Strona główna Sport Piłka nożna Strażacy z Dobronia drudzy w województwie

Strażacy z Dobronia drudzy w województwie

0

Strażacy z OSP KSRG potrafią całkiem nieźle grać w piłkę nożną. Wczoraj zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Piłce Nożnej Drużyn OSP.

W rozegranym w Sieradzu turnieju udział wzięło 15 drużyn strażaków z całego województwa. W pierwszym meczu strażacy z Dobronia gładko 6:2 pokonali OSP Czerniewice. Bramki strzelali: Mariusz Misiak 2, Mateusz Szerffel, Mateusz Lewandowski, Adrian Jurkowski i Filip Baranowicz. W drugim spotkaniu z OSP Kodrąb padł bezbramkowy remis. Najciężej było w ostatnim starciu grupowym. Do przerwy drużyna z Dobronia przegrywała 0:2 z OSP Przedłęcze, ale pokazała ducha walki i ostatecznie wygrała 3:2 po bramkach Mariusza Misiaka, Mateusza Szerffela i Michała Misiaka.

W półfinałach emocje były jeszcze większe, bo rywalizacja 2x 12 minut nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zawodnicy z Dobronia dopiero po rzutach karnych pokonali 3:2 OSP Stroniewice. Z „wapna” nie zawiedli: Mariusz Misiak, Michał Misiak i Kamil Przybysz.

W finale minimalnie lepsi okazali się strażacy z Lubowidza, którzy wygrali 1:0, strzelając zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu.

Smaczku całemu turniejowi dodał fakt, że w drużynie z Opoczna grał były reprezentant Polski – Grzegorz Piechna. Popularny „Kiełbasa” jeszcze jesienią tego sezonu grał w III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

OSP KSRG Dobroń grała w składzie: Łukasz Kluch (bramkarz), Mariusz Misiak (kapitan), Michał Misiak, Jakub Surowy, Mateusz Lewandowski, Michał Otomański, Kamil Przybysz, Mateusz Szerffel, Adrian Jurowski, Filip Baranowicz. Opiekunem drużyny był Mariusz Krulik – Komendant Gminy OSP w Dobroniu.