Strona główna Aktualności Komunikacja Stoi nawet w niedzielę

Stoi nawet w niedzielę

12

Fotoradar miał stać tylko w dni powszednie i w okolicach szkół. Tymczasem wyjeżdża nawet w niedzielę, a już szykowane są nowe miejsca pomiaru prędkości.

Na początku roku radni miejscy z klubu Platformy Obywatelskiej nakłonili prezydenta Zbigniewa Dychto do likwidacji fotoradaru. Prezydent na sesji Rady Miejskiej potwierdził tę decyzję, ale za kilka dni wycofał się z ustaleń (WIĘCEJ). Dla załagodzenia sytuacji w marcu komendant Straży Miejskiej przesunął 5 strażników z sekcji fotoradaru do prewencji. Miało to ograniczyć częstotliwość wyjazdów urządzenia. Fotoradar miał nie pracować w weekendy (WIĘCEJ) i pilnować przestrzegania przepisów w okolicach szkół.

Tymczasem w niedzielę (29 czerwca) kierowcy informowali nas o fotoradarze ustawionym za Strzelnicą, a już przygotowywany jest projekt organizacji ruchu z nowymi miejscami dla fotoradaru. Znaki o możliwej kontroli prędkości stoją już na Moniuszki przy rynku i na Grota – Roweckiego (od Nawrockiego do 20 Stycznia). W planie jest jeszcze Zamkowa (od Poniatowskiego do Zielonej), Kilińskiego, Jutrzkowicka, Karniszewicka i Dąbrowskiego.

REKLAMA
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

i dobrze, niech wyjeżdrzeją nawet codziennie. skończy sie piractwo

myślę że Ty powinieneś „wyjeżdrzać” na lekcję ortografii…codziennie…skończy sie pisanie głupot z błędami a co do Foto to jestem za tym żeby był ale w warunkach pisanych przez ździśka1979 – nie dla kasy tylko dla bezpieczeństwa. Pod szkołami w tygodniu między 7 a 19 a soboty i niedziele w miejscach typu Strzelnica czy Warszawska dla przejezdnych i rzekomych piratów na przelotowych trasach. Najbardziej mnie wk…. że strażnicy miejscy są niedoinformowani, ograniczeni i często buraczani zarówno w zachowaniu jak i w rozmowie z zwyklym zjadaczem chleba. Czasami mam ochote kupić małego fiata i wjechać w to badziewie 😀

Tylko pamiętaj o OC !

dzięki ździchu widzę że na Ciebie można liczyć 🙂

Zapraszamy na Sienną. Niby szutrówka, ale są tacy co i stówką dadzą radę…

To my mamy taką ulicę…? 😀

jakie piractwo?? nic nie zniknie to nie jest wymierzone w bezpieczenstwo !!! to jest jawne dojenie kasy, zycze Wam przyjaciele zebyscie dostali po dwa mandaciki od straznikow tak po 200-300zl przez nieuwage… i zobaczymy jak bedziecie klnac na to cholerstwo!!! bezpiecznestwo i owszem ale nie w ten sposob fotoradar przy szkole w niedziele… w glowach to juz sie popierniczylo do konca!!!

Szkoda gadać władza się myli pomyli i hu… dup… kamieni kupa. Najlepszy dowcip z radarem to taki ze jest ma służyć bezpieczeństwu a tak naprawdę chyba szkodzi bo jak jadę i go minę to wiem że mogą już mnie w dup… cmoknąć. wiem gdzie stoją a gdzie nie. Co to za sens ustawiać radar i informować o kontroli na odcinku drogowym bezsens. Jestem przeciwny temu jak … Zasada powinna być jedna radar powinien być przemieszczany po mieście nawet 20 razy w ciągu dnia a nawet w nocy. Nie powinno być żadnych znaków uwaga fotoradar i tylko powinny być wyznaczone ulice… Czytaj więcej »

A kiedy go przemaluja? Cos sie chyba od szis w prawie zmienia? I czemu cEkkali caly okres przejsciowy..?

Stali w niedzielę i nie omieszkałem poinformować na Yanosiku i autoradarze choć szedłem pieszo 🙂

„jakie piractwo?? nic nie zniknie to nie jest wymierzone w bezpieczenstwo
!!! to jest jawne dojenie kasy, zycze Wam przyjaciele zebyscie dostali
po dwa mandaciki od straznikow tak po 200-300zl przez nieuwage… i
zobaczymy jak bedziecie klnac na to cholerstwo!!!”

Widać że wiesz jakie sa kwoty. Trzeba było nie zapie…. to by mandaciku się nie dostało bo aby dostać 200-300 zl to trzeba przekroczyć prędkość o 31-40 km/h.
Jaka tu nie uwaga???

Rozwalają mnie stwierdzenia, że fotoradar jest dla kasy, że tylko przy szkołach ma stać, że tylko w dni powszednie… Ludzie idąc tym tropem ograniczenia prędkości też są dla kasy bo przecież gdyby nie one nie było by mandatów za przekroczenia. Tylko przy szkołach? w takim razie z dala od szkoły mogę sobie kpić z przepisów i to będzie ok? Wydawało mi się, że przepisy ruchu drogowego a w tym ograniczenia prędkości obowiązują wszędzie i zawsze a nie tylko w dni powszednie w okolicach szkół. Moim skromnym zdaniem, każdy kto walczy z fotoradarem przyznaje się do nagminnego przekraczania dozw. prędkości w… Czytaj więcej »