Strona główna Aktualności Solidarna Polska zbiera podpisy w obronie chrześcijan. O co chodzi?

Solidarna Polska zbiera podpisy w obronie chrześcijan. O co chodzi?

15
Działacze Solidarnej Polski chcą zebrać 100 tys. podpisów, aby zmienić kodeks karny, w celu „obrony chrześcijan”. 

Po co te zmiany?

Solidarna Polska, twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce doszło do kilkuset profanacji miejsc kultu religijnego oraz zniszczeń przedmiotów kultu religijnego takich jak świątynie, kapliczki, figury, krzyże.

– Ponadto mieliśmy do czynienia z kilkudziesięcioma zakłóceniami nabożeństw takimi jak przerwane msze czy wchodzenie do kościołów z transparentami. Jedynie w kilkunastu sprawach sprawcy zostali skazani lub toczą się przeciw nim postępowania karne.
Dlatego w celu ochrony wolności religijnej Solidarna Polska zainicjowała obywatelską inicjatywę ustawodawczą, której celem jest zebranie 100 tysięcy podpisów pod projektem zmian Kodeksu karnego, które to zmiany zapewnią realną ochronę wiernym, duchownym oraz miejscom, gdzie sprawowany jest kult religijny wszelkich wyznań – informuje Janusz Kołodziejski, Dyrektor Biura Poselskiego
Posła Tadeusza Woźniaka.

Zmiany polegają na tym, że karze podlegać będzie nie subiektywnie pojmowana „obraza uczuć religijnych”, ale obiektywnie stwierdzony fakt znieważenia przedmiotu kultu religijnego, miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych, czy też każde przerwanie nabożeństwa (a nie tak jak ma to miejsce obecnie tylko „złośliwe” zakłócenie nabożeństw).
Nowe przepisy mają zagwarantować realną ochronę wszystkim tym, którzy chcą korzystać z konstytucyjnego prawa do wolności sumienia i wyznania.

Bieżące informacje o akcji w tym miejscach zbierania podpisów będą pojawiać się na stronie Posła Tadeusza Woźniaka www.fb.com/tadeuszwozniakposel.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ciekawe kto nas będzie bronił przed nimi ?

Biedni zaszczuci chrześcijanie w kraju gdzie ponad 80% obywateli jest katolikami

Chrześcijanie może zaczną postępować zgodnie z religią i przykazaniami. Bo bycie chrześcijaninem to nie tylko chodzenie do kościoła. W kościele padają na kolana a na zewnątrz plują jadem. (W większości są wyjątki )
Miłuj bliźniego swego… I tyle w temacie

@ Buc.
Dokladnie. Idą na pokaz do koscioła.
A do marketu niech idzie.
Tylko szkoda ze pozamykane w niedziele. Tam sie modlili

Wreszcie coś dla ludzi. Cieszę się, że w końcu mój ukochany pentagram będzie pod ochroną. Prawdą jest, że najbardziej zaraz za Żydami uciemiężoną grupą jesteśmy my Sataniści. I nasz Pan, przez którego niby całe zło tego świata. Szykują się procesy.

ave satan! wreszcie ktoś nasze miejsca kultu będzie prawnie pilnował przed beszczeszczeniem przez katoli!

Żaden Polak , ten wierzący czy ten nie wierzący nigdy nie podniesie ręki na że czy związane z kultem religijnym.
Kościół katolicki sam, poprzez wybryki swoich przedstawicieli – księży degraduje swoje stanowisko w oczach i sukienkach wiernych i nie tylko.
Nawet w okresie tzw komuny kościół był bardzo dobrze oceniany a obecnie jego sytuacja i zachowanie odstrasza od uczestniczenia w działaniu kościoła.

Grupa nierobów chce coś zmienić?!

Jest gorzej jak myślałem.
Zmiany chemiczne w organizmach nie do odwrócenia….

Z pewnością chemitrialsy

i jeszcze 5G te chemie w głowach podgrzało i zagotowało!

Demoniczność należy do sfery religijnej nie dlatego, że JA tak uważam, ani dlatego, że wierzę w prawdziwość swojej tezy .Twierdzę, iż wchodzi tu w grę fakt z kontekstu religijnego, ponieważ to na potęgę religii reaguje demoniczny duch. Nie wszyscy ludzie wierzą w Boga, ale wiarę tę z pewnością manifestują owe duchy.

Czyżby ktoś liczył na powrót świętej inkwizycji ? Uwaga mamy rok 2022 a nie 1450 .

A czy są jakieś dane na temat tych znieważeń miejsc kult religijnego? Chodzi mi o ilu z zatrzymanych sprawców też było chrześcijanami, byli ochrzczeni itp.? Czy przypadkiem zatem nie chodzi o obronę chrześcijan przed chrześcijanami?

niech jadą do Jemenu lub Sudanu i tam spróbują