Strona główna Aktualności Nagrody dla 5 naszych policjantów

Nagrody dla 5 naszych policjantów

5

Pięciu funkcjonariuszy z naszej komendy otrzymało z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi podziękowania oraz nagrody finansowe za wzorowo pełnioną służbę.

Podczas uroczystości, jaka miała miejsce 28 lutego na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi Komendant Wojewódzki Policji insp. Andrzej Łapiński wyróżnił nagrodami finansowymi 5 policjantów z pabianickiej komendy za wzorowo pełnioną służbę. Wyrazy uznania za zaangażowanie, skuteczność w działaniu i profesjonalizm odebrali: sierż.szt. Rafał Kowalski, sierż.szt. Tomasz Pacześ, st.sierż. Kamil Pawliszak, sierż. Patryk Sikora z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji oraz sierż. szt. Piotr Koza z Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci z prewencji zostali wyróżnieni za poświęcenie w celu ratowania życia ludzkiego. Sierżanci Pawliszak i Sikora wyciągnęli ludzi z płonącego domu (WIĘCEJ), a Kowalski i Pacześ uratowali samobójcę. Natomiast Piotr Koza szkolił kolegów z garnizonu łódzkiego.

Gratulacje swoim podwładnym złożył również komendant powiatowy mł. insp. Piotr Beczkowski.

Podczas uroczystości miało miejsce również pożegnanie policjantów odchodzących na zasłużoną emeryturę oraz ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Słowa przysięgi podczas uroczystości wypowiedziało 34 osób, w tym 12 kobiet.  1 z nowo przyjętych policjantek dostała przydział do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Już wkrótce  podejmie ona  szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po 6 miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu powróci do macierzystej jednostki i rozpocznie 3-letni okres adaptacji zawodowej.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułRut – Mal: tu metal nabiera koloru
Następny artykułMandaty i pouczenia za parkowanie. Rodzice piszą petycję
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

jak to jest że tę nację należy nagradzać za coś co wykonali w ramach powierzonych im obowiązków? Idę do prezesa aby mi dał medalik za wykonanie odlewu w formie z pcv!

Gratulacje dla wszystkich funkcjonariuszy. Panie Komendancie gratuluje takich policjantów widzę że Piotr Koza znowu został nagrodzony aby tak dalej dla tego policjanta, kiedyś miałem z nim do czynienia na drodze profesjonalista bardzo kulturalny policjant nie dziwie się że w 2016 zdobył tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w województwie łódzkim, ABY TAK DALEJ.

-zygfryd- masz rację to jest ich praca i obowiązek a nie coś ponad obowiązek który muszą wykonywać.

Nagrody za to że pracują bo pensja się należy jak psu zupa bez względu czy się robi czy się leży …

W takim razie Ja też poproszę o nagrody za uratowanie więcej niż Ich tam jest na zdjęciu żyć. I to kilkakrotnie więcej. Nie ważne że pracuje jako ratownik medyczny w pogotowiu i taki mam obowiązek. Sama sobie wybrałam taki zawód i pracę. Oni mogą to Ja też. Takie absurdy tylko w Polsce.