Strona główna Aktualności Z miasta Spec od spraw kryminalnych został nowym komendantem policji

Spec od spraw kryminalnych został nowym komendantem policji

7
Od 16 stycznia szefem pabianickim policjantów jest mł. insp. Jarosław Tokarski. Zastąpił odchodzącego na emeryturę inspektora Tomasz Szweda. 

Nowy komendant w Policji służy od 1995 roku. Swoją pracę rozpoczął w pionie prewencji, ale dalszą karierę rozwijał wśród policjantów zajmujących się przestępczością kryminalną. Po 11 latach służby zaczął kierować referatem zajmującym się zwalczaniem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie został naczelnikiem tego wydziału, aby później kierować policjantami wydziału antynarkotykowego w tej komendzie.
Od lipca 2016 roku pracował na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli, a od lutego 2020 roku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Jarosław Tokarski z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Został odznaczony Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Interesuje się muzyką oraz motoryzacją.

Po odejściu w 2016 roku długoletniego komendanta Pawła Zarychty (9 lat na stanowisku), pabianicką jednostką kierowało już trzech funkcjonariuszy: Piotr Beczkowski (10 miesięcy), Cezary Petrus (22 miesiące) i Tomasz Szwed (22 miesiące).
Kiedy Tomasz Szwed w marcu 2019 roku przejmował dowodzenie w komendzie, starosta Krzysztof Habura powiedział:

„Ostatnio mieliśmy do czynienia z częstą zmianą na tym stanowisku, ale po ostatniej rozmowie z panem komendantem wojewódzkim wiem, że współpraca z nowym komendantem powiatowym będzie znacznie dłuższa”.

Jak się okazało, słowa komendanta wojewódzkiego nie sprawdziły się.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jaki wystraszony 😀

Tacy są najgorsi – leczą swoje kompleksy wykorzystując stanowisko !!!!

Last edited 1 miesiąc temu by emeryt

Po zdjęciu na miłego nie wygląda.

Ocenianie kogoś po jednym zdjęciu to naprawdę jest słabe, jest wiele przykładów osób mało fotogenicznych ale za to błyskotliwych, inteligentnych. Po konkretnych działaniach należy kogoś oceniać.

Last edited 1 miesiąc temu by Aerospace

Panie nowy komendancie, nie wiem gdzie Pan mieszka lub będzie mieszkał, ale nie ma sensu urządzać sobie mieszkania. Zapewne i tak za góra półtora roku Pana zmienią. Mimo wszystko powodzenia.

Życzę sukcesów i wytrwałości w pracy! Patologii Ci u nas pod dostatkiem.

Następny na 2 lata i emerytura.