Wychowanek Włókniarza Pabianice Maksymilian Rozwandowicz zanotował bardzo udany start sezonu w ekipie z Łodzi. Zarząd docenił jego umiejętności i zaproponował mu przedłużenie kontraktu. 

Pabianiczanin do „Rycerzy Wiosny” przeszedł przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017 z pierwszoligowego Chrobrego Głogów. W trzecioligowym ŁKS-ie do końca kampanii wystąpił 14 razy, zdobywając przy tym jedną bramkę.

Po awansie do drugiej ligi Maksymilian na stałe był wystawiany w podstawowej jedenastce i w kampanii 2017/2018 zanotował aż 32 występy, dokładając do tego 5 goli. Kolejny raz pomógł on też ekipie z Łodzi wywalczyć awans, tym razem na zaplecze Ekstraklasy.

Rozwandowicz nie zwolnił tempa i w 1. lidze zagrał 27 razy, strzelając jak na środkowego obrońcę oszałamiającą liczbę bramek – aż siedem. Zwieńczeniem udanej kampanii 2018/2019 było wywalczenie upragnionego awansu do Ekstraklasy.

Na pierwszego gola w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Maksymilian nie musiał długo czekać. Już w drugim meczu przeciwko Cracovii wykorzystał on rzut karny, który dał ŁKS-owi zwycięstwo (1:2). Rozwandowicz stał się również dzięki temu pierwszym zawodnikiem łódzkiego klubu, który zdobywał gole dla łódzkiej drużyny na czterech kolejnych szczeblach rozgrywkowych.

Wszystkie te dokonania sprawiły, że ŁKS postanowił przedłużyć kontrakt z wychowankiem Włókniarza Pabianice o kolejny rok – do końca czerwca 2021 roku.

Wydaje nam się, że mimo tak wielkich postępów w ostatnich latach pabianiczanin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i pozostaje jedynie czekać na jego kolejne sukcesy.

REKLAMA
Poprzedni artykułDożynki powiatowe to przeszłość? Nikt ich nie chce…
Następny artykułDzisiaj rodzinny piknik. Ze szczytnym celem
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments