Strona główna Aktualności Z miasta Boisko do remontu. Wymienią nawierzchnię

Boisko do remontu. Wymienią nawierzchnię

4
Wszystko wskazuje na to, że jedno z dwóch boisk wchodzących w skład „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 3 zostanie wyremontowane. Chętnych do realizacji zadania nie zabrakło, pieniędzy również. 

Prace przewidziano na tym do piłki nożnej, ze sztuczną trawą. W ich zakres wejdzie zdjęcie starej nawierzchni i położenie nowej (instalacja odwadniająca nie będzie wymieniana). Wcześniej wykonawca wyrówna podbudowę, poprzez wymianę ostatniej warstwy, z kruszywa łamanego. Zostaną też zamontowane nowe piłkochwyty i bramki do gry.

– Boisko, które zamierzamy wyremontować ma już dwanaście lat, ale dotychczas były na nim prowadzone jedynie drobne prace konserwatorskie, jak uzupełnianie podłoża czy wymiana siatek w bramkach – wyjaśnia Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w pabianickim magistracie.

Na remont boiska zarezerwowano 343.850 zł. Ta kwota wystarczy, co pokazały wyniki przetargu. Zgłosiło się do niego aż dziesięć firm, które chciałyby, aby właśnie im zostały powierzone roboty. Najtańsza oferta, firmy z województwa kujawsko – pomorskiego, wynosi 285.360 zł, najdroższa, z Wołomina – 404.670 zł.

– Jesteśmy tym postępowaniem mile zaskoczeni, bo ofert jest dużo, a ponad połowa z nich nie przekracza posiadanej przez sumy – dodaje naczelnik.

Rozpoczęcie robót jest przewidziane w maju. Wykonawca będzie musiał uporać się z nimi w ciągu maksymalnie 100 dni, aczkolwiek wszyscy oferenci poza jednym zadeklarowali, że zrealizują je w ciągu dwóch miesięcy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

60 tyś miasto zarządzane przez PO+SLD stać tylko na wymianę sztuczniej trawy na Orliku 🙂 Niebywały sukces !!! Basenu brak, hali sportowej brak, bieżni brak, ścieżek rowerowych (w znaczącej ilości) brak, lodowiska brak, strzelnicy brak …

Masz hale powiatowa, Włókniarz itd… Czego ty chcesz w mieście z którego uciekają ludzie? Myślisz że jakby tu był PiS to miałbyś wybudowany zamek? Wróć do szkoły, zacznij czytać a przy okazji samodzielnie myśleć… Ze sportem masz tyle wspólnego ze mama pisała tobie na każdy wf zwolnienie.

No ta – autostrady brak, portu brak, metra brak, lotniska brak, poczty pneumatycznej brak, jezior brak, katedry brak, (…), kopalni brak!
Ah, złe te władze. ;))

Ciekawe jaki jest koszt nowego boiska o takich wymiarach.