Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: tak powinien wyglądać parking?

Sprawy Czytelników: tak powinien wyglądać parking?

6
fot. czytelniczka
Parkingi to temat, który w różnych aspektach, choćby braku miejsc czy stanu nawierzchni, wywołuje dyskusje.

Swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii podzieliła się z nami jedna z naszych czytelniczek:

„Od kilku lat mieszkam w jednym z wieżowców koło parku Wolności i obserwuję, w jak opłakanym stanie są parkingi samochodowe. Oczywiście z roku na rok ich stan jest coraz gorszy, więc kiedy została wywieszona kartka z informacją o robotach drogowych i naprawie parkingu bardzo się ucieszyłam (chodziło o ten przy ul. Łaskiej 94). Spółdzielnia poprosiła mieszkańców, aby nie parkowali pojazdów w dniu naprawy. Niestety, nie takiej się spodziewałam. Panowie wycięli ogromny fragment asfaltu, a następnie zasypali to żwirem. Przecież podczas opadów żwir się wypłukuje i powstają jeszcze większe dziury! Nie tędy droga! Czy spółdzielnia naprawdę czeka, jak komuś zepsuje się zawieszenie w aucie i będzie musiała wypłacić odszkodowanie? Na szybko licząc rok w rok od mieszkańców jednego bloku dostaje w ramach czynszu w granicach 500 tys. zł złotych. Czy naprawdę nie poczuwa się do odpowiedzialności do zrobienia porządnego parkingu dla samochodów?”.

O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy Sławomira Urbańczyka, pełnomocnika zarządu PSM ds. kontaktów z mediami. Jak tłumaczy, w ciągu pieszo – jezdnym pod powyższym adresem doszło do awarii kanalizacyjnej, której naprawa wymagała zerwania asfaltu.

– Usterka została już usunięta, a miejsce zasypano grysem. Asfalt będzie tam wylany ponownie, ale dopiero za pewien czas, gdyż zgodnie z technologią grys musi najpierw się ubić. W przypadku natychmiastowego położenia asfaltu, doszłoby do jego zapadnięcia – mówi Sławomir Urbańczyk. – Natomiast jeśli w ogóle chodzi o parkingi, to często jest tak, że lokator ma nie jeden, ale więcej samochodów. W miarę możliwości staramy się więc te parkingi powiększać i naprawiać, ale potrzebne są zasoby finansowe, poza tym brakuje samych terenów.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  CZY W PABIANICKIEJ SM NIE ZNAJĄ ZAGĘSZCZAREK

  Raczej znają, bo widziałem, że właśnie taką wtedy zagęszczali.

  Widocznie zagęszczarka dla tych ludzi to jak „dać małpie brzytwę”.🐒🙈🙉🙊

  Last edited 7 dni temu by Aerospace

  A nie można udeptać będzie szybciej

  jakby wszyscy płacili czynsz to może i byłoby te 500 tys. zł …

  Co kierowcy tacy wybredni nagle?
  Jakoś stawanie w każdym możliwym miejscu, a na chodnikach i trawnikach przede wszystkim, jakoś nigdy nie stanowiło problemu.