Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: jest gorąco, a fontanna nie działa

Sprawy Czytelników: jest gorąco, a fontanna nie działa

15
Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy wiadomość w sprawie fontanny przy ul. Szarych Szeregów. Oto, co pisze:

„Z nieba leje się żar, tymczasem fontanna na skwerze przy ul. Szarych Szeregów nie działa. Zastanawiam się, dlaczego. W któryś dzień na początku czerwca byłem w parku Słowackiego i tam fontanna już wtedy działała. Najwyraźniej sanepid na to pozwolił, więc chyba nie pandemia jest powodem tego, że nie uruchomiono tej na skwerze”.

O powód takiego stanu rzeczy zapytaliśmy magistrat.

– Czekamy na usługę serwisową. Fontanna będzie uruchomiona na początku przyszłego tygodnia – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

bo w fontannie jest dużo BAKTERIÓW…

qna nie mieli czasu… jak z basenem zamknięty pół roku a teraz zamykają na miesiąc bo czyszczenie.. Bareja panie „p”rezydencie

„czekamy na usługę serwisową” się uśmiałem. Bo do specjalisty trzeba się naczekać. Problem z doopy. rano pracownik zwiku wsiada w auto jedzie 5 minut i zawór odkręcony! Prawda taka że pewnie prezesostwo żydzi na kasie za wodę.

Tam chyba jest obieg zamknięty.

Lucynka tego nie wie. Napisała byle co w przerwie pomiędzy lepieniem pierogów, a malowaniem tipsów

Oczywiście przeglądy i serwisy fontann robi się na koniec czerwca … i nie można ich zrobić w marcu czy kwietniu. Ale czego tu wymagać !!! Trawy skosic nie potrafią, piachu z ulic sprzątnąć nie potrafią !!! to co wymagać aby ktoś pomyślał i zrobił to co trzeba we właściwym czasie !!! Władza PO w mieście to masakra !!!

A zimą zapomnieli ulice ćwiczenia jak śniegu nagle najeba…o

Dzieci z piasków mogły mieć radoche.
Przynajmniej były by czyste hahahaha

Pewnie jakby nie Czytelnik i Epainfo to by fontanna wcale nie chodziła. W Konstantynowie fontanny chodzą już dobry miesiąc i serwis zdążył a u nas nic się nie ma na lepsze

Zima zawsze zaskakuje drogowców. Lato zaskoczyło naszych urzędników 🙂

Uruchomienie fontanny, takze tej w parku przy Zamku, to dlugi i skomplikoeany proces. 1. Przyjezdza 3 pracowników ZWiKU (szef, pomocnik i kierowca), czyszczą mechanicznie nieckę i filtry. Zalewają wodą. 8 roboczogodzin. 2. Przyjezdza z Łodzi Naczelny Chemik Od Fontann, wpuszcza nadchloran potasu, albo inny śmierdziuch płoszący bakterie- 8 roboczogodzin + kilometrówki 3. Przyjeżdża laborant SANEPIDU z Łodzi, pobiera próbkę wody do analizy bakteriologicznej. Analiza i przekazanie wyników – tydzień roboczy. 4. Przekazanie wyników i raportów do akceptacji Zarządu ZWiK oraz oczekiwanie na decyzję – najbliższy wtorek. 5. Delegowanie pracowników (3) do uruchomienia systemu filtracyjno – przepompowniczego. Uruchomienie i kontrola pracy.… Czytaj więcej »

Trzeba oszczędzić na podwyżki 🖕

A wystarczyłoby do fontanny podpiąć czystą przebadaną kranówkę a nie bawić się w obiegi zamknięte. Koszt zużycia wody byłby i tak niższy niż wynagrodzenie osób za wykonanie usługi.

Fontanna w parku też od kilku dni nie działa

Ludziom to już się w dupach poprzewracało. W Afryce dzieci czekają na naparstek wody, a tutaj takie wymagania. Poczekajcie jak u nas będzie tak brakowało wody to wtedy zrozumiecie.