je od zwykłych rejestratorów wideo lub aparatów cyfrowych. Następnie kamera przekształca energię promieniowania w obraz, który możemy zobaczyć na wyświetlaczu.

Kamera termowizyjna do zakupionego przez strażników drona kosztowała
35 tys. złotych.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

gdyby strażnicy normalnie zajmowali się patrolowaniem, to by bez tego drona wiedzieli gdzie przesiadują bezdomni, gdzie są siedziska lumpexów i patologii itd….

Kupiliście drona, żeby kopciuchów ścigać. Polatajcie nad Miodową przy Wiejskiej. Codziennie cuchnie, można się udusić.

Dobrze, że Ciebie mamy, Ty zawsze wiesz wszystko. A jak nie wiesz, to i tak wiesz. Ty zawsze jesteś nieomylny, wszystko wiedzacy i wszedzie będący. Simon tak trzymaj.

Dobrze, że mamy ciebie. Jak coś napiszesz, to nikt nie wie, o co ci chodzi i można się wtedy z ciebie pośmiać

Ale on napisał prawdę. ja pale węglem kupionym na składzie z certyfikatem i oczywiście na FV. Taki syf jak z niego się wytwarza to chyba nawet ze śmieci by nie powstał. Ale palę legalnym paliwem.

I tu Panie Przemku strzał w 10

Zobaczymy, czy dron wyłapie emisje w okresie letnim na polach Miasta Pabianice, które zanieczyszczają środowisko miasta łamiąc zapis zapisany w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego w temacie biologicznego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi i środowiska

Kurde, spożywając piwko w „plenerze” trzeba będzie się okopywać na wszelki wypadek! 😉

Super inicjatywa. Właśnie taką pomysłową Straż chce mieć w swoim mieście. Po niektórych komentarzach widzę, że myślenie co niektórych boli. Mamy 21 wiek a nie czasy zaściankowe. Jeszcze raz brawa za takie akcje.

Ggg

Last edited 30 dni temu by Rali

Czy ta nasza szanowna straż jechała kiedyś ulica Jutrzkowicka ??? Przecież tam nie trzeba czuć … tam nawet widać kto pali go#n3m !!!! Zero reakcji. Z kominów wyskakują takie kłęby dymu ze kierowcy przeciwmgielne włączają. I co cisza…. a niech się trują i „somsiadow” ..

Zgadza się przejeżdżam tam codziennie do pracy i z pracy, jest taki odcinek drogi, że rzeczywiście dramat to mało powiedziane…

+ problem – Zobaczymy, czy dron wyłapie emisje w okresie letnim na polach Miasta Pabianice, które zanieczyszczają środowisko miasta łamiąc zapis zapisany w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego w temacie biologicznego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi i środowiska

Pomysł zacny. A czy nasza Straż Miejska ma uprawnienia jakie nakłada od nowego roku 2021 Urząd Lotnictwa Cywilnego ? by korzystać z tego typu urządzeń ?

Google -> „drony nowe przepisy 2021”

Konkretnie to w zależności jakim sprzętem się dysponuje (masa + sprzęt na pokładzie) i w jakim terenie latamy to takie przepisy się stosuje i odpowiednie licencje. A1,A2,A3, specjalnie itd. Więc konretnie to każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czym i gdzie lata.

Zasadnicze pytanie… Czy dron już na siebie zarobił? Lub za jaką kwotę wystawiono mandaty dzięki jego pracy?

jeśli życie ludzkie dla ciebie ma określona kwotę i dron musi zarabiać na siebie to jesteś żałosny. ” Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie”  Mam nadzieje że kiedy będziesz potrzebować pomocy tego urządzenia do odnalezienia kogoś bliskiego to służby odpowiedzą tym samym pustym tekstem. Nie pozdrawiam .

Na podstawie tego drona zobaczcie gdzie jesteśmy !. S.Miejscy tarabanią w furgonetce na peryferia Pabianic „UFO” :), wszystkie gazety z sensacją o tym piszą, a tymczasem ,….w Europie nad takimi miastami (jak nasze ) latają helikoptery….

Trzeba też wziąć pod lupę zakłady warsztatowe. Praktycznie każdy ma piec (typu koza) w którym spala śmieci. Butelki po oleju, jakieś gumy, PET’y, innymi słowy wszystko co się zmieści i da się spalić jest tam wrzucane. Wydaje mi się, że gminny punkt selektywnej zbiórki odpadów powinien zrobić jakąś akcje informacyjną dla mieszkańców. Nie ma większego problemu, by móc tam zawieźć śmieci. Bezproblemowy kontakt, zazwyczaj na drugie dzień i na konkretną godzinkę. Nie ma kolejek dzięki temu. Ekipa na miejscu bardzo pomocna i życzliwa. Czasami z S-14 widzę idiotów jak wyrzucają śmieci budowlane i pomyśleć, że ich niewiedza zaśmieca nam okolicę.… Czytaj więcej »