Strona główna Aktualności Z miasta Spółdzielnia rozdaje „zestawy ratunkowe”

Spółdzielnia rozdaje „zestawy ratunkowe”

0

Pod tym względem Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa jest w Polsce pionierem, a inne mogą brać z niej przykład. Chodzi o akcję „Spółdzielcze pudełko życia”, która ma przyczynić się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. 

W jaki sposób? Z myślą o zdrowiu i życiu mieszkańców, a w szczególności osób starszych, samotnych i chorych, PSM przygotowała „zestawy ratunkowe”.

– Mogą one przydać się każdemu, bez względu na wiek i stan zdrowia. Mieszkańcy zostali poinformowani o rozpoczęciu akcji w ubiegłym tygodniu (11 i 12 grudnia – przyp. red.). Jest to pierwsza taka inicjatywa w kraju zorganizowana przez spółdzielnię mieszkaniową – zaznacza Sławomir Urbańczyk, pełnomocnik zarządu PSM ds. kontaktu z mediami.

„Spółdzielcze pudełko życia” to plastikowy pojemnik, do przechowywania w lodówce, na ważne informacje związane ze stanem zdrowia (choroby, przyjmowane leki), a także na telefony do osób, które zaopiekują się mieszkaniem w przypadku ewentualnej konieczności pobytu w szpitalu. Dzięki naklejce na drzwiach lodówki powyższe informacje mogą bardzo przydać się tym, którzy będą świadczyli pomoc i ratowali życie.

– Wraz z dostarczoną informacją o „Spółdzielczym pudełku życia” zamieszczono numery telefonów, adresy, a także zakres pomocy, jakiej dane instytucje udzielają w przypadku choroby i w trudnych sytuacjach życiowych – dodaje Sławomir Urbańczyk.

„Spółdzielcze pudełka życia” są do odbioru w administracjach. Jak wynika z obserwacji pracowników PSM, akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób starszych i samotnych.

REKLAMA
Poprzedni artykułNowa atrakcja na Lewitynie. I pierwsza taka w Pabianicach
Następny artykułDawna „budowlanka” już w nowej odsłonie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments