Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: kierowcy wymuszają pierwszeństwo

Sprawy Czytelników: kierowcy wymuszają pierwszeństwo

20
Od niemal trzech tygodni światła na skrzyżowaniu ulic św. Jana/Kilińskiego i Zamkowej pulsują. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone, aby zmniejszyć korki.

Nasz czytelnik zwraca jednak uwagę na problem, jaki pojawił się w tym miejscu w związku z wyłączeniem sygnalizacji. Otrzymaliśmy od niego następującego maila:

„To, co dzieje się na skrzyżowaniu ulic św. Jana/Kilińskiego i Zamkowej to istny cyrk. Wielu kierowców zdaje się nie widzieć znaków informujących, jak przebiega w tym miejscu pierwszeństwo. A mają je ci, którzy jadą ulicą Zamkową! Niestety, kierowcy jadący ulicami św. Jana i Kilińskiego mają to gdzieś, notorycznie wymuszają pierwszeństwo, blokują możliwość skrętu z Zamkowej i chyba tylko czekają na „dzwona”. Tak jest codziennie od momentu wprowadzenia pulsujących świateł. Kierowcy! Może warto by w końcu zacząć przestrzegać znaków?”.

Masz sprawę? Napisz do nas!

  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB  REKLAMA
  Poprzedni artykułDroga wojewódzka nr 713 oddana do użytku
  Następny artykułMOK wypięknieje. Jeszcze w tym roku
  Subskrybuj
  Powiadom o
  20 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Jedyne rozwiązanie wydłużyć czas działania świateł dla Jana a skrócić czas zamkowej
  Warto dodać że dzięki pulsujacej sygnalizacji wyjazd z ulicy Kolbego w prawo w godzinach szczytu graniczy z cudem o skręcie w lewo nie wspominając. Jedym słowem obecne rozwiązanie to błąd

  Obecnie, tz od rozpoczęcia robót znacznie większe natężenie ruchu aut odbywa się ul. Św. Jana i Kilińskiego .jadących Zamkową jest dużo mniej. Kiedy były światła może trwało to troszkę dłużej ale jazda była sprawniejszy i bezpieczniejsza.

  Teraz nawet jeden samochód jadący zamkową od warszawskiej ma pierwszeństwo i zamyka kierowców jadących św jana i Kilińskiego.

  Idealne miejsce na „kontrolowanego” dzwona.
  Za chwilę bezie wesoło na tym skrzyżowaniu.

  Nie da się. Są kamery które bezsprzecznie nagrają czy to było wymuszenie pierwszeństwa, czy taranowanie czyli fingowanie kolizji.

  ktoś tu ma duży ból du..ska , pewnie jakiś szeryf drogowy :)))), kodeks ma na to paragrafy, jeżeli ktoś nie przestrzega przepisów to zapłaci, zainkasuje punkciki i zacznie przestrzegać……

  Kiedy chciałem ustąpić tam pierwszeństwa ktoś za mną zaczął trąbić… Ślepych nieuków w Pabianicach na tym skrzyżowaniu jest 95%…
  Policja w Pabianicach to wgl jest? Czy śpią jeszcze za Kauflandem?

  Wcale nie ustapiles pierwszenstwa tylko nie wiedziales jak jechac. Zawiesiles sie na skrzyzowaniu i zaczales jechac jak piz….da wiec cie strabilem. Jak nie umiesz poruszac sie po drodze to kozystaj z transportu miejskiego.

  dokładnie! spadaj na tramwaj!

  Oprócz policji jest jeszcze monitoring. Na tym skrzyżowaniu akurat jest więc można go użyć.

  Już wcześniej pisałem wystarczy zmienić organizacje ruchu tj zamienić pierwszeństwo przejazdu i po kłopocie. Gorzej jest przy hali koszykówki bo tam jak bezmózgi na siłę ludzie się pchają na skręt w lewo jadąc od orla i chcą się dostać do Castoramy czy dalej do tkalni bo ciężko im jechać 100 m dalej i wjechać przy hali tenisowej i to samo nakaz skrętu w prawo przy wyjeździe z Castoramy lub tkalni a nie na siłę pchanie się przed auta przy wyjeździe że stacji paliw jakby nie można było wyjechać przy hali tenisowej. Ale przy budowie ciężko było pomyśleć ZDW i miastu

  Co za durny pomysł… Jeśli damy pierwszeństwo kierowcom ul. Kilińskiego i Św. Jana to tak jakby w ogóle zabronić skrętu w lewo z Zamkowej ponieważ zwyczajnie kierowcy nie mieliby na to szans. W godzinach szczytu ruch na Św. Jana praktycznie nie ustaje. Logiczne jest, że łatwiej ustąpić pierwszeństwa autom wyjeżdżającym z Zamkowej niż odwrotnie.

  Niestety nawet kierowcy MZK Pabianice wymuszają pierwszenstwo !!!

  Bo może nie mają innego wyjścia???

  jak nie mają innego wyjścia?! to zwykli piraci drogowi są.wariaci za kierownicą!

  Szofer co ty gadasz ? Ma ustąp pierwszenstwa to niech stoji ciul jeden i nie wazne czym jedzie „szofer za dyche”

  Ograniczeni do kategorii B, albo tylko do A??? Każdy wie że w mieście są miejsca, które dla dużych samochodów są za ciasne względem natężenia ruchu. Choćby skrzyżowanie Sikorskiego/Warszawska … tir właściwie nie ma możliwości skręcić bez wymuszenia pierwszeństwa…

  Last edited 2 lat temu by szofer

  Jeśli zamieni się pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu na czas remontu, jak sugerują niektórzy, to dopiero ludzie będą zapierdzielac, a tam są przejścia dla pieszych. Niestety dla niektórych kierując trzeba myśleć i tu jest największy problem.

  To jak już o remacie to może EPA info pojedzie do ksawerowa i zobaczy jak wygląda obiad dziura dziurę pogania . Jadąc w stronę Łodzi zgodnie z ograniczeniem 30 km/h pol zawieszenia do wymiany . Jadąc wolniej i tak jest tragedia. Ale po co zrobić dobry przejazd najlepiej wyrwać barierkę i kawałek chodnika niech jadą.

  jak to mówią na dzielni , nie płacz nie płacz bo się ze…….