Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: Czy tak trudno segregować śmieci?

Sprawy Czytelników: Czy tak trudno segregować śmieci?

8
Choć zasady segregacji śmieci powinny być mieszkańcom dobrze znane, to część z nich nie potrafi nawet oddzielić śmieci tzw. suchych od komunalnych.

– „Kolejny raz widzę, że do żółtego pojemnika, przeznaczonego na odpady suche, ktoś wrzuca na przykład resztki jedzenie. Tak jak na zdjęciu. Zastanawiam się czy to wynika z niewiedzy czy lenistwa, bo jeśli z niewiedzy, to warto przypomnieć, że do żółtych pojemników wrzucamy m.in. plastikowe butelki, reklamówki, puszki aluminiowe czy jak nie ma niebieskiego pojemnika to tekturę i papier. Nie wrzucamy odpadków z żywności, brudnych pieluch itp. itd.” – pisze nasz Czytelnik

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

   

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  8 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  To że ludzie nie potrafią segregować to nic. Mieszkam na ul Robotniczej i już notorycznie byłem świadkiem kiedy ekoRegion przy odbiorze odpadów opróżnia kontenery na suche i bio do jednej śmieciarki. Więc po co segregować skoro ostatecznie odpady są mieszane. Jeśli redakcja chciałaby się przyjrzeć temu procederowi posiadam filmik na potwierdzenie moich słów

  Słuszna uwaga czytelnika. Chciałam dodać własną dygresje na temat segregacji. Otóż ja śmieci segreguję , ale co z tego, skoro gdy chcę je wyrzucić do pojemnika na suche to i tak muszą wylądować w pojemniku na mieszane, bo pojemnik na suche jest non stop przepełniony? I teraz sedno sprawy: mieszkam w kamienicy, w której mieszka 10 rodzin (!) a koszy na śmieci jest odpowiednio: mieszane – sztuk 3, szkło – sztuk 2, suche – sztuk 1 (!). Proporcje bardzo zachęcające do segregacji.

  Szkoda że na Nowej Wsi jest tylko 5 koszy na krzyż na plastik. Jestem ciekaw skąd ludzie którzy szukają puszek mają klucze od pergoli, nie raz widziałem jak robią burdel pod kontenerami szukając puszek w workach.

  W Piątkowisku ładowane są odpady komunalne mokre do jednej śmieciary razem z kontenerem firmowym, w którym jest dosłownie wszystko np. odpad poprodukcyjny, folia, itp.

  Proszę zrobić artykuł co się robi z naszymi śmieciami po odbiorze od mieszkańców .
  Po co segregowac?
  jak my nie płacimy, żeby firma segregowala śmieci ,tylko placimy za wywiezienie śmieci
  czyli odtransportowywanie .
  Co dzieje się z naszymi śmieciami po odbiorze ?
  Ale tak na co dzień
  A nie artykuł ustawiony na specjalne zamówienie

  Problem często nie jest z segregujcymi tylko z Wami. Piszecie baaaardzo ogólnie co gdzie i jak. Wszystko powinno być jasne. Np karton po mleku uht ma w środku folię. Napisaliście gdzie on no nie. Takich przykładów jest wiele. Napiszcie co i jak rozbudowana listę to będzie ok. Tu jest problemem.

  Wasz prezydent zlikwidowal pojemniki na butelki pet !

  Sortownia śmieci obok oczyszczalni ścieków w łodzi
  To obniży wywóz śmieci od mieszkańców .

  Sortownia powstanie za pieniądze z UE .
  Ciężarówki na diesla nie będą wozily
  pustych plastyków i butelek pet
  100 km tylko 10 km
  Zaoszczędzimy będzie czas i paliwo