Strona główna Sport Sport młodzieżowy Skakali pod okiem Partyki

Skakali pod okiem Partyki

0

W Pabianicach odbył się finał Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż. 65 najlepszych zawodniczek i zawodników walczyło o puchary pod okiem medalisty olimpijskiego – Artura Partyki.

Trzygodzinne zawody zarówno uczestnicy ze szkół podstawowych oraz gimnazjów rozpoczynali od wysokości 90 centymetrów. Pabianice reprezentowali uczniowie z Gimnazjum nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Co ciekawe ta druga reprezentacja spóźniła się na zawody, mimo iż rozgrywane były na terenie jej szkoły.

Niestety żadna pabianiczanka, ani żaden pabianiczanin nie stanęli na podium. Najbliżej tego był Dominik Loin z Gimnazjum nr 3, który uzyskał taką samą wysokość, co 3. Igor Nowak z Gimnazjum Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, czyli 145 cm. Nasz zawodnik potrzebował na uzyskanie tego wyniku jednak więcej prób, przez co ostatecznie został sklasyfikowany dopiero na 6. miejscu.

W klasyfikacji szkół podstawowych dziewcząt konkurencję w cuglach wygrała Weronika Kaźmierczak z SP 3 w Głownie, która uzyskała 155 cm, czyli o 20 cm więcej niż 2. Julia Perzyńska z SP w Domaniewicach i… o 15 cm więcej niż triumfator wśród chłopców – Adam Patrzyk ze SP nr 1 w Bełchatowie.

Wśród gimnazjów w klasyfikacji dziewcząt podobnie jak przed rokiem wygrała Adrianna Drzewosz z Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie z wynikiem 150 cm, a wśród chłopców najlepszy był Jakub Staniszewski z Gimnazjum w Łęczycy, który uzyskał najwyższy rezultat w całych zawodach, przeskakując belkę na wysokości 165 cm. Nie udało mu się pomimo trzech prób sforsować 170 cm.

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoły Podstawowe – dziewczęta:

1. Weronika Kaźmierczak (SP nr 3 w Głownie) 155 cm

2. Julia Perzyńska (SP w Domaniewicach) 135 cm

3. Emilia Szymańska (SP nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim) 135 cm

—-

8. Mariola Dzikowska (SP nr 3 w Pabianicach) 115 cm

10. Julia Biegańska (SP nr 3 w Pabianicach) 100 cm

Szkoły Podstawowe – chłopcy:

1. Adam Patrzyk (SP 1 w Bełchatowie) 140 cm

2. Adrian Erm (SP nr 149 w Łodzi) 140 cm

3. Krystian Nowakowski (SP nr 3 w Łęczycy) 135 cm

—-

8. Krystian Bednarek (SP nr 3 w Pabianicach) 125 cm

11. Michał Kowalski (SP nr 3 w Pabianicach)  115 cm

13. Patryk Witasik (SP nr 3 w Pabianicach) 110 cm

14. Stanisław Frankowski (SP nr 3 w Pabianicach)  100 cm

Gimnazjum – dziewczęta:

1. Adrianna Drzewosz (Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie) 150 cm

2. Martyna Tomes (Gimnazjum w Łęczycy) 145 cm

3. Wiktoria Bagińska (Gimnazjum Sportowe Aleksandrowie Łódzkim) 140 cm

—-

7. Julia Pawłowska (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 125 cm

9. Paulina Ściegińska (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 120 cm

13. Julia Jałocha (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 110 cm

15. Weronika Ogórkiewicz (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 110 cm

16. Klaudia Olejnik (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 100 cm

17. Zuzanna Szwagrzak (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 100 cm

18. Wiktoria Kania (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 90 cm

19. Aleksandra Grzelik (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 90 cm

Gimnazjum – chłopcy:

1. Jakub Staniszewski (Gimnazjum w Łęczycy) 165 cm

2. Juliusz Joachimiak (Gimnazjum Sportowe Aleksandrowie Łódzkim) 160 cm

3. Igor Nowak (Gimnazjum Sportowe Aleksandrowie Łódzkim) 145 cm

—-

6. Dominik Loin (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 145 cm

8. Szymon Rogoziński (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 140 cm

12. Robert Jarzembski (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 135 cm

13. Cyprian Pierzchalski (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 135 cm

16. Krzysztof Duda (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 125 cm

18. Szymon Swędrak (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 120 cm

21. Mateusz Bieliński (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 115 cm

22. Jan Mikołajczyk (Gimnazjum nr 3 w Pabianicach) 110 cm


REKLAMA
Poprzedni artykułTak śpiewał Piasek. Za 42 tys. złotych (WIDEO)
Następny artykułSkuteczny napastnik potrzebny od zaraz