Strona główna Aktualności Z miasta Starosta ws. basenu: jesteśmy zdeterminowani

Starosta ws. basenu: jesteśmy zdeterminowani

12

Krzysztof Habura oraz Robert Jakubowski zorganizowali konferencję prasową na terenie byłych warsztatów mechanicznych, gdzie ma powstać kryta pływalnia.

– Chcemy zdementować informację, która pojawiła się w przestrzeni publicznej, że nie będzie krytej pływalni. Władze powiatu pabianickiego są zdeterminowane do tego, aby ten basen zbudować i robimy wszystko, aby budowa rozpoczęła się jeszcze w tym roku – powiedział Krzysztof Habura.

Starosta zapewne odniósł się do naszego artykułu, w którym opisaliśmy opinię radnego Marka Błocha, który stwierdził, że basen nie powstanie (WIĘCEJ).

Starostwo na realizację inwestycji zabezpieczyło w budżecie 4 mln złotych. Łączny koszt ma wynieść około 20 mln złotych. Reszta ma być dofinansowana ze środków zewnętrznych: z WFOŚ, RPO oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Wniosek złożony do ministerstwa wymaga aktualizacji, dlatego jutra jedziemy do Warszawy na spotkanie z dyrektorem departamentu infrastruktury sportowej – zapowiedział Robert Jakubowski, wicestarosta pabianicki.

Zarząd powiatu liczy również na wsparcie ze strony senatora Macieja Łuczaka. W tej sprawie starosta spotka się z senatorem 29 lutego.

Zakończenie inwestycji planowane jest na ostatni kwartał 2018 roku.

 


REKLAMA
Poprzedni artykułSprawdź, kto może Ci pomóc
Następny artykułPaliło się na Słonecznej
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Teraz sobie Starosta przypomniał o PiS ????
Panie Habura jak rzadziliście ,nikt nie PiS nie pytał czy stawiać basen czy nie ?
Teraz jak włądza ucieka z rączki nagle przypomnieliście zobie o tym że moża doczepic sie do PiS -u
Uwielbiam hasła ,,,,dla dobra Powiatu musimy wspołpracować razem,,,,
Gdzie była ta współpraca ,przez ostatnie 8 lat
Wyrzuciliście wszystkich z pracy którzy tylko mieli coś wspolnego z PiS, a pomysły ludzi z PiS były szydzone i wyśmiewane
A teraz ???Wasza obłuda jest wieksza niż wasze ego

Waldek przestań… ja mam w 4 literach pis i po, dla mnie pieniadze daje minister, a nie minister z po i pis, to co jak basen wybuduje starostwo pod przewodnictwem akurat starosty z po to członkowie pis się w nim nie wykąpią ??? dla mnie to obojętne kto wybuduje to w P-cach, niech ludzie mają, pamiętaj bo każda władza minie i Habury i Łuczaka, Błocha itp. harcerzy

za tymi Geniuszami władzy widać dokładnie co zrobili z Polską przez 8 lat ….kamieni kupa

Hania ma rację! Ważne żeby był w Pabianicach wreszcie nowy basen. A, że o to stara się starosta z PO to już boli innych co? Na budowę hali sportowej też PiS głośno narzekał, ale jak jest, to się cieszą. Ile dzieciaków tam ćwiczy?! Młodzieży? Dorosłych?! Wreszcie coś w Pabianicach może powstanie – ale nie! Lepiej to lepiej opluć, wyszydzić! Typowo polskie.

W godzinach pracy piszesz i to z komputera w starostwie. Może nadgodziny
ci zapłacą za taką wazelinę 🙂

Uwaga komentarz, pod którym re-komentujemy został usunięty 🙂 Czyli rzeczywiście ktoś (wiemy kto) pisał z komputera w starostwie i to w godzinach pracy 🙂 Wyluzuj „anonimowy internauto” i pieluchę zmień … upadek jest bliski i nic nie poradzisz 🙂

Panie Habura! Basenu nie będzie, a PiS nie wesprze pana w POmyśle marnowania publicznych pieniędzy! Już była o tym mowa. Więc ponownie: basen nie powstanie, a już na pewno nie w tej kadencji! Niech sie pan zajmie na serio czymś pożytecznym!

Jaki piękny widok – „wielki” starosta z PO łasi się do PiS i prosi o pieniądze 🙂 ten sam starosta uwalał kazdą inicjatywę radnych PiS z zasady – bo to przeciwna partia. A teraz gadka o porozumieniu ponad podziałami na rzecz miasta – obłuda i hipokryzja i zwiastun upadku platfusowego starosty.

Habura jest juz tak zdeterminowany, ze traci wladze ze juz sam nie wie komu ma teraz wchodzic w D. Juz jest w PO KOD a teraz zostanie SMROD po nim

Normalnie masakra konferencja pod publikę ,bo co ,bo M Błoch stwierdził ,że żadnego basenu nie będzie? bo w przestrzeni publicznej zafunkcjonowała sprawa padłego basenu. Bo starosta nie potrafi przewidzieć przyszłości.Gołym okiem widać efekty działań władzy w Powiecie.Gruzowisko – kamieni kupa.Wszystko to jest symbolem odchodzącej w niesławie lecz jeszcze trzymającej się resztkami sił władzy.Transfery z marszałkowa – ostatnio 2 do Starostwa świadczyć mogą o jednym , że w posadach chwieje się Sejmik i koledzy w terenie przyjmuja swojaków:)Wraz z nimi ginie ostatnia nadzieja na przetrwanie:)Tak władzo powiatowa jeszcze może jest czas ,ale szczerze wątpimy czy rozmowy z tak traktowanym jak do… Czytaj więcej »

Ja czegoś nei pojmuję – cała Polska stawia na szkolnictwo zawodowe, Habura likwiduje, a tak poza tym to podstawowe pytanie, po co nam w Pabianicach 3 basen?!?

szkoda bo były mury (byłych warsztatów) na odbudowanie SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO (mogły to być warsztaty dla całego województwa) a teraz … już „pływają” politycy … powiatowi