Strona główna Aktualności Z miasta Stało się! Po latach szalet przy rynku gotowy

Stało się! Po latach szalet przy rynku gotowy

24
Chociaż trudno w to uwierzyć, po latach od rozpoczęcia budowy szaletu przy ul. Południowej 15A nareszcie jest on gotowy. Firma, której Zarząd Dróg Miejskich powierzył wykonanie prac zrealizowała je, dotrzymując terminu.  

Tym samym kończy się historia, która miała swój początek w… 2009 roku, bo właśnie wtedy zostało wydane pozwolenie na budowę. Mury stanęły siedem lat później i od tego czasu budynek czekał na wykończenie.

Przez te ostatnie pod wspomnianym adresem nie działo się nic, aż do tegorocznej jesieni, kiedy ZDM podpisał umowę z Bud – Had Antoniego Jędraszka, a na nieruchomość przy ul. Południowej 15A wkroczyli robotnicy i wykonali niezbędne prace.

– Tuż przed Bożym Narodzeniem wykonawca poinformował nas, że są zakończone. Jesteśmy w trakcie odbiorów technicznych. Budynek o powierzchni 80 metrów kwadratowych będzie oddany do użytku na początku stycznia – wyjaśnia Andrzej Barański, dyrektor ZDM.

Mieszczą się w nim toalety damskie (3 kabiny) i męskie (2 kabiny i 2 pisuary), jest też toaleta dla osób niepełnosprawnych. Jak usłyszeliśmy od dyrektora, będą płatne przy „bramce” – opłata wyniesie 50 gr lub 1 zł. Z trzech innych, niewielkich pomieszczeń będą korzystali inkasenci pobierający opłaty na pobliskim targowisku.

ZDM zadecydował również o montażu kamer. Jedna obserwuje główne wejście i plac przed budynkiem, dwie kolejne – korytarz, a dwie następne zainstalowano nad umywalkami w toalecie damskiej i w toalecie męskiej.

Ile pochłonął szalet? Postawienie murów kosztowało 85 tys. zł, za drugi, właśnie zakończony etap prac ZDM zapłacił wykonawcy 300 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A gdzie podziali się włodarze? Taka okazja do cyknięcia sobie zdjęcia i przepuścili ją?

No właśnie, nie było przecięcia wstęgi, orkiestry i zdjęć na facebooka.

Przecież napisane, że otwarcie w styczniu.

No właśnie Panie Prezydencie. Taki sukces. Kibel budowany 11 lat. Toż to kwiaty powinny być, szampan powinien strzelać …

i pierwszy stolec złożony przez włodarza!

Jak już jedno WC zostało wybudowane to wypadało by postawić kilka następnych
np. na MOSiR może takie jak w Karpaczu przy świątyni Wang co prawda trochę niehigienicznie bo obok sklepik z pamiątkami

IMG_20210920_113413 (1).jpg

Tyle czasu i nie postawiono odrębnej toalety dla dżender?!? Poza tym ja zawsze obmywam psiurka nad umywalką a tu kamera. Poza tym sikam na siedząco i czasami mi się dwójka załączy. czy będzie konieczność dopłaty do złotówki w takiej niezakładanej sytuacji? czy ktoś to będzie kontrolował?

Tak, będzie nadzorował to twój opiekun z zakładu psychiatrycznego.Nie musisz sie tu chwalić swoimi wyczynami w toalecie. Choć z opisu wynika, że wychodek za stodołą to dla ciebie za wysokie progi. Wspólczuję twojej rodzinie, że zdaża ci się wypróżniać na siedząco i w sumie to nie wiesz jakiej czynności dokonujesz ( rozumiem, że bezwiednie). Rozumiem, że zawsze są gotowi, aby wyczyścic krzesło na którym siedzisz z radością pałaszujesz kleik.

Last edited 11 miesięcy temu by StopIdiotom

Ale zdajesz sobie sprawę że jak lejesz na stojąco to masz opryskane szczochami spodnie? nie piszę o ulaniu się a o drobinach pryskających z kibla. Musi od ciebie ostro jechać. ja przynajmniej zachowuję higienę. Z pisuaru nie korzystam bo mi się tam kule nie mieszczą!

Człowieku ty pewnie myślisz, że jesteś forumową duszą towarzystwa i piszesz zabawne teksty, z których każdy się śmieje. Niestety jestes obrzydliwy, a jedyny temat, w ktorym potrafisz zabrac głos to temat toalety i twego wypróżniania.

wcale nie uważam się za duszę towarzystwa oraz nie błaznuję tu dla zabawy. po prostu toaleta jest dla mnie ważnym akcentem dnia. na przykład często siedząc na kiblu czytam twoje posty.

Długo nie postoi, pabianicka patologia zaraz rozwali jak wszystko co jest publiczne

Haha za 400 tys. To postawisz ładny dom. Ciekawe ile wpadło standardowo w łapki urzędników.
Dobrze że kupy nie wyceniają na wagę. Mała kupa .50gr, duża kupa 1 zł. Rozwolnienie -co łaska.

Wybudowanej dom z oknami i ociepleniem fundamentów,elektryka na dworze i w środku z ogrodzeniem l, jakimiś tam drzwiami i sądem oraz innymi piersiami za 190tys zł. Ktoś komu gratuluję zrobił dobrego wała. 😀

A teraz napisz to po polsku. Ludzie walą emotkami na oślep a nie potrafią napisać poprawnego zdania. I taki analfabeta poczuwa się na forum do oceniania innych.

Last edited 11 miesięcy temu by StopIdiotom

Czemu na profilu prezydenta nic nie ma? Taka okazja. Jak w Misiu. Taki pomnik na miarę panowania GM.

Może taki pomnik zafunduje GM w parku Wolności na Strzelnicy w okolicy parkowego parkingu gdzie kiedyś była kawiarnia. Po rozbudowie amfiteatru w parku będą przychodzić tłumy a tam WC brak.
A właściwie nikt nie przestrzega regulaminu parkowego podpisanego przez Prezydenta miasta i jeździ po parku samochodami, pali gumy – to jedyny taki park w Polsce, przydały by się miejsca parkingowe na zew. parku jak kiedyś bywało./

IMG_20210826_095319_01 (2).jpg

Wlodarze to tylko pod urzędem cykają zdjęcia w czapce mikołaja i w maseczkach co by nie było widać jak się śmieją z ludzi.

Gdyby taki jak na zdjęciu poniżej postawili pomiędzy UM a SDH to i orkiestra stała by przy WC i dzieciaki miały by uciechę. Byłby ładny pomnik na zakończenie kadencji tych Włodarzy

IMG_20210820_120635 (2).jpg

Już widzę temat w Teleexpresie – sukces pabianickich włodarzy – po 11 latach udało się doprowadzić do końca budowę szaleni. Brawo.
A my się dziwimy, kiedy naprawdę poważne miejskie sprawy nigdy nie są odprowadzane do końca.

Czy zostaly zastosowane systemy wandalodporne jak w toaletach na autodradach?

Babka klozetowa juz zatrudniona ?

A gdzie informacja o monitoringu?

To jest coś, naprawdę. Miś na miarę naszych czasów. Jap…..:) Biedne miasto biednych ludzi. Przede wszystkim mentalnie niestety.