Strona główna Aktualności Z miasta Sklep ustawił parkomat. Posypały się pierwsze „mandaty”

Sklep ustawił parkomat. Posypały się pierwsze „mandaty”

21
Właściciel Delikatesów Centrum przy ul. Łaskiej miał dosyć parkowania mieszkańców osiedla na swoim terenie i wprowadził opłaty za postój. Wystawił już pierwsze „opłaty dodatkowe”.

Teren parkingu został dokładnie oznaczony i widać, że właściciel pobiera opłaty za postój na jego działce. Jest to zgodne z prawem.

Jak wygląda cennik? 

Pierwsza godzina postoju jest bezpłatna. Za kolejną trzeba zapłacić 2 złote, a za trzecią i każdą następna już po 5 złotych. W przypadku braku biletu możemy liczyć się z nałożeniem opłaty dodatkowej, która wynosi 165 złotych. Cena spada do 90 zł, kiedy zapłacimy w ciągu 7 dni. Właściciel terenu ma prawo domagać się niezapłaconych pieniędzy przed sadem.

Teraz na parkingu nie brakuje miejsca
Jak podaje portal prawodrogowe.pl, w takich przypadkach może zostać skierowany do policji wniosek o ukaranie kierowcy grzywną za popełnienie przez kierowcę wykroczenia z art. 121 § 2 kodeksu wykroczeń, który przewiduje, iż podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny ten, kto bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza pożywienie lub napój w zakładzie żywienia zbiorowego, przejazd środkiem lokomocji należącym do przedsiębiorstwa niedysponującego karami pieniężnymi określonymi w taryfie, wstęp na imprezę artystyczną, rozrywkową lub sportową, działanie automatu lub inne podobne świadczenie, o którym wie, że jest płatne.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieje że PSM też wprowadzi takie parkomaty. Mieszkańcy PSM za darmo (wliczone w czynsz), a każdy kto korzystanie nielegalnie (wspólnoty) będą płacić za postój na terenie PSM. PSM w swoich zasobach ma pół miasta więc dobrze podreperuje budżet.

Człowieku tutaj połowa to ma po kilka samochodów na mieszkanie.
U mnie w bloku jeden taki kilka lat temu zastawił kilka miejsc samochodami na handel.
To jest cyrk.

Aleś Ty bystry. To może idąc Twoim tokiem myślenia. Na 1 mieszkanie przysługuje jedno miejsce parkingowe. A jakie masz rozwiązania tam gdzie nie ma tylu miejsc? Skoro psm miało by pobierać taka opłatę, musiałoby zagwarantować miejsce….

Mało jest niepotrzebnych trawników między blokami?

Spokojnie miejsc jest wystarczająco ,może 1 samochód na mieszkanie a drugi dodatkowo płatny np. kasa wydawana na remonty .

A co jeśli w mieszkaniu nie ma samochodu?

To po prostu nie ma ,czy szukamy problemu na siłe?
Nie każdy posiada samochód a miejsc i tak nie ma wystarczająco.

W łodzi przy osiedlu studenckim postawiono szlabany ,poskutkowało od razu i studenci przestali parkować na osiedlu.

Ciekawe jak długo, obserwuje „tłok” w tym sklepie. Dawno nie było już tam tłumów za sprawą obsługi i asortymentu. Teraz oprócz starszych osób z sentymentem do Super Sami młodzi ludzie wpadają przez przypadek. Chyba że mówimy o „chłopcach” robiących darmowe zakupy. Ode mnie nie dostaną za parking ani za zakupy obok jest Biedronka i Lidl. Powodzenia…

I bardzo dobrze. Jeżdża do biedronki a parkują gdzie indziej. Potem jeszcze spacerek z 1500 plusem do parku staną pzrewaznie grubasy w poprzek i weź tu człowieku sie wku**iaj. Chcesz korzystac z miejsca parkingowego to płać. Odechce sie patoli grubej dupska wozic.

W

Last edited 10 miesięcy temu by s

Głupi i biedny na umyśle?

Obawiam się, że członków PSM jest więcej niż miejsc parkingowych w jakimkolwiek miejscu miasta.

DOkładnie

Spółdzielnia Mieszkaniowa niech raczej buduje nowe parkingi, a nie wprowadza opłaty. Od tego miejsc parkingowych nie przybędzie. Kiedyś, gdy budowano bloki było mało samochodów, a parkingów prawie zero. Auta stawały wzdłu uliczek osiedlowych.

Człowieku powoli odchodzimy odchodzimy od samochodozy a ty chcesz nowych parkingów?

W tym sklepie to patole robią darmowe zakupy, widziałam jak się uwijają…raczej ochrona by się przydała, a nie płatny parking.

Właśnie dostałam mandat, przeczytałam na szybko tabliczkę i ok 1 godzina wolną. Zrobiłam zakupy a tu mandat na szybie bo nie wzięłam biletu. Szczerze mało czytelny przekaz jak dla mnie, nawet nie zauważyłam platomatu. Zrobiłam 10min zakupy i mandat już czekał od kontrolera 90zl. Nigdzie nie spotkałam się z taką praktyka. Słabe…..bardzo ….już nie zaparkuje i nie skorzystam z zakupów. Współczuję właścicielowi sklepu takiej praktyki….

Spotkało mnie dokładnie to samo, a odpowiedzi na złożoną reklamację nie ma. Ja od dzisiaj, poniedziałek 09.05.2022, zakupów tam nie zrobię i zachęcam innych do bojkotu. Td-system robi ten parkingowy numer w całej Polsce!! Omijajmy sklepy z parkingami zarządzanymi przez TD-system.

Również ostrzałem.mandat stawiając samochód pod Pabdentem, czy to też parking Delikatesów? Uważam, że właściciel szuka dodatkowej kasy i wlepia mandaty nawet tam, dzień moim zdaniem jego parking nie sięga, też już więcej nie zrobię tam zakupów i będę namawiał wszystkich znajomych aby olewali ten sklep i nie narażali się na mandat właściciela delikatesów który łupi swoich klientów.

Mamy to samo idziemy na policję..