Strona główna Styl życia Rut – Mal: tu metal nabiera koloru

Rut – Mal: tu metal nabiera koloru

0

Marzy Ci się nietypowy kolor felg? A może właśnie urządzasz mieszkanie i chcesz zmienić kolor grzejników z nudnej bieli na wiśniowy odcień? Jeśli szukasz szybkiego, nowoczesnego ale przede wszystkim trwałego sposobu na zmiany w domu, ogrodzie, garażu lub biurze, lakiernia Rut – Mal zadba o ich niepowtarzalny charakter i metamorfozę. 

Rut – Mal na pabianickim rynku funkcjonuje już od pięciu lat. Lakiernia proszkowa mieszcząca się przy ul. Piłsudskiego 13/15 w Pabianicach, to przede wszystkim profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego klienta i zlecenia. Z jakich usług możemy skorzystać w lakierni Rut – Mal?

– Zajmujemy się malowaniem proszkowym różnego rodzaju części: od ram rowerowych, po felgi aluminiowe i stalowe, części pojazdów, bramy, elementy dekoracyjne, czy chociażby malowanie drzwi, szaf sterowniczych czy nawet domowego sprzętu AGD – mówi Marcin Rut, właściciel firmy. – Wykonujemy również postarzanie drewna, które w ostatnim czasie jest niezwykle modne, szczególnie przy urządzaniu domów oraz mieszkań.

Malowanie proszkowe to tzw. malowanie na sucho. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu, na malowany obiekt nanoszona jest farba w proszku metodą natrysku. Gdy nasz obiekt jest już pomalowany, musi zostać ogrzany w specjalistycznym piecu. Dzięki temu farba zostaje utwardzona. Efekt jest trwały i co ważne, nie straszne mu warunki pogodowe, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy też chemikalia. Taka technika malowania to również świetny sposób na impregnację oraz ochronę przed korozją. Dlatego coraz popularniejsze staje się poddanie temu zabiegowi balustrad balkonowych, bram, elementów elewacji, metalowych mebli ogrodowych, ram rowerów i motocykli, zderzaków oraz felg. Dla uzyskania oczekiwanego efektu wystarczy tylko jedna warstwa farby.

Co ważne, malowanie proszkowe jest nieszkodliwe dla środowiska.

To przede wszystkim świetny sposób na uzyskanie niepowtarzalnych efektów i indywidualną prezentację zarówno dla fanów motoryzacji, jak i dekoratorek wnętrz. Technika świetnie sprawdzi się przy renowacji naszych ogrodów, tarasów czy też balkonów, szczególnie w przypadku balustrad oraz metalowych mebli ogrodowych. Również metalowa rama łóżka, metalowe regały czy szafki nabiorą tu zupełnie nowego, oryginalnego wyglądu. Wybór kolorystki w Rut – Mal jest ogromny, dzięki czemu uzyskamy tu odcienie dokładnie takie, na jakich nam zależy.

Specjalistyczny piec, w który wyposażona jest lakiernia Rut – Mal. pozwala na renowację naprawdę dużych elementów. Ma on bowiem 7,5 metra długości, 2 metry szerokości oraz prawie 2 metry wysokości.

– Pozwala nam to na realizację niemalże każdego zlecenia – zapewnia pan Marcin.

W ofercie firmy Rut – Mal znajdziemy usługi takie jak: renowacja maszyn i pojazdów, dzięki czemu możemy odnowić tu np. stare nadwozia. Piaskowanie i zabezpieczanie elementów przed korozją to kolejny zakres prac wykonywanych w lakierni przy ul. Piłsudskiego 13. Jeśli zależy nam na pozbyciu się rdzy i odtłuszczeniu danych elementów, pracownicy firmy Rut – Mal również służą swoją wiedzą oraz fachowością.

– Zmienialiśmy już wygląd wielu elementów. Malowaliśmy riksze, betoniarki, zabytkowe stelaże od maszyn do szycia, ramy rowerów i motocykli, bramy, a nawet wiekowego Mercedesa i Forda Capri z 1968 roku – wylicza Marcin Rut. -Również maszyny kolejowe wyjechały z naszej lakierni w nowym, żółtym kolorze.

Pełen zakres usług lakierni Rut – Mal znajdziecie na stronie internetowej firmy. Efekty prac dostępne są na fanpage’u lakierni.

 

Rut – Mal

kontakt:

tel. 787 – 992 – 218

email: rutmal.pl@gmail.com

adres:

ul. Piłsudskiego 13/15

95-200 Pabianice

 

 

REKLAMA