Strona główna Na sygnale Wypadki Sprawca wypadku za kratami

Sprawca wypadku za kratami

0

Sprawca wypadku, który potrącił śmiertelnie pieszego na ulicy Warszawskiej został aresztowany.

51-letni kierowca Mercedesa 13 sierpnia około godz. 20.30 potrącił na pasach 67-letniego Janusza P. (informowaliśmy o wypadku). Ranny w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Zabezpieczone na miejscu ślady kryminalistyczne i fachowa pomoc biegłego z zakresu mechanoskopii i identyfikacji pojazdów  pozwoliły początkowo na ustalenie marki i rocznika samochodu uczestniczącego w zdarzeniu.

– Sprawdzano warsztaty samochodowe, warsztaty blacharsko-lakiernicze, serwisy, wszystkie mercedesy z danego rocznika zarejestrowane na terenie powiatu pabianickiego – mówi kom. Joanna Szczęsna. –  Kilka dni żmudnych i zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań zaowocowały odnalezieniem na jednej z pabianickich posesji naprawionego już samochodu uczestniczącego w wypadku.

Zatrzymanie ukrywającego się po zdarzeniu 51-letniego mieszkańca gminy Ksawerów było tylko kwestią czasu. 22 sierpnia 2014 roku poszukiwany sam stawił się w miejscowej jednostce policji. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do pabianickiej prokuratury, gdzie w obecności swojego adwokata usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nie udzielenia pomocy potrąconej na pasach ofierze. Wobec sprawcy sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

REKLAMA