Strona główna Aktualności Z miasta Stanęła na „kopercie”, straciła kilka stówek

Stanęła na „kopercie”, straciła kilka stówek

14
Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych mają służyć właśnie takim osobom. Młoda pabianiczanka zignorowała ten fakt. W rezultacie spotkały ją konsekwencje finansowe.

Kobieta zostawiła samochód – Skodę – na „kopercie” przy ulicy Nawrockiego, koło targowiska. W pojeździe nie było karty, która uprawniałaby do skorzystania z takiego miejsca. O sprawie zostali powiadomieni strażnicy miejscy – do komendy przy ul. Narutowicza zadzwonił z tą informacją jakiś mieszkaniec .

Na Bugaj pojechał patrol i potwierdził zgłoszenie.

– Nie odholowaliśmy samochodu, bo kierująca, w wieku około trzydziestu lat, zdążyła w międzyczasie wrócić do auta. Przyznała się do popełnienia wykroczenia i została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych – poinformował Krzysztof Kubiak, dyżurny straży miejskiej.
REKLAMA
Poprzedni artykułKamery zarejestrowały wypadek w centrum. Wyglądał dramatycznie
Następny artykułBadmintoniści Korony z medalami w Imielinie
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

pytanie : musi być karta w pojeździe, wystarczy sama karta , czy z kartą jeszcze obowiązkowo naklejka szybie?

Wystarczy sama karta na wyłożona podszybiu przy parkowaniu na kopercie. Przy parkowaniu na zwykłym płatnym miejscu, potrzebna jest karta uprawniająca do parkowania na kopercie + karta uzyskana w biurze SPP z zerową stawką opłaty przysługującą m/in osobom, którym wydano karty parkingowe dla niepełnosprawnych na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Szczegóły na stronie: http://www.projekt-parking.com/BSPP/spp-pabianice.html. W Łodzi też jest potrzebna dodatkowa karta bezpłatnego parkowania. Często bywam u lekarzy w Łodzi i dysponuje w/w dodatkowymi kartami.

spoko, thx

Czy SM podejmuje działania TYLKO po telefonie?
SM powinna okresowo kontrolować uprawnienia do postoju na kopercie przy ryneczku na Bugaju i przy Rynku Nowego Miasta. W w/w lokalizacjach nagminnie na kopertach stają osoby NIEUPRAWNIONE.

SM ma zapewne inne bardzo ważne zajęcia (tajne),o których nie możemy zostać poinformowani. Rozpracowywują na komendzie ważne rzeczy.

Ktoś tam pisze bzdury,mieszkam obok tego parkingu i widzę że zostały miejsca parkingowe zle podzielone. Na tak małym parkingu są 3- miejsca dla inwalidów których wykorzystanie jest w granicach 10 procent w większości dni nie są wykorzystane i stoją sobie puste.Rozumiem że należy wydzielić dla nich miejsce ale bez przesady.

Piszesz o parkingu przy ryneczku na Bugaju? (Nawrockiego). Jak jest po ryneczku czyli w godz. po aktywności sprzedających, to wiele miejsc jest wolnych. ALE w momencie aktywności handlowej (zależnej od dnia tygodnia i pogody) to wszystkie miejsca są zajęte. Te dla niepełnosprawnych też. Często na tych miejscach parkują osoby nieuprawnione (bez karty), ostatnio stał na tym miejscu cały dzień dostawczak osoby handlującej na ryneczku. Ile razy przyjeżdżam na ryneczek to nie ma wolnego miejsca na kopercie. Parkuje czasem (jak znajdę) na innym wolnym miejscu i przechodząc obok kopert widzę, że np. tylko jedno auto ma uprawnienia. Ale dzisiaj, po ostatniej… Czytaj więcej »

Dziś sobota 10:30 byłem na ryneczku przy Nawrockiego. Po ostatniej akcji SM jest lepiej z obsadą na kopertach. Zaparkowałem bez problemu ALE obok mnie na kopercie stał samochód bez uprawnień. Lux bryka, przyciemnione szyby… dla takiego kierowcy 500 zł nie robi wrażenia….

Do pełnosprawnych kierowców: No tak, bo przecież trzeba podjechać jak najbliżej, najlepiej pod sam stragan. A zaparkuj człowieku ulicę dalej, (miejsca tam full), a następnie rusz doopę i PRZEJDŹ SIĘ te 200 metrów! Wnerwia mnie takie lenistwo. Również intelektualne…

To samo robią kierowcy wjeżdżający samochodem do marketow Niestety zauważyłem że w przeważającej większości są to właściciele lepszych samochodów 😕

Najlepszym świadectwem wykorzystania tych miejsc jest trawa która zarasta te miejsca.

Przed sąsiednim blokiem są dwie koperty i dwa samochody na nich parkujące (z uprawnieniami). Jeden z nich często jest używany a drugi rzadziej, szczególnie jak właściciel był w szpitalu na trzytygodniowej rehabilitacji etc. a i na co dzień wyjeżdża rzadziej niż sprawniejszy sąsiad. I tym samym jedno z tych miejsc jest trawą zarośnięte bardziej niż to drugie mimo, że obydwa na co dzień są zajęte legalnie. P.S. Moim i sąsiednimi blokami WSZYSTKIE koperty są zajęte. W najbliższej okolicy 10-12 bloków znalazłem jedną wolną kopertę. Równie dobrze można byłoby twierdzić, że nie ma problemu z parkowaniem bo jak przejdziemy się po… Czytaj więcej »

Nie neguje powstanie miejsc dla inwalidy w szczególności przy blokach tylko ilości konkretnie dot.małego parkingu i ich wykorzystania przy ryneczku

Niezbyt uważnie i do końca czytasz moje wypowiedzi w tym temacie. Parking przy ryneczku jest i będzie zajmowany w rytmie czynnego ryneczku. Dziś w niedzielę jest praktycznie pusty. A w dni targowe ile razy przyjadę na ryneczek, nie ma wolnego miejsca. A na kopertach często parkują nieuprawnione osoby. Ja od pewnego czasu CELOWO opóźniam zakupy bo po 12-13 robi się luźniej na parkingu i mam szansę zaparkować. Tyle tylko, że niektórzy sprzedawcy już się wtedy się zwinęli/zwijają… W poprzedni poniedziałek parkowałem przy Rynku Nowego Miasta przez sklepem motoryzacyjnym. Cały parking pusty, niewykorzystany. Takie są realia parkingów przy rozmaitych centrach handlowych… Czytaj więcej »