Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: drzew jest coraz mniej

Sprawy Czytelników: drzew jest coraz mniej

19
W Pabianicach ruszyła dzisiaj wycinka drzew. Prace rozpoczęły się przy głównej ulicy. 

W tej sprawie otrzymaliśmy od naszej czytelniczki następującą wiadomość.

„Jestem mieszkanką Pabianic i z niedowierzaniem obserwuję, co dzieje się w moim mieście. Dzisiaj zauważyłam, że rejonie Szkoły Podstawowej nr 5, tylko po jej przeciwnej stronie, wycinane są drzewa. Konary i gałęzie leżą na chodnikach, a mnie aż żal na to patrzeć. Nie kwestionuję, że ktoś wydał zgodę na taką wycinkę i odbywa się ona zgodnie z prawem, tylko nie rozumiem, dlaczego robimy z naszego miasta pustynię. Bo najwyraźniej właśnie ku temu zmierzamy. Swoją drogą tam, gdzie drzewa rzeczywiście należałoby wyciąć, bo są stare i chore nikt nic w tym temacie nie robi”.

W magistracie dowiedzieliśmy się, że prace są prowadzone na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, dlatego o komentarz poprosiliśmy Andrzeja Barańskiego, dyrektora tej instytucji.

– Wycinki odbywają się co roku, w tym jest podobnie. Jesienią ubiegłego została przeprowadzona ocena stanu drzew, w konsekwencji czego otrzymaliśmy pozwolenie na wycinkę ponad trzydziestu, w różnych częściach miasta. Będziemy robili to sukcesywnie do końca czerwca. W zamian jesteśmy zobowiązani do nowych nasadzeń. Równocześnie są prowadzone zabiegi pielęgnacyjne na drzewach, których konary zagrażają bezpieczeństwu lub wchodzą w okna – mówi Andrzej Barański.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  19 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Czy jest możliwe sadzenie drzew typu oxytree w Pabianicach?

  Nie ma mowy. Żadnych drzew stworzonych sztucznie. Żadnego GMO, NWO, żadnych szczepionek i 5G. Tylko czosnek i woda z ogórków. A na hemoroidy zamrożony surowy ziemniak w tyłek. Nad ranem wychodzi frytka.

  Oxytree? Żartujesz? Przecież w tym mieście nadworny ogrodnik nie odróżnia sosny od świerku zapewne, a co dopiero taka wiedza.

  wycięli cały szpaler drzew przy Kilińskiego budując tą nieszczęsną drogę wojewódzką do Bełchatowa ,kilkadziesiąt kilkudziesięcioletnich drzew i PO co to zrobili ,co to dało ,co to poprawiło ,co to zmieniło w usprawnieniu komunikacji w tym rejonie ano nic ,skandal i bezczelnośc wobec nas ,wobec przyrody ………….

  Kornik drukarz 😀 przyszedl z puszczy

  Święta racja. O ile na zdjęciu widać, że drzewo jest spróchniałe to te przy cmentarzu były zdrowe. Ale jakiemuś baranowi nie pasowało.

  Bzdura straszna, wycięli dla drewna zdrowe drzewa. Jeśli zagrażały bezpieczeństwuto robi się cięcięcia pielęgnacyjne – prześwietlenia w tym celu, a nie wycina, a drzewa były zdrowe. Taki kit to można wciskać ciemnej masie, która się nie zna. Ja pier.. Ekologia tylko w chasłach a ludzie w Polsce będą zdychać w betonie, podczas gdy gdzie indziej na świecie wraca się do zieleni. Aaa mało kto wie że jak zeżremy ostatnią sardynkę z oceanów(co już się dzieje) to dopiero będzie gwóźdź do trumny dla ludzkości. Nie wie życie włącznie netfiks i zamiast oglądać kolejny durny serial znajdźcie ten dokument w którym jest… Czytaj więcej »

  Brawo Magda , i zapomnialas wspominac pozwolenie na budowanie wielopietrowcyh domow bez zadnych terenow zielonych . Jak patrze sie jak powstaja nowe prywatne bloki mieszlane gdzi ejes moze maly trawnik a reszta to beton to masakra. A dla czego na nowe bydynki nie ma z marszy obowiasku aby powstawaly na dachach instalacje fotowoltaiczne, i zbiorniki wody na deszczowke aby mozan bylo z neiej kozystac do celow gospodarczych lub do odrebnej instalacji doporwadzajace ta wode no ptralek zmywarek oraz kibelkow? Jak mowisz duzo si e otym gada ale robi siie nie wiele, dal czego nadal mozna palic w starcyh piecach? Powinno… Czytaj więcej »

  Dla tego

  Nie da się czytać tego bełkotu

  I po co to PO. Jak droga wojewódzka to za zgodą wojewody. A wojewoda raczej nie z PO. Jakąś obsesję masz ? Od razu napisz, że to wina Tuska i lewaków z Brukseli. Zmień leki bo te , które bierzesz nie pomagają.

  Od lat tylko wycinają i sadzą jakieś popierdółki. Pisałam o tym już wielokrotnie. A to przy szpitalu, a to przy Kilińskiego, teraz za Zamkową się wzięli. Może czas zmienić tę władzę, która za nic ma potrzeby mieszkańców. Brud, smród i ubóstwo. Tylko kopciuchy dymią bez przeszkód. Wczoraj na Strzelnicy jak z Zatorza dym przyleciał, to zrobiło się ciemno , smród był nie do wytrzymania. Park wygląda jak pobojowisko, co zdrowsze i większe drzewa powycinane, pozostawały suche szkielety i jakieś krzaki. Drzew powinno przybywać , a nie ubywać.

  Dziadostwo wybrało dziadostwo i tak mają Zabetonowac ten smród brud i ubóstwo w tych naszych Pabianicach . Dosyć że rozkopali cały Pabianice to jeszcze drzewa im przeszkadzają z torami się pieprzą w nieskończoność I jednego nie skończyli a za drugie się biorą. Teraz to dopiero jest goło i wesoło widać jaki jest gospodarz w Pabianicach łyso się zrobiło i nic poza tym siedzę z dupami i nic nie robią a jak wyjdą to cały pielgrzymki.

  Tak najlepiej wszystko poczynajcie, ale najlepiej abyście zaczęli od waszych pustych głowach. I co zasadzicie ???? K….. jakieś gałązki które może za 50 lat będą w połowie takie duże jak te drzewa co właśnie ścięliście??? Zamiast wycinać płuca naszego miasta może byście wreszcie się zabrali za walkę z zanieczyszczeniem które mamy przez piece w których pali się nadal śmieciami lub węglem???? A jak już z tym zrobicie porządek to wtedy „dla naszego bezpieczeństwa” możecie zając się drzewami które niby zagrażają naszym bezpieczeństwem? Gratuluje Pana podejście do ekologii i do dbania o to aby powietrze w Pabianicach było co raz gorszę.… Czytaj więcej »

  Pabianice to bardzo brudne i dziwne miasto -gdzie przy okazji remontu dróg wycina się wszystkie drzewa /Piękna,Sienkiewicza, Kilińskiego teraz kolej na Zamkową -gdzie potrafią tylko wycinać a już nie przycinać drzewa -gdzie dla seniorów i harcerzy powstał plac, na którym postawiono wiatę, ale wycięto większość drzew -gdzie nowe nasadzenia to małe patyki, z których drzew nie będzie -gdzie nowe chodniki powstają na peryferiach ,a w centrum poza Zamkową są w opłakanym stanie -gdzie piach na poboczach dróg ,przypomina raczej te polne -gdzie z dróg nie zbiera się mokrego piachu tylko suchy ,wzniecając tumany kurzu -gdzie sprzątanie odbywa się na zasadzie… Czytaj więcej »

  Takiego mamy gospodarza

  Mickiewicz to nie jest

  Oj tam, oj tam. Zajrzyjcie do lasu rydzyńskiego, dłutowskiego czy karolewskiego. Tam to dopiero wióry lecą.

  Na to ci z komentarzy powyżej nic nie napiszą. Bo to przecież ich jedyna słuszna władza zarządziła, więc nie mogą złego słowa powiedzieć. To nic, że połowa lasu dookola Pabianic idzie pod nóż, drzewa w tysiącach sztuk. Ważne, że w mieście wydzieli kilka starych, zgniłych, spróchniałych, których gałęzie łamią się na parkujące samochody i z których ptaki mogą co najwyżej narobić. A tlen dla miasta to dawały właśnie te wycięte w lasach dookoła. Ale takim barankom się nie wytłumaczy. Powiedzą, że to wina Prezydenta Pabianic, a jak już się w głowę ktoś popuka na to stwierdzenie, to powiedzą, że wina… Czytaj więcej »