Strona główna Sport Sporty walki Stara szkoła boksu

Stara szkoła boksu

0

Choć osiągnął wiek emerytalny, w sali treningowej zachowuje się jak dwudziestolatek. Janusz Podsiadłowicz uczy pabianiczan jak boksować.

– A teraz lewy, prawy, lewy, unik i prawy, lewy siep – nadaje tempo. – I jeszcze raz, ale mocniej i szybciej.

Na treningach u Janusza Podsiadłowicza nie można się nudzić. Prezentuje starą, polską szkołę boksu. Zaczynał swoje treningi w łódzkiej Gwardii w latach 60-tych. Tam szkolili się uczestnicy mistrzostw świata i olimpijczycy. Później walczył na zapleczu pierwszej ligi bokserskiej. Takich doświadczonych szkoleniowców brakuje w polskim sporcie, dlatego Podsiadłowicz prowadzi w Pabianicach tylko jeden trening.

– Jest spore zainteresowanie boksem, więc mam napięty terminarz – mówi bokser. – W Łodzi prowadzę zajęcia jeszcze w dwóch innych klubach. Przygotowuję zawodników m.in. do udziału Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Boksie.

Do Pabianic ściągnął go Tomasz Janiak, który prowadzi klub MMA Janiak TEAM. Treningi odbywają się w sali przy ul. Majdany w każdy piątek o godz. 17.00.

– Niedługo przenosimy się do nowej, większej sali – mówi Janiak. – Dlatego chcemy utworzyć sekcję bokserską i prowadzić treningi trzy razy w tygodniu.

Zainteresowani treningami bokserskimi bądź MMA mogą kontaktować się z Tomaszem Janiakiem pod numerem tel. 507 012 014.

REKLAMA
Poprzedni artykuł„Fioletowi” stracili dwa punkty (ZDJĘCIA)
Następny artykułPonad 50 nietrzeźwych kierowców