Strona główna Na sygnale Kryminalne Sam znalazł skradziony motorower. Złodziej i paserzy staną przed sądem

Sam znalazł skradziony motorower. Złodziej i paserzy staną przed sądem

0
Trzy osoby będą odpowiadały przed sądem w związku z kradzieżą motoroweru, jaka miała miejsce w miniony piątek na terenie gminy Lutomiersk. Właściciel pojazdu znalazł go sam. 

Tego samego dnia, w którym doszło do zdarzenia uwagę mężczyzny przykuło ogłoszenie na jednym z portali internetowych. Zamieszczony tam motorower był bardzo podobny do skradzionego. Pokrzywdzony skontaktował się więc z konstantynowskimi policjantami, a ci z ogłoszeniodawcą z powiatu poddębickiego. Tamtejsi funkcjonariusze przeszukali jego posesję i znaleźli na niej skradziony pojazd.

– Okazało się, że mężczyzna kupił go po zaniżonej cenie od znajomego, a ten z kolei nabył trefny towar od jeszcze innego. Ten ostatni zgłosił się w niedzielę do naszej komendy i przyznał do kradzieży wartego ponad 2 tys. zł motoroweru – informuje nadkom. Joanna Szczęsna z KPP w Pabianicach.

Nie był to jedyny „wyczyn” 24-latka. Pod koniec maja, również w gminie Lutomiersk, włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradł elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy o wartości ponad 5 tys. złotych. Podczas przeszukania jego posesji policjanci znaleźli cały skradziony towar.

Za kradzieże z włamaniem grozi sprawcy do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Pozostali dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments