Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: odpady zostawiane pod pergolami

Sprawy Czytelników: odpady zostawiane pod pergolami

20
fot. czytelnik
O tym, że z segregacją odpadów w praktyce bywa różnie, wiadomo nie od dzisiaj. Podobnie jest z pozostawianiem ich w miejscach, w których nie powinny się znaleźć. Na ten problem zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników. Otrzymaliśmy od niego następującego maila:  

„Chciałbym zwrócić uwagę na niezrozumiałe zachowania mieszkańców bloków. Jak zapewne wszystkim wiadomo, miejscem wyrzucania odpadów są przeznaczone do tego pojemniki. Niestety, notorycznie znajdują się ludzie, którym nawet nie chce się otworzyć furtki do pergoli i pozostawiają odpady pod nimi albo na terenach zielonych zamiast wrzucić je właśnie do pojemników. Firmy sprzątające mają sprzątać, ale nie wyrzucać za ludzi ich śmieci! Opłaty za wywóz odpadów rosną, ciągle trwają kampanie informacyjne, jak segregować śmieci, gdzie je wyrzucać, czego wyrzucać nie można. Funkcjonuje punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, gdzie można wywieść meble, opony itp. A mimo wszystko ludzie pozostawiają odpady pod oknami swoich mieszkań. Ale w końcu kto bogatemu zabroni… Wśród firm sprzątających tereny zewnętrzne powstał pewnego rodzaju niepisany sojusz w walce z zaśmieconym miastem. Plan jest taki, żeby każdy worek pozostawiony pod pergolą zgłaszać do straży miejskiej, która to prawdopodobnie będzie starała się ustalić właściciela podrzuconych odpadów. Dbajmy o nasze wspólne dobro”.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  20 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Nie bawem dojdzie do tego że ludzie będą wyrzucać worki z okien na trawniki a gospodarze będą musieli je wyrzucać do pojemników. Co za chorzy ludzie… Ile ja już razy słyszałem że Pabianice to brudne miasto. No tak, racja ale zastanów się jeden z drugim leniu śmierdzący co robisz w tym kierunku żeby było czyściej… Oprócz złotych rad i narzekania robisz właśnie to … Wyrzucasz śmieci gdzie popadnie licząc że ktoś je za Ciebie pozbiera. Wstyd!

  Znam problem u siebie w bloku. Sytuacja taka sama, średnio 2-3 razy w tygodniu worki pod pergolą. Faktycznie firma sprzątająca nie ma obowiązku wyrzucania śmieci za Nas bo mamy rozum i dwie rączki można wrzucić do pojemnika. Nie udało mi się przyłapać nikogo na gorącym uczynku nad czym ubolewam ale do czasu.
  Ciekawe czy w domu tak rzuca worki po salonach

  Też to samo zauważyłem co czytelnik. Na Wyszyńskiego ciągle ktoś zostawia śmieci przed pergolą.

  a jak mam zostawiać jak jest zamknięta?

  Zabierać ze sobą klucz! Wrzucać do pojemnika… Tak nie wiele trzeba… Ale lepiej strugać durnia i pytać co zrobić jak jest zamknięta…

  tylko ja nie mam klucza do tej pergoli

  To weź od sąsiada i sobie dorób w esdechu!

  Jak nie masz klucza to nie masz prawa wyrzucać tam śmieci, chyba logiczne nie? Jak nie wiesz jak zdobyć klucz to masz problem, idź się leczyć

  chyba lepiej jak wyrzucę śmieci przed pergolą niż do lasu? Już totalnie ludzi porąbało. kiedyś było śmietników od zarąbania i każdy idąc mógł sobie wrzucić. a dziś jakieś dzikie ograniczenia!

  Dzikie nie ograniczenia a dzicy ludzie! Sprawa prosta- zostawione po za miejscem składowania odpadów więc mandat i sprzątanie po sobie.

  Sama jesteś dzika. Wyraźnie napisałem że nie mam klucza do tej pergoli. ja nawet tam nie mieszkam. mam potrzebę wyrzucenia worka śmieci. nie ma kosza bo pozamykane. trudno dla np. bezdomnych, lub po prostu przechodniów kosz postawić za free? Założę się że w miejscach gdzie się walają góry śmieci, gdyby postawić kosze czy nawet worki to by ludzie w nie wrzucali. ale nie lepiej narzekać że syf leży!

  Tych co tak robią, to nawet nie ma co nazywać Januszem czy Grażynką, ale po prostu flejtuchami. Miasto ma punkt odbioru tego typu śmieci nawet w dobie pandemii.

  Flejtuchy na tory!

  Większość z tych śmieci jest przywożona przez Januszy z domków jednorodzinnych. Podjeżdża taki pacjent ładnym nowym autkiem i wywala syf z samochodu. Stać ich na dom i auto a nie stać na wywóz śmieci.
  Przy pergolach które tak wyglądają wystarczyłoby postawić fotopulapke jak w lesie. W ciągu tygodnia mandat opłaciłby wywóz śmieci całego bloku. Wystarczą 4 urządzenia rozstawiane rotacyjnie.

  Jestem jednym z tych Januszy co furą podrzucają worki. Otóż mam duży dom ale i mam też 4 mieszkania w blokach. Wszędzie opłacam śmieci. Co mi się w domu nie zmieści wywalam do opłacanej pergoli przy bloku. I kit ci w oko że jest to cały worek z mojej wypasionej fury. biiiijacz!

  Jak stać Cię na podrzucanie śmieci i mandat to podrzucaj 😉 aaa tak czy siak będziesz musiał zabrać swoje śmieci

  Czytasz ze zrozumieniem? ja nie podrzucam za frajer. Mam kilka mieszkań w blokach. ale w nich nie mieszkam. za śmieci płace to podrzucam worki w miejsca za które płacę. A ktoś to nazywa januszowaniem bo furą przywozi worki.

  Januszu nie w tym problem ,że przywozisz śmieci jeśli masz do tego prawo . Ale że nie wrzucasz do kontenera.

  A gdzie ja podałem że kładę obok? normalnie otwieram pergole i wrzucam w śmietnik. Ale ludzie z bloku co mnie nie znają to od razu że klucz dorobił i wywala! A mnie się należy.

  Ale chyba Janusz nie czyta ze zrozumieniem bo chodzi o ludzi nie płacących za wywóz śmieci. Człowiek ze wsi wyjedzie ale wieś z człowieka nigdy…