Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: wielu pabianiczan nie nosi maseczek!

Sprawy Czytelników: wielu pabianiczan nie nosi maseczek!

21
fot. pixabay.com
Zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych jest od minionego czwartku (16 kwietnia) wymogiem. Jednak nie wszyscy go przestrzegają. Zwraca na to uwagę nasz czytelnik, od którego otrzymaliśmy następującego maila: 

„Chciałbym poruszyć temat obowiązku zakrywania nosa i ust maseczkami z powodu pandemii koronawirusa. Niestety, wiele osób w naszym mieście lekceważy ten nakaz albo nawet nie zapoznało się z zaleceniami, jak używać maseczek. Wczoraj (22 kwietnia- przyp. red.) idąc ulicą Zamkową w ciągu zaledwie 10 minut, na około 700-metrowym odcinku, spotkałem aż 14 osób, które nie miały na twarzy maseczki! Była to m.in. para z dzieckiem w wózku, matka z dwójką dzieci (powyżej 4 roku życia), kobieta wchodząca na zakupy do sklepu „Netto”, kobieta wychodząca ze sklepu „Sława” oraz mężczyzna palący papierosa pod „Żabką”. Dzień wcześniej również napotkałem osoby bez maseczek. Co więcej, klienci odwiedzający lokal, w którym pracuję potrafią zsunąć maseczkę z twarzy w momencie wejścia do lokalu. To jakiś absurd! Przecież właśnie wtedy powinni mieć ją założoną – w trakcie kontaktu z drugą, obcą osobą! Wydaje mi się, że z powodu tego, że maseczka tłumi nieco dźwięk ich głosu, boją się, że nie będą dobrze słyszani lub źle zrozumiani. Tego, że przy okazji mogą zarazić siebie lub kogoś już się widocznie nie boją. Czasami wydaje mi się, że część naszej populacji celowo pokazuje, gdzie ma wszystkie zalecenia ministra zdrowia i sanepidu. Dotychczas odnotowano w naszym kraju ponad 10 tysięcy przypadków zakażeń i ponad 400 zgonów. A dane te na pewno są zaniżone, przynajmniej pięciokrotnie! Boję się, jak sytuacja będzie wyglądać za kilka tygodni, gdy niektórzy dalej będą podchodzili do tej sprawy w tak lekceważący sposób”.

Masz sprawę? Napisz do nas:
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  21 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Proszę zajrzeć na tyły Tesco na Łaskiej ilu tam lumpów siedzi i popija sobie…

  Ostatnio widziałem jak dwóch zaliczyło tak zwanego zgona. Leżeli, jeden obok drugiego w esencji własnej wytworzonej z trunków spożytych wcześniej.

  Niemniej przykładnie, każdy leżał w maseczce! 😉 Przekomiczny widok, zaiste.

  Uprzejmie donoszę… Ostatnio coraz więcej takich. Powołujesz się na Ministra Zdrowia? To on kilka tygodni temu wyśmiewał się z tych co noszą maseczki bo one w żaden sposób nie chronią. Wręcz spowodują jeszcze większą zachorowalność bo pełno na nich bakterii i grzybów, które ludzie wdychają. Maseczki to tylko kaganiec dla tępego narodu.

  Zastanawiam się – jak palić papierosa w masce? 😉

  Nie to, żebym kwestionował coś, tak tylko pytam.

  Bardzo dobre pytanie !!!

  Wcale nie palić. Truj sam siebie w swoim domu, a nie innych na ulicy!!!

  pogrzebcie trochę w internecie a dowiecie się więcej o tym wirusie to ze większość już go pewnie przeszła i nie jest tak groźny jak go opisują nie oglądajcie wiadomości w telewizji bo to tylko sianie paniki .

  Tak też myślałem ale w swej introwertycznej nieśmiałości nie wiedziałem kogo zapytać. Dzięki Piotrze za poradę. Mam nadzieję że nikt nie będzie Ciebie ścigał za podżegania do zarażania w stanie epidemii. Twoje prądy są mi na rękę dzięki tobie nie będę od dziś nosił maski. Kicham na wyimagowane zagrożenie. A swoją drogą co ci naukowcy wyprawiają czy oni się z Tobą niekontaktują. Żenada. Czy może jakieś prognozy na nadchodzącą jesień. Proszę Piotrze. Piotrze prosimy….

  Wirus wirusem – zobaczcie jaka jest susza… Nawet trzeci staw w parku Wolności, wiecznie pełny od kiedy pamiętam, wysechł. To dopiero może być niemy zabójca obecnych czasów. Ludzie bez pracy, inflacja w opór, a do tego za moment warzywa i chleb podrożeją w skali niewyobrażalnej dotąd… 🙁

  Dokładnie.Dlaczego umierają przede wszystkim Ci Którzy na coś wcześniej przewlekle chorowali?.
  Takim oto sposobem przypisują Im do tego koronawirusa.A mówią: Zmarł na koronawirusa,mając choroby współistniejące.
  Powinni mówić właśnie na odwrót.Ale po co?
  Najlepiej siać panikę wśród ludzi….ech
  Sama już od dłuższego czasu nie oglądam Wiadomości.Bo nic mądrego i prawdziwego nie powiedzą.
  Taka jest właśnie prawda.

  Najlepsze jest z tym profesorem, co się powiesił, a powiedzieli, że na koronawirusa zszedł. Wirus normalnie go k… powiesił na drzewie

  Wirusy były i będą, Ludzie umierali i umierają,każdego dnia i nocy,ile ludzie jeszcze wytrzymają tych form zniewolenia?

  Gdybym ja szczytował tak jak ten wirus to bym dawno wstąpił do zakonu.

  Ale jajca! Pojawia się wysyp „życzliwych” i donosicieli!!!!! Chcesz człowieku to dla mnie możesz chodzić nawet w masce pgaz! Nic mi do tego ale nie zmusisz mnie bym wierzył w te brednie i grał tak jak mi każą łamiący konstytucje, Szumowińscy i inne dziady! Pozdrawiam normalnych!!!!

  A spróbuj na mnie kaszlnąć to cię zgnebię

  6 czerwca, g. 12.00 W-wa- manifestacja przeciwko próbom wprowadzenia masowych szczepień szitem i ograniczania naszej wolności!!!!! Przyjedźcie! Nie lekceważcie tego, bo obudzicie się za moment w świecie, gdzie będziecie niewolnikami!!!!!! To nie żart!

  Cudowny mail , dawno mnie tak nikt nie rozśmieszył 😀 ” oraz mężczyzna palący papierosa pod „Żabką”. – to najlepsze 😉

  Dane dotyczące Polski:
  marzec 2018 – 40 700 zgonów
  marzec 2020 – 36 557 zgonów
  Szkoda, że nie nosiliśmy masek dwa lata temu 🤣🤣🤣

  proponuje zobaczyć to w całości:
  https://tiny.pl/7xcgg

  Polecasz oglądać filmy tworzone przez sektę ?

  Jak przyjdą upały 30+to będziesz pierwszym, który ściągnie ta maseczkę z japy”szanowny donosicielu”Jezeli idę ulica w ciepły dzień to chyba mam prawo ściągnąć na chwilę ta maskę by napić się wody? Czy mam bezmyślnie wykonywać zalecenia tego durna Szumowski ego, który sam niedawno krytykował ludzi chłodzących w takich maska Ch, bo ponoć jeszcze gorzej na tym wyjdą. A dziś zakłada nam te maski na mordy pod groźba mandatu. Gdzie tu logika?