Strona główna Na sygnale Kryminalne Straż graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów

Straż graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów

24
????????????????????????????????????
Funkcjonariusze Państwowej Straży Granicznej działali na terenie powiatu pabianickiego. Do zatrzymania nielegalnych imigrantów doszło w Pawlikowicach. 

Funkcjonariusze PSG nieopodal ronda przy firmie Amazon zatrzymali 26 czerwca auto, którym podróżowało 6 osób – 5 Hindusów i 1 Ukrainiec.

– W wyniku kontroli legalności pobytu stwierdzono, że wszyscy obywatele Indii przekroczyli granicę RP nielegalnie z Białorusi do Polski używając podstępu we współdziałaniu z innymi osobami – tłumaczy major Krzysztof Grzech, z biura prasowego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatelom Indii przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Wszyscy podejrzanymi przyznali się do stawianych zarzutów.

– Komendant PSG w Łodzi wobec 5 obywateli Indii wszczął postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu a następnie skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Łodzi IV Wydział Karny, który wydał postanowienie o umieszczeniu ich Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli – wyjaśnia rzecznik funkcjonariuszy PSG.

Ukrainiec, który kierował autem, usłyszał 4 zarzuty związane z organizacją nielegalnego przekroczenia granicy i umożliwieniem nielegalnego pobytu na terenie Polski. Wobec niego Komendant PSG w Łodzi wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu, zakończone wydaniem stosownej decyzji bez wyznaczonego terminu na opuszczenie kraju oraz zakazem ponownego wjazdu na teren państw Schengen przez okres 5 lat.

Ukrainiec został przymusowo doprowadzony drogą lądową przez funkcjonariuszy PSG w Łodzi do granicy RP a następnie przekazany w PSG Dorohusk-Jagodzin stronie ukraińskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaraz się zacznie w komentarzach straszenie ludzi przez PiSowców imigrantami i złą Unią, która nam owych imigrantów każe przyjmować. Śpieszę wyjaśniać od razu, że z racji przyjęcia ponad 1mln uchodźców z Ukrainy, wystarczy złożyć do UE wniosek o zwolnienie Polski z tego „obowiązku”, tak jak uczyniły to, np. Czechy. Inna sprawa, że w trakcie rządów PiS ilość wydawanych zezwoleń na pracę w Polsce dla imigrantów z Azji wzrosła wielokrotnie od czasu rządów poprzedników i jakoś żyjemy, a przestępstwa wciąż popełniają u nas głównie kochani rodacy, których jakoś się nie boimy. No ale cóż, 8 lat temu PiS również straszył Polaków… Czytaj więcej »

Tak na bieżąco zapraszam na wycieczkę do Paryża, a dla mocniejszych wrażeń do Szwecji w określone dzielnice.W ostateczności na włoskie bądz greckie plaże wraz z rodziną.

A na tureckie, bądź egipskie?

Bedzie tak i u nas, jak pisiory porządzą jeszcze troche…

Jak by rządziła PO to już dawno by to było.

Nie ważne czy pisiory czy PO i cała reszta tych pseudo Polaków. Oni wszyscy co do jednego są do wy……bania . Inaczej nic się tu nie zmieni .

Najprawdziwsi Polacy są jedynie w Konfabulacji. Czasem tyko wystąpią w rosyjskiej telewizji, tak dla jaj. Jeden ostatnio pojechał na Białoruś i wychwalał ich rządy. Oczywiście tylko dla żartów, taki z niego artysta.

Jedź na starówę – też Ci wpierd…

A kilkudniowego sylwestra też zorganizują.

Wiesz, oni wychodzą z założenia, że jak wpèrdooli im Polak to nie ma sprawy. Bo po katolicku bił

Osiem lat temu prawo pobytu posiadało 2,3 tys. Hindusów – dziś 14 tys., obywateli Zimbabwe 24, a teraz 2,1 tys., z kolei Turków 1,9 tys., a teraz 7 tys. Do tego Chiny (ponad 5 tys.) i Wietnam (blisko 11 tys.)
Masz coś jeszcze do dodania?

Jak zwykle czytanie ze zrozumieniem cię przerosło.Artykuł jest o nielegalnych imigrantach.

A okazuje się, że ci, co niby nie chcą tych legalnych, przyjmują ich na potęgę. Hipo-Kryzie…

Co za bzdury

Pajeety pół Polski przejechały na luzaku xD Ten płot na granicy to tam chyba dla ozdoby stoi

Kurła chociaż jedna wiadomość pozytywna.
Brawo

Plot za grube miliony nie zadziałał? No brawo.

Przyszli siać miłość i boskie feromony

Nie no, nasz brat ukrainiec nigdy by czegoś takiego nie zrobił

Sam nie, ale ze swoimi kolegami z Polski, już tak.

Proszę podwieźć Państwa do któregoś z radnych z PO, SLD, BSR z Pabianic. Oni tacy otwarci są na przyjmowanie imigrantów to niech udowodnią swoje „wielkie” serce 🙂

Jak chłop obrotny i ma co pokazać to dawać do mnie…💋

Osiem lat temu prawo pobytu posiadało 2,3 tys. Hindusów – dziś 14 tys., obywateli Zimbabwe 24, a teraz 2,1 tys., z kolei Turków 1,9 tys., a teraz 7 tys. Do tego Chiny (ponad 5 tys.) i Wietnam (blisko 11 tys.).

Coś jeszcze? Ci wyjaśnił sytuację – za rządów twojego kochanego PiSu dzieje się dokładnie to, czego obawiasz się od ewentualnych rządów PO,SLD… I co teraz zrobisz?