Śmiałe plany Ksawerowa. Wójt chce budować basen

  23

  Wójt Ksawerowa Adam Topolski ma śmiałe plany związane z budową krytej pływalni przy Szkole Podstawowej. Czy uda się zrealizować cel, któremu od lat nie może sprostać prezydent Pabianic. 

  Pierwszy raz o swoich planach Ksawerów poinformował w czerwcu. Na początku sierpnia na stronie gminy pojawiła się wiadomość o złożeniu wniosku w ramach programu „Polski Ład”. Chodziło o budowę ogólnodostępnego basenu z kompleksem rekreacyjnym obok Szkoły Podstawowej w Ksawerowie wraz z zagospodarowaniem terenu. Planowany zakres inwestycji to budowa basenu (w tym basenu do nauki pływania), strefy relaksu (jacuzzi, sauna itp.), strefy dla dzieci (zjeżdżalnie, wodny plac zabaw), strefy relaksu dla seniorów (grota solna, masaże wodne), zaplecza gastronomicznego oraz zespołu szatniowo-sanitarnego. Przewidywana wartość inwestycji to 30 milionów złotych, a deklarowany udział własny wynosi 4,5 miliona złotych.

  7 września wójt zaprosił mieszkańców Ksawerowa do przesyłania pomysłów i rozwiązań do urzędu, z których powstanie koncepcja, a później projekt pływalni.

  Niestety, po wykonaniu koncepcji może okazać się, że 30 mln to zbyt mała kwota na budowę pływalni ze strefą relaksu, wodnym placem zabaw i zapleczem gastronomicznym. Za 27 mln zł budują basen w Odolanowie. Bardzo skromny: „4-torowa niecka basenowa o wymiarach 850 x 1667 cm i głębokości od 0,9 do 1,5 m. Obiekt zostanie uzupełniony o część rekreacyjno-wypoczynkową zawierającą saunarium (sauna sucha i parowa) oraz 2 nieckami do masażu”. Warto również zaznaczyć, że 27 mln to cena sprzed roku.
  Możliwe, że gmina poszuka kolejnych źródeł finansowania, tak jak zrobił to burmistrz Konstantynowa Łódzkiego przy budowie centrum edukacyjno-sportowego. Tymczasem należy poczekać na stworzenie koncepcji i kosztorysu inwestycji i liczyć na dofinansowani ze środków rządowych.

   

  REKLAMA
  Poprzedni artykułPabianice jak z reklamy (WIDEO)
  Następny artykułRecydywista kradł w markecie
  Subskrybuj
  Powiadom o
  23 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Jazda na Chopperze chyba mu zaszkodziła…

  Niech buduje za swoje! Koszt utrzymania rocznego będzie na poziomie 15mln rocznie 👍🏻
  Adam na prezydenta! Pabianic!

  Last edited 17 dni temu by Bogdan Kunka

  A ja popieram to lepsze jak rozdawnictwo pochłaniające setki milionów z kieszeni podatnika.w Polsce mamy miliony samouków pływackich uważających się za świetnych pływaków przy czym później tacy mistrzowie kończą na dnie stawu.a baseny to nie tylko nauka pływania dla naszych dzieciaków ale i wyrwanie ich od komputerów siedzenia w domu bez ruchu i sportu.

  Tonący brzydko się chwyta

  Brawo Ksawerów. A Pabianice budują hale sportowe nikomu nie potrzebne i lewityn na 3 miesiące w lecie. I ścieżki rowerowe po który h nikt nie jeździ – za to furman się rozwija

  Jak widać, nie byłeś na żadnej hali, bo zapotrzebowanie jest takie, że wciąż ciężko się wbić. A jeśli na ścieżkach nikt nie jeździ, to chyba nigdzie nie byłeś.

  Nikt nie jeździ? Jesteś z Pabianic, czy może płacą ci za te głupie komentarze?

  Ja jeżdżę po ścieżkach często i chętnie z dziećmi. Tobie też polecam. Hala sportowa niepotrzebna – pójdź zobacz jakie będzie obłożenie. Napij się zimnej wody trolu.

  Jeżdżę tam do roboty i widzę co 2minuty kogoś innego na bicyklu

  Bez rozbudowy strefy reklasu to szkoda na to pieniędzy…

  No i gitara, nie trzeba będzie robić basenu w Pabianicach jeśli będzie w Ksawerowie

  Dokładnie, niech Pabianice patrzą jak powinno się starać o to aby basen przynosił dochody i nie gadać tylko, jakie to wszystko teraz drogie.

  Develo mial tam bloki stawiac przeciez? Rodzina bedzie miala blisko🐖

  To by były jaja jakby Ksawerów wybudował taki kompleks.
  Może Pabianice z Ksawerowem powinni się dogadać i wspólnie wybudować basen z zapleczem rekreacyjnym.
  Mieszkańcy Pabianic mieliby blisko a tak to albo Łódź lub Tuszyn
  Proponuję okolice starej giełdy przy ulicy szkolnej

  Jakby wybudował taki kompleks za 30 milionów, to rzeczywiście by były jaja. Powstałby tak zwany brodzik.

  Bigos był mało smaczny

  a moze wspolna inwestycja z miastem Pabianice, na granicy dwoch miejscowosci? przeceiz wejscie i tak bedzie otwarte dla kazdego…

  A pan o wód geotermalnych (nie ten z Torunia ),nie mógłby przedstawić jakiejś oferty budowy basenu w połączeniu z tymi właśnie wodami. Idąc wybory, więc zyskałby zapewne dodatkowe poparcie.

  Prezydent i rada miasta odmówili wykonania próbnych odwiertów. Temat jest więc zakończony.

  Powinno być dużo basenów! Może ludzie zaczną się myć na potęgę! P.S. w 41 jedzie jak w rybnym…

  Ksawerow jak zawsze w formie jak modernizowali linie tramwajową to zagrywali biednych z oczyszczalnia ścieków tak samo blokowali każdą inwestycje infrastrukturalną. Ale na basen dla 8000 mieszkańców teraz wyskoczą z 4.5 mln to chyba nie inwestycja pierwszej potrzeby . Jak ktoś słuszne zwrócił uwagę wybudować to jedno ale utrzymac basen a szczególnie rachunki za prąd to zupełnie inna sprawa w czasach drogiej energii, filtry na basenie pracują 24/7/365 potem będzie płacz i dej dej bo nam nie starczy i trzeba bedzie zamknąć basen i „bombelki” beda smutne

  Proboszcz nowy z Retkini straszny pisowiec – załatwi u sasina kaskę, nie bój

  Nikt nie będzie smutny, bo inwestycja dobrze zaplanowana przyniesie zysk. Tylko musi zająć się tym osoba z głową. Zobacz przykład Zduńska Wola i obiekt, który w budowali 2 lata temu. Najlepiej marudzić i pluskać się na lewitynie ” w mule i z sinicami