Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: utrudniony przejazd dla rowerzystów

Sprawy Czytelników: utrudniony przejazd dla rowerzystów

10
W wyniku przebudowy ul. Jutrzkowickiej, czyli fragmentu drogi wojewódzkiej nr 485 powstał tam ciąg pieszo – rowerowy. Temat korzystania z niego poruszyła w mailu do redakcji nasza czytelniczka. 

Oto, co pisze:

„Wzdłuż ulicy Jutrzkowickiej pobudowali ścieżkę i chodnik i o tym, że jest przeznaczony dla pieszych i rowerzystów informują znaki. Będąc rowerzystką widzę jednak, że służy on raczej kierowcom, jako miejsce do parkowania aut. Samochody często stoją na środku, tak, że jadąc rowerem ciężko je ominąć, bo jest niezbyt wiele miejsca i z lewej, i z prawej strony. Tak jest np. przed Żabką, ale też przed domami. Czy kierowcy, jeśli już tam parkują, nie mogliby robić tego tak, aby nie utrudniać przejazdu rowerzystom? Nie mogliby stawać blisko krawężnika?”

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  10 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Parkowanie na odcinku Jutrzkowickiej to jakaś paranoja. Z jednej strony nie ma wystarczającej ilości miejsc np. pod Żabką. Z drugiej kierowcy parkujący na chodniku. Trzecia strona to parkowanie na środkowym pasie z kostki i to nagminnie. Wydaje się że część kierowców nie zna przepisów lub ma je gdzieś. Czy pomogą tu mandaty? Czy czekamy może na potrącenie pieszego na chodniku, rowerzysty czy wsiadającego do auta na środku drogi? W wyniku przebudowy miało poprawić się chyba bezpieczeństwo.

  Liczy się ze zrobione a jak to już nikogo nie obchodzi ,ktoś zgarnął za to miliony i ma to gdzieś

  Pomóc to by mogły karty dla ludzi którzy odpowiadają za ten bubel. Wyspa kostki po środku a miejsc do parkowania brak. Mogli zrobić szeroką drogę, tak jak teraz, ale zamiast kostki po środku, dać normalnie asfalt. Zarobić pasy drogowe normalnie tak jak się robi, jeden obok drugiego a na asfaltowym poboczu wymalować ścieżkę rowerową. Wszyscy byliby zadowoleni.
  Rowerzyści, bo ścieżka asfaltowa i nikt nie parkuje.
  Kierowcy, bo mogliby parkować na bardzo szerokim chodniku.
  Piesi mają mnóstwo miejsca, więc nie mają na co narzekać.

  No to musisz trochę doczytać. Nie można zaparkować na chodniku obok wymalowanego na jezdni pasa ruchu dla rowerzystów. Twój pomysł nie ma racji bytu.

  Mądrusiu, wystarczy zrobić tak jak na zdjęciu niżej. ul. Sikorskiego Szczecin, obok miejsc parkingowych jest oczywiście chodnik.
  comment image

  Te znaki poziome ze zdjęcia są zrobione niezgodnie z przepisami. Co to jest, to po prawej stronie ? Nadal jezdnia, chodnik czy parking ?

  Tylko mandaty mogą tutaj pomóc. Karać, karać i jeszcze raz karać.

  Zamiast zrobić normalna jezdnię z chodnikiem, ciągiem rowerowym i możliwością parkowania. Postawili pad brukowany na środku który służy innym do parkowania. Tak jak o tym było mówione przy oddaniu drogi. Tak widzimy jaki bubel oddano. Jest ślicznie i niepraktycznie tak jak w domu babci Kloci. Ktoś przytulił kasę i się cieszy.

  Zacznijmy od tego, że na Jutrzkowickiej NIE MA już chodnika. Droga piesza oznaczona odpowiednim znakiem to w żadnym wypadku nie jest chodnik! Podobni jak współdzielona droga pieszo-rowerowa. Zarówno na drodze pieszej jak i rowerowej nie można parkować ŻADNYCH pojazdów (na drodze rowerowej dozwolone jest jedynie zatrzymywanie rowerów, czyli parkowanie do 1 minuty). Nie ma tu znaczenia czy jest tam wjazd do posesji, czy ktoś zaparkuje tylko dwoma kołami albo stanie tuż przy krawędzi jezdni – wg. prawa nie można na takich drogach parkować i koniec. Ale nie powinien być to żaden problem – w końcu praktycznie każdy mieszkaniec Jutrzkowickiej ma… Czytaj więcej »

  Mieszkańcy ok, szkoda tylko że mądry projektant nie wziął pod uwagę tego że są tu firmy które przez przebudowę zostały pozbawione miejsc postojowych dla klientów…