Strona główna Aktualności Z miasta Są firmy chętne przebudować tzw. Gubałówkę

Są firmy chętne przebudować tzw. Gubałówkę

16
Urząd Miejski w Pabianicach zapowiadał rewitalizację skweru przy ul. św. Rocha 22. To miejsce przez lata nazywane było Gubałówką. 

Urzędnicy ogłosili przetarg na przebudowę skweru. Inwestycja została podzielona na dwa zadania. W pierwszej kolejności zostaną wykonane prace budowlane, czyli wymiana chodników, remont murków i schodów oraz montaż elementów małej architektury.
W drugim etapie pojawią się nasadzenia drzew i krzewów oraz rabaty z roślin okrywowych zamiast tradycyjnego trawnika.

Na ten cel w budżecie miejskim zabezpieczono 210 000 zł. W ogłoszonym przetargu wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich opiewa na 244 600,31 zł, druga na 387 210,00 zł. Wszystko wskazuje na to, że wybrana zostanie ta tańsza zaproponowana przez firmę z Pabianic. Brakująca kwota zostanie dołożona z budżetu miejskiego, gdy radni wyrażą na to zgodę.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułTutaj zakwitną rajskie jabłonie
Następny artykułRoztrzaskane auta na ul. Moniuszki. Kierująca wymusiła pierwszeństwo
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

pierwsza potrzaba popieram

jak w GTA5 🙂

6 raczej

Znając to miasto, remont polegający na wymianie chodnika, postawieniu kilku ławek i zasadzeniu drzewek zajmie im 3 lata.

po czym wykonawca nie dość że nie zostanie pociągnięty do zapłacenia kar umownych z przekroczenia terminu, to zażąda dopłaty do robocizny 🙂

Czyli raczej nie doczekasz?

Najpierw to na pierwszym miejscu trzeba położyć nowy asfalt na ul. Grobelnej, bo przez remont ul. Zamkowej, Starego Rynku wszyscy jeździli tą ulicą i jest totalnie rozwalona!!!

Jeżeli już to Grobelną najlepiej zamknąć dla ruchu samochodowego, przynajmniej na odcinku od Lipowej do P. Skargi 😉

1 potrzeba zrobienie tego skweru??hm…. no tak aby śmietanka Pabianic miała gdzie siedzieć, leżeć pić alkohol. Proszę się zastanowić jeszcze kto to sprzatal będzie, bo inne parki i ulice pokazały jaki mamy porządek w mieście. Myślałem że najważniejsze jest zrobienie ulic w naszym mieście, które od rządów Pana prezydenta nie były i nie są robione. ( nie chodzi o zamkowa i robienie nakładek na drogach gruntowych bez żadnej podbudowy i odwodnienia). Proszę obejrzeć nasze piękne ulice i chodniki, mariańska, ludzie starsi do przychodzi A stan ulicy i.chodzlnika ? Bez komentarza. Ulica Bugaj przejazd nią na szkutnie to prawie jak nie… Czytaj więcej »

A co to za „przebudowa”? Zwykły remont istniejącego już stanu. Ale zapewne będzie kosztował krocie.

Skocznię narciarską można by tam też zrobić albo wyciąg i trasę. W końcu Gubałówka.

Słuszna uwaga 🙂

To się patologia ucieszy. Tam strach w biały dzień jest chodzić. Bulwary do lewitynu by ogarnęli to rowerem do centrum łatwo byłoby dojechać

Lepiej zrobić betonozę zamiast trawnika to łatwiej będzie psie klocki posprzątać

Kilka dni temu przechodziłem ulicą Świętokrzyska od Jana Pawła do Orła. Lewa strona to asfalt owa super ścieżką rowerowa, środek to asfalt owa jezdnia a prawa strona ulicy to chodnik. Chodnik tylko z nazwy bo ten co sprobuje pokonać ten tor przeszkód z powybijanych starych płyt i nie zostawi tam zębów albo złamanego barku będzie miał radość i szczęście. Współczuję mieszkańcom tej okolicy. Pozdrawiam.

To się tyczy przebudowy Gubałówki? Dlaczego nie napisałeś tego komentarza pod artykułem o urologii w pabianickim szpitalu?