Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: Czy tak trudno segregować śmieci?

Sprawy Czytelników: Czy tak trudno segregować śmieci?

8
Choć zasady segregacji śmieci powinny być mieszkańcom dobrze znane, to część z nich nie potrafi nawet oddzielić śmieci tzw. suchych od komunalnych.

– „Kolejny raz widzę, że do żółtego pojemnika, przeznaczonego na odpady suche, ktoś wrzuca na przykład resztki jedzenie. Tak jak na zdjęciu. Zastanawiam się czy to wynika z niewiedzy czy lenistwa, bo jeśli z niewiedzy, to warto przypomnieć, że do żółtych pojemników wrzucamy m.in. plastikowe butelki, reklamówki, puszki aluminiowe czy jak nie ma niebieskiego pojemnika to tekturę i papier. Nie wrzucamy odpadków z żywności, brudnych pieluch itp. itd.” – pisze nasz Czytelnik

Masz sprawę? Napisz do nas!
Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

[wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę."]

 

REKLAMA

8
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian

To że ludzie nie potrafią segregować to nic. Mieszkam na ul Robotniczej i już notorycznie byłem świadkiem kiedy ekoRegion przy odbiorze odpadów opróżnia kontenery na suche i bio do jednej śmieciarki. Więc po co segregować skoro ostatecznie odpady są mieszane. Jeśli redakcja chciałaby się przyjrzeć temu procederowi posiadam filmik na potwierdzenie moich słów

Wanda_co_niemca_

Słuszna uwaga czytelnika. Chciałam dodać własną dygresje na temat segregacji. Otóż ja śmieci segreguję , ale co z tego, skoro gdy chcę je wyrzucić do pojemnika na suche to i tak muszą wylądować w pojemniku na mieszane, bo pojemnik na suche jest non stop przepełniony? I teraz sedno sprawy: mieszkam w kamienicy, w której mieszka 10 rodzin (!) a koszy na śmieci jest odpowiednio: mieszane – sztuk 3, szkło – sztuk 2, suche – sztuk 1 (!). Proporcje bardzo zachęcające do segregacji.

Jarek

Szkoda że na Nowej Wsi jest tylko 5 koszy na krzyż na plastik. Jestem ciekaw skąd ludzie którzy szukają puszek mają klucze od pergoli, nie raz widziałem jak robią burdel pod kontenerami szukając puszek w workach.

Pedro

W Piątkowisku ładowane są odpady komunalne mokre do jednej śmieciary razem z kontenerem firmowym, w którym jest dosłownie wszystko np. odpad poprodukcyjny, folia, itp.

Hary

Proszę zrobić artykuł co się robi z naszymi śmieciami po odbiorze od mieszkańców .
Po co segregowac?
jak my nie płacimy, żeby firma segregowala śmieci ,tylko placimy za wywiezienie śmieci
czyli odtransportowywanie .
Co dzieje się z naszymi śmieciami po odbiorze ?
Ale tak na co dzień
A nie artykuł ustawiony na specjalne zamówienie

Radek

Problem często nie jest z segregujcymi tylko z Wami. Piszecie baaaardzo ogólnie co gdzie i jak. Wszystko powinno być jasne. Np karton po mleku uht ma w środku folię. Napisaliście gdzie on no nie. Takich przykładów jest wiele. Napiszcie co i jak rozbudowana listę to będzie ok. Tu jest problemem.

LIS

Wasz prezydent zlikwidowal pojemniki na butelki pet !

Hary

Sortownia śmieci obok oczyszczalni ścieków w łodzi
To obniży wywóz śmieci od mieszkańców .

Sortownia powstanie za pieniądze z UE .
Ciężarówki na diesla nie będą wozily
pustych plastyków i butelek pet
100 km tylko 10 km
Zaoszczędzimy będzie czas i paliwo