Strona główna Aktualności Komunikacja Rozpoczęcie roku szkolnego, czyli zmiany w komunikacji miejskiej

Rozpoczęcie roku szkolnego, czyli zmiany w komunikacji miejskiej

7

Jak co roku pierwszego września zmieniają się rozkłady jazdy pabianickiej komunikacji. Poniżej szczegóły zmian:

Szczegółowy rozkład jazdy linii MZK Pabianice ważny od 1 września 2023 dostępny jest: TUTAJ

Linia 2:

Od 1 września uruchomiono dodatkowe kursy wyjazdowe z zajezdni MZK do Waltera-Jankego – w dni powszednie o godz. 4:14, 5:34 i 14:42 oraz w soboty o 6:27.

Linia 7:

Od 1 września uruchomiono dodatkowe kursy zjazdowe z Waltera-Jankego do zajezdni MZK – w dni powszednie o 17:10 i 19:57. Zamiast odjazdów z Waltera-Jankego o 18:30 do Piłsudskiego i o 18:45 do zajezdni MZK, będą wykonywane kursy o 18:30 do zajezdni MZK i o 18:40 do Piłsudskiego.

W soboty kurs z Waltera-Jankego do zajezdni MZK z 16:37 będzie przesunięty na 16:27, ponadto będzie uruchomiony dodatkowy kurs z Waltera-Jankego do zajezdni MZK o 17:22.

W dniach 1 i 4 września obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej, natomiast od wtorku 5 września – rozkład na dni nauki szkolnej (zamiast kursu linii 7 o 7:20 z Waltera-Jankego do Piłsudskiego, będzie wykonywany kurs linii 263 do Ksawerowa).

Linia 260:

Od 1 września nie będzie wykonywany kurs wyjazdowy z zajezdni MZK do Waltera-Jankego w dni powszednie o 5:58.

Linia 263:

Od wtorku 5 września przywrócony będzie kurs „szkolny” o 7:20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie.

Linia 41:

Na wniosek pracowników CH Port Łódź, zostaną skorygowane wieczorne godziny odjazdów:

  • kursy z pl. Niepodległości zostaną opóźnione – w dni powszednie z 20:48 na 20:55, w soboty z 20:49 na 20:55
  • kurs z Wiejskiej w dni powszednie zostanie opóźniony z 21:35 na 21:46

Wybrane kursy linii 41 (w dni powszednie w godzinach szczytu – każdy kurs, poza godzinami szczytu i w soboty – co drugi) na przystanku Warszawska / Sikorskiego będą skomunikowane z nową linią autobusową A41 do Waltera-Jankego. Kursy skomunikowane będą oznaczone w rozkładzie jazdy linii 41.

Linia A41:

Od 1 września uruchomiono nową linię autobusową A41, która dowozi pasażerów z osiedla Bugaj do tramwaju.

Trasa przejazdu:

  • WALTERA-JANKEGO – Nawrockiego – WARSZAWSKA / SIKORSKIEGO
  • WARSZAWSKA / SIKORSKIEGO – 3 Maja – 20 Stycznia – Nawrockiego – WALTERA-JANKEGO

W autobusach linii A41 będą honorowane pabianickie bilety autobusowe, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki, Wspólny Bilet Aglomeracyjny, a także – na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Pabianic – bilety lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (czasowe oraz wszystkie pozostałe ważne w strefie 2 lub 1+2).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ależ ten budynek muzeum na zdjęciu straszy wyglądem 😁

Budynek muzeum prezentuje się gorzej niż niektóre eksponaty w środku 😀 Zdecydowanie przydałoby się odświeżyć elewację.

to jest XVIII wieczny brud i konserwator położył na tym łapę aby go nie ruszać 🙂

Moje dziecko dziś postanowiło jechać do szkoły tramwajem.Pierwszy raz.Pechowo wybrało drugi wagon bez biletomatu. Od razu wymyśliło,że pobierze apkę i zapłaci blikiem.Nie zdążyło.Kontrolerka była pierwsza, przed zatwierdzeniem całego procesu.Tłumaczenie się dziecka nic nie dało.Mandat .Wróciło zapłakane do domu.Podejrzewam,że będzie teraz omijać ten środek lokomocji przez dłuższy czas.A miało być tak pięknie.Nie można było dać trochę czasu małolatom na oswojenie się z tym wyczekiwanym cudem techniki na głownej ulicy?Ależ gdzie, pierwsze dni w szkole to świetny czas na łapanie uczniów, premie będą.Niedosyć,że remont trwał tyle lat, akurat dla mieszkańców mojej ulicy był bardzo uciążliwy to teraz jeszcze napuszczają nam na dzieci… Czytaj więcej »

Widocznie opieka była niewystarczająca, skoro dziecko nie było ogarniętym człowiekiem. Wygląda na to, że trzeba te bilety kupować.

Dalej obstawiam,że jest już ogarnietym człowiekiem i nie będę mu biletów kupować.Kupi sobie sam.Chodzi jedynie o fakt-reklamy w tramwaju płać aplikacją a pracownik MPK nie jest w stanie chwili poczekać na dokonanie zakupu.Podejrzewam,ze CBA by w takim przypadku nie zapłacił kary,przekonałby swoim całym jestestwem,że racja jest po jego stronie.Jak zawsze zresztą.

Chodzi o fakt, że niby jest ogarnięte, ale nie trafiło do tego wagonu, co trzeba. Pechowo oczywiście,a nie z tego powodu, że nie ogrania.

BTW. Niezły sposób na kontrolera. Za każdym razem jak podjedzie pokazywać, że akurat pobiera się aplikację, zaraz się zarejestruje i już po 15 minutach mam zamiar kupić bilet. Tyle, że do mojego przystanku dojeżdżam w 10. Ciekawe tylko co w przypadku, kiedy mam zamiar przejechać jeden przystanek.