Strona główna Aktualności Z miasta Skazani porządkują miasto. Znowu się postarali

Skazani porządkują miasto. Znowu się postarali

16
Osoby skazane przez sąd sukcesywnie porządkuje nasze miasto. Efekty są zadawalające. 

Opiekę nad osobami skierowanymi wyrokiem sądowym na prace społeczne sprawują strażnicy miejscy.

– Pilnujemy, aby powierzona im praca była wykonana starannie – mówi Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej. – Dlatego widać efekty.

Rocznie do dyspozycji strażników trafia około 30 osób. Przeważnie do „odrobienia” mają kilkadziesiąt godzin. To głównie alimenciarze, bądź osoby skazane za mniejsze przewinienia.

– Jesteśmy jedną z niewielu jednostek w Polsce, która prowadzi takie działania – dodaje komendant.

Przez minione dwa tygodnie sierpnia skazańcy pracowali w następujących punktach miasta:

1) Porządkowanie z odpadów drobnych pasów drogowych podległych ZDM:
– ul. Stary Rynek przy kościele św. Mateusza – oczyszczanie chodnika oraz terenu parkingu,
– ul. Bugaj – teren przyległy do MOSiR i ul. Popławskiej,
2) Porządkowanie terenów podległych WGN:
– ul. Łąkowa 14 – porządkowanie działki UM,
– ul. Jana Pawła II 35/37/ul. Tkacka – łącznik,
– ul. Bracka 26/ul. Żytnia 23 – łącznik,
– ul. Wiejska 8/18 – przycinka odrostów,
3) Porządkowanie terenów podległych WOŚ:
– ul. Marii Skłodowskiej – Curie (skwer) – oczyszczane chodnika.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super. Niech pracują. Pomysł dobry

Nie „skazańcy” ale osoby skierowane wyrokiem sądowym na prace społeczne. To są przede wszystkim ludzie. Więcej szacunku proszę.

skazaniec «człowiek skazany wyrokiem sądowym na ciężką karę, zwykle na śmierć»
Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Janek to są głupi ludzie! W tym mieście co drugi i druga jeździ po pijaku – to nie człowiek to morderca. Jeden drugiego nap*** la ale za co? bo przeszedł obok? To też nie człowiek – zwykły wandal. Reszta skazanych to zwyrodnialcy. O czym ty piszesz. Niech zapier****ją na szmacie bo zamierzam chodzić po pozamiatanych i czystych chodnikach. Do roboty! SKAZAŃCY!

Czyli „skazańcy”. Odsiadujący ciężką karę to też człowiek skierowany przed sąd do odsiedzenia kary. Więcej szacunku dla odsiadujących proszę. 🙂

😁😁😁 👍

szacunku i pomników za pomoc społeczeństwu 🙂

na szacunek, Janek, to trzeba sobie zapracować, nie każ nam szanować skazańców , czy też jak wolisz, skazanych przez sąd na odbycie kary

Powinni jeszcze dostać urzędników do pomocy, by czyścili nowowybudowane chodniki, które przez brak gospodarza zarastają trawą

Praca dla osadzonego wyrokiem Sądu jak najbardziej wskazana. Ale dlaczego wykonują robotę za wybraną ostatnio firmę sprzątającą, która już ma za to płacone?

Panie Janku. A ten szacunek do którego Pan się odniósł to tylko do określenia czy osoby skazanej ? Dla mnie ktoś , kto dowiaduje jakikolwiek wyrok czyli skazanie żadnego szacunku nie ma. Ani złodziej ani gwałciciel ani nawet ksiądz lubieżnik. Nawet Pani co okradał przedszkolaków.

niech już sobie komendant nie przypisuje zasług „niewielu jednostek w polsce”. z tego co kojarzę od dawna np. na cmentarzu skazańcy odpracowują kary.

a, ok. szanuję.

Każdy człowiek ma,szacunek do drugiego człowieka do puki ten nie zgwałcił mu córki ,syna czy żony i nie poradnie czy nie spali domu. Wydaje się miliony na maszyny do mycia pociągòw , tam powinni zapewne…lać a nie zbierać papierków.

Zapraszam na ul.Barucha .Raz na rok jest tylko skoszona trawa,śmieci zalegają od tamtego roku gałęzie drzew leżą na chodniku .