Strona główna Na sygnale Kryminalne Starsza kobieta okradziona na 30 tys. zł

Starsza kobieta okradziona na 30 tys. zł

0

Cyganki okradły 81-latkę wykorzystując jej nieuwagę. Zabrały kobiecie wszystkie oszczędności.

Do kradzieży doszło wczoraj około godz. 10.30 w Hucie Dłutowskiej. Do drzwi samotnie mieszkającej staruszki zapukały dwie kobiety narodowości romskiej w wieku około 80 lat. Zaczęły wypytywać m.in. o adres księdza, sołtysa. W pewnym momencie poprosiły o szklankę wody do popicia leku. Kobieta zostawiła na chwilę nieznajome i wyszła do kuchni. W tym czasie złodziejki okradły gospodynię z oszczędności oraz z ostatniej emerytury.

Oszustki odjechały białym samochodem, kierowanym przez młodego mężczyznę. 81-latka straciła łącznie 30 tys. złotych.

To już kolejne tego typu oszustwo na starszych osobach w ostatnim czasie. W październiku ofiarą złodziei padły dwie kobiety – mieszkanki ul. Bugaj i Gryzla w Pabianicach.

We wtorek 17 października, przed południem do mieszkania 87-letniej pabianiczanki zapukali kobieta i mężczyzna.

– Para poinformowała, że są pracownikami wodociągów i muszą sprawdzić stan rur kanalizacyjnych i ciśnienie wody. Poprosili więc gospodynię, aby poszła do łazienki i odkręcała wodę pod natryskiem. Oszustka zagadywała starszą panią rozmową – relacjonuje komisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej komendy policji.

W tym czasie mężczyzna plądrował szafki. Pabianiczanka straciła bezcenne dla niej monety. O tym, że padła ofiarą przestępstwa zorientowała się dopiero po wyjściu złodziei. W podobny sposób okradziona została 81-latka mieszkająca kilka bloków dalej. W jej mieszkaniu również pojawiła się prawdopodobnie ta sama para oszustów. Pod pretekstem kontroli instalacji wodnej starsza pani wpuściła ich do mieszkania.

Dzień później tj. 18 października na celowniku złodzieja znalazł się 88-latek z ul. Dąbrowskiego w Pabianicach.

Około godz. 12.00 mężczyzna zapukał do drzwi starszego mężczyzny. Przedstawił się jako pracownik gazowni, który przyszedł zwrócić nadpłatę za gaz. Kiedy 88-latek pokazał, gdzie trzyma pieniądze szukając reszty z rzekomej nadpłaty, złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi i zabrał 12,5 tys. złotych.

Przed tego typu oszustwami jakie padają przeważnie osoby starsze przestrzegał Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach – Cezary Petrus. Napisał list, w którym zaapelował do mieszkańców o rozwagę i czujność. Treść została odczytana przez księży z ambony (WIĘCEJ).

Ponadto wczoraj tj. 9 listopada strażnicy miejscy poprowadzili wykład w budynku Szkoły Podstawowej nr 16 w Pabianicach pod nazwą „Nie daj się złowić”. Poświęcony był sposobom zapobiegania oszustwom na tzw. „wnuczka”, „na policjanta”, „na inkasenta” itp. Omówione zostały również tematy bezpiecznych zakupów w internecie oraz  zagrożeń czekających na konsumentów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments