Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: nowe oznakowanie i przymusowy skręt w prawo

Sprawy Czytelników: nowe oznakowanie i przymusowy skręt w prawo

17
Za kilka dni na ulicach Jutrzkowickiej i Kilińskiego oraz w rejonie cmentarza ma być przywrócony normalny ruch. Nasz czytelnik zwrócił uwagę na kwestię związaną z nową organizacją.

Oto, co stwierdza:

Po remoncie drogi wojewódzkiej 485 jest nowa nawierzchnia i ciąg – pieszo rowerowy (chociaż jaki, to lepiej zostawić bez komentarza), znaki też postawione i namalowane. A ja chciałbym poruszyć właśnie temat tego oznakowania. Chodzi o wyjazd z ul. Ewangelickiej. Przed remontem wyjeżdżając z niej można było skręcić w prawo, w kierunku Bełchatowa lub jechać prosto, na Bugaj. Teraz, przestrzegając znaków, pozostanie tylko pierwsza możliwość – czy się tego chce, czy nie. A dalej co? Zawracanie gdzieś koło hotelu „Włókniarz”? Mieszkam na ul. Grota Roweckiego po wyjściu z cmentarza, chciałbym móc pojechać na osiedle a nie robić jakieś „nawrotki”.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  17 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Proponuję rondo

  przecież możesz pojechać do ronda i zawrócić do tego skrzyżowania gdzie już w grota sobie skręcisz w prawo. No chyba że chciałbyś na piaski, to polecam w prawo do ronda, zawrotka. Przez skrzyżowanie prosto do ronda naprzeciw pabianmedu, tam zawrotka i juz w prawo na piaski. (pominąłem możliwość skrętu w lewo na skrzyżowaniu abyś nie blokował tych z tyłu jadących na wprost , bo to było by niekulturalne. Czego nie rozumiesz?

  Ale pojechałeś… Ale takie są założenia. Jak raz wjechałem na starówkę w Toruniu, to zygzakiem przez całą i wyjechać mogłem tylko z drugiej strony. We Wrocławiu jest pełno takich kwartałów dzielnic. Jak się wjedzie to jedynie można jechać zygzakiem przez całą dzielnicę, jeden wjazd, jeden wyjazd. Innego wyjścia nie ma, chyba że pod prąd lub zakaz ruchu. Jak widać Pabianice też w tym kierunku idą.

  Last edited 1 rok temu by szofer

  To zaparkuj gdzie indziej?

  Wystarczy zaparkować koło mosiru.

  a ci od mosiru z braku miejsc niech parkują przy casto, a ci z kasto na grobelnej, aby ci od golfa parkowali przy zamkowej…

  Z całym szacunkiem, ale chcieć to obywatel sobie może. Zza biurka urzędnik przyklejał tak i tak ma być. Pozdrawiam.

  Jadąc do ronda i w Świetlickiego można dojechać w każde miejsce na Bugaju. Są ludzie którzy uwielbiają tworzyć problemy !

  To akurat jest mały problem ale ta zmiana o zmianie tego pasa na tylko dla skręcających w prawo spowoduje iż jadący od strony piasków na Bugaj mogą zostać zablokowani przez jeden pojazd skręcający w lewo kierunek Kaufland i analogicznie tych jadących z bugaju na piaski gdy ktoś będzie skręcał na Bełchatów przy takiej inwestycji zamiast ułatwić to finalnie utrudnili.

  Skrecajacy w lewo nie będą stali. Pisaliśmy o tym.

  Dawaj Pan przez ciągłą i prosto XD

  Poprzednio można było z Ewangelickiej jechać prosto na Bugaj albo w prawo, więc ludzie, którzy chcieli jechać do Centrum, albo wracać na Piaski notorycznie przekraczali linię ciągłą, żeby wjechać na lewy pas. Z tego wniosek, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. Ja chciałem, żeby na tym skrzyżowaniu było
  rondo, ale nikt mnie nie posłuchał… 🙁

  Przecież na Ewangelickiej jest zakaz zatrzymywania się i postoju oraz zakaz ruchu. Ten obywatel to rozumiem, że tam mieszka bo inaczej nie może tam wjechac

  Last edited 1 rok temu by Kierowiec

  Zdaje się że jeśli tak nie mieszkasz to tam nie wjezdzasz

  No. Gratuluję. Temat bardzo ciekawy. A znaki pionowe w Ewangelicką to są czy nie. Ps. B1??? Specjalny pas trzeba pozostawić dla tego czytelnika.
  😂😂😂😂

  na tym skrzyżowaniu powinno być RONDO!!!

  Zawsze wyjazd z Ewangelickiej był z nakazem jazdy w prawo.
  Zawsze TAM była linia ciągła. Tylko ostatni matoł skręca w lewo, stwarzając ogromne zagrożenie dla samochodów nadjeżdżających od strony Bugaju.